Niva - wypadal 2-gi bieg, teraz 5-ty i 3-ci

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przejechalem prosta droga 240 km (trasa katowicka) i zaczal mi wypadac 2-gi bieg. Przejechalem sie po trasie "lajcik" jak mowia profesjonalisci off-roadu i na trasie powrotnej do Wawy zaczal mi wypadac 5-ty bieg.
Po wjezdzie do miasta Wawy i 3-jka wziela strone 2-jki i 5-tki i tez zaczela wypadac. To mam teraz 1, ale cos czuje, ze tez zacznie wypadac i 4-ke. Powiedzcie, czy mam sie bardzo przejmowac czy nie, oraz co zlego moglo sie stac? I tak w tygodniu musze pojechac do mechanika, ale jezeli cos mi powiecie, to przynajmniej od strony teoretycznej moglbym byc przygotowany na rozmowe w warsztacie. ...

Pozdrawiam Grupe z Sosnowca i okolic. Nie bylo dobrze. bowiem, bylo baardzoo baardzoo dobrze ... To sie odezwe w tematach znanych.

Przemek

PS. Damian mowil, ze by wymienic cala 2-jke ... Hihihi. Ale, to bylo w czasie, kiedy byl tylko problem 2-jki.
 
 
trzeba rozebrac skrzynie i wymienić wszystko co uszkodzone. Tego typu objawy nie są przypisane do jednej usterki! Różne dziwne rzeczy mogą dziać się w twojej skrzyni
  
 
Cytat:
2003-06-09 11:57:54, klaczyslaw pisze:
trzeba rozebrac skrzynie i wymienić wszystko co uszkodzone.



Taaaa... Samo sie już chyba nie naprawi...

  
 
Rozmawiales w Zielonce na ten temat? Cos sie dowiedziales?
  
 
Tak. Dzwonilem wczesniej i zostawilem auto dzisiaj w Zielonce. Maja wyjac skrzynie biegow i sprawdzic. Samo wyjecie skrzyni i jej sprawdzenie ma kosztowac mnie 170 zl. Odbior samochodu w srode po poludniu.

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Cholera! Dobrze ze dojechales do domu!

Dosc sporo kasy za samo sprawdzenie...

Powodzenia i cierpliwosci Przemek w naprawie!

pozdrawiam,

PP
  
 
Niva dojedzie wszedzie !!!




Pozdrawiam,
Przemek
 
 
jeśli podpasuje ci coś ze skrzyni 4-o biegowej, to u kolegi leży taka na placu. A może da się dołożyć piątke?
  
 
Dziekuje Andrzeju za propozycje. Niech juz wszystko jednak zostanie w rekach mojego warsztatu, co tam dobrze czyni i naprawia ..., a mam taka nadzieje. Dzisiaj mam znowu do nich dzwonic, a a wczoraj okazalo sie, że tarcza sprzegla byla spalona (co mnie specjalnie nie dziwi , hihihihi ..., ale tez i zlamana w polowie. Maja ja wymienic na nowa. Nie za bardzo Cie zrozumialem, jak pisales o 5-tce. Moja Niva jest 5-biegowa. ... , moze zle dorozumialem?

A wogole to znowu musze sie z Wami umowic. ...
I niechby Damian zechcial u Siebie w warsztacie zalozyc te zolte seksowne rurki Marylin Monroe ... .


Co do naszych zdjec z Pustyni, to jednak bedziemy miec je wywolane nie w srodku tygodnia, ale dopiero w piatek (opoznienie dwudniowe ze wzgledu na cyfrowy indeks na plycie CD).

Pozdrawiamy Was,
Przemek i Martyna

PS. A i zamowilem w koncu opony. No, no ... w koncu. Niva 4x4, 185R16 i bez kombinacji alpejskich zadnych, to sie ciesze. Damian wie jakie. . Przywoza je z Krakowa we wtorek, to zdaze je przelozyc na wypad do Zakopanego w Boze Cialo.
 
 
Moja Nivka, niedlugo znow zacznie jezdzic , mysle, ze i inne sprawy sie wyprostuja. Jak sie bedziecie umawiac, to i ja chetnie sie przylacze.
  
 
Przemku, co z twoja Nivka? Odebrales?
  
 
Może montuje przy okazji 6-ty bieg...
  
 
A, wiesz co, czasami by sie przydal . A szesc biegow staje sie juz standartem. A taki TIR ma ich jeszcze wiecej...
  
 
Przemek ma przeciez 6 biegów.
1, 2, 3, 4, 5, i R(akietnyj)
  
 
Może trochę nie oŁAdach ale - niedawno pisałem Wam o tym ,ze w skodzie nagle nie miałem piątki. Po prostu wracałem w nocy ze Słowacji i na zjeździe z Obidowej , gdy wrzuciłem ten bieg zaczął sie świst - taki jakby pasek poiszczał . Ale po kilku kilometrach i próbach wrzucenia tego biegu - swist narastał ażdo dźwięku przypominającego piłowanie na pile tarczowej)) . No cóż nie miałe czasu odstawić auta do serwisu, jeździłem po mieście na czwórce a na trasach troche wolniej niż zwykle. I dopiero przedwczoraj zawiozłem ją do mechanika( pan Władziu z LADA SERWISU w Bibicach) Dziś tam zajechałem no i okazało się ,że sie po prostu prozkręcało wszystko w środku skrzyni((
Kurde - przecież tak Skoda ma dopiero 100tys przebiegu, silnik diesel I takie jaja (((Oprócz tego przeguby do wymiany , tarcza sprzęgła i ...klakson))
Ciekawe ile to będzie kosztować . Jutro ją odnieram to Wamnapisze . A na razie jeżdżę LADĄ))
Paweł
  
 
Odebralem wczoraj Nive z warsztatu w Zielonce. Jest dobrze. Wymiana sprzegla, piatego biegu, etc . ... No kosztowalo to troche. Nad 6-stym biegiem, to pomysle, jak zaloze turbosprezarke, o czym tez mysle w wolnych chwilach ...

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Na offroadzie byl do sprzedania taki troche podrasowany siniczek do Nivki. Mial cos ok 150 KM... . A poza sprzeglem i skrzynka, zasiegales jakies inne opinie, co do stanu twojego samochodu?


[ wiadomość edytowana przez: boreg dnia 2003-06-13 11:27:09 ]
  
 
Eee ... 150 KM? Toz ja konia w biegu pod gore piasku nie wyprzedze na tym . Mysle o turbo, dzisiejsze turbo maja 180 KM i moment obrotowy 230 Nm. To jest to, co tygryski najbardziej kochaja ... . Zartuje, oczywiscie .

Moj silnik w Nivie ma dopiero niecale 16.000 km przejechanych, a po Bozym Ciele, to bedzie mial z 17.000 i cos, ale niech tam.

Co do innych spraw, Borgu, to jest dobrze. Zreszta wiesz, ze zawsze cos i tak moze wyjsc nieoczekiwanie. A wyszlo teraz na przelocie do Katowic, niezbieznosc przodu auta i sciaganie w prawo. Wczoraj zrobilem poprawke na geometrii kol, dokrecili i podregulowali takie nakretki dystansowe przy wahaczach czy jakos tak i jest ok. A swoja droga identyczne badanie zrobilem w Norauto w dniu zakupu auta i bandyci skasowali mnie na 86 zl (nie potrafili nawet uruchomic programu komputerowego do obslugi Lady Nivy) i nic nie zrobili, a ta niezbieznosc przodu nie wyszla, bo gdzie miala wyjsc na dojezdzie do domu albo do Ciszycy? Wyszla przy predkosciach od 80 do 110 km (/h) na prostej drodze do Katowic.

Warsztat w Zielonce jest ok. Nie wiem, co prawda jak cenowo sie ksztaltuja ich uslugi, ale sa sympatyczni i ok. Poznalem i wlasciciela i mechanika, ktory tak troszke "zaciaga" wschodnim akcentem.

Borgu? Co z planowanym wyjazdem w Bieszczady?

Pozdrawiam,
Przemek

PS. A studiuje teraz wydruk ze strony internetowej Andrzeja o plynach i olejach. I co by tu zabrac na te przejazdzki wzdluz Dunajca oprocz innego bagazu podrecznego? Hihihi. ... Dot-4 lub 5,1, Boryszko oczywiscie ...
 
 
Ciesze, sie ze przeglad wypadl OK. Co do cen to moze nie sa oni najtansi, ale mysle ze jak na Warszawe to sa one do przyjecia.
Maja duzy plus, bo maja wlasne dojscie do czesci i nie trzeba samemu za nimi jezdzic. Poza tym (co najbardziej cenie w warsztatach) mysla i sa otwarci na rozne udziwnienia i niestandartowe rozwiazania.
  
 
Cytat:
2003-06-13 07:03:31, Przemek67 pisze:
Odebralem wczoraj Nive z warsztatu w Zielonce.



A nie dałeś auta do Mistrza Darka z Międzylesia, którego mi polecałeś (nota benek umówiłem się znim na wymianę sprężyn na sobotę)?