Problem z odmą PILNIE!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Obrazek!!!
Mam następujące pytanie, czy to zaznaczone na zdjęciu na czerwono tzw odma, może być zastapiona poprzez coś innego jakiś inny filtr czy coś w tym stylu??
Właściwie co to robi i czy jest potrzebne?/
Chodzi mi czy moge isę poruszać bez tej części jakiś czas czy to groźne np dla mnie czy samochodu.

Pytam poniważ akurat w tym jestem zieelony.
Prosiłbym o szybkie odpowiedzi bo sprawa dość pilna.
Z góry wielkie dzieki
  
 
nie wiem co to jest, alejesli to czesc odmy to mozesz jezdzic spokojnie.
  
 
Do tego czegoś na zdjęciu podpięte są 3 przewody.
Jeden z pokrywy silnika
Drugi idzie do filtra powietrza
Trzeci wychodzi z bloku silnika

Co z tymi przewodami jeśli mogę jeździć bez tego plastiku czyli tej odmy??
  
 
Nikt nie pomoże, czy po prostu nie wiecie za bardzo co z tym zrobić??
  
 
mozesz jezdzic z tymi przewodami 'luzem' ale silnik moze nienajlepiej pracowac,ale jechac sie bedzie dalo.
tylko umiesc je tak,zeby syf do nich nie nalecial jakis.

[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-08-01 14:41:16 ]
  
 
zeby auto jezdzilo bez tego musisz dolna rurke zatkac zeby powietrza nie wsysalo dodatkowego... przy ewentualnej kontroli jesli policja zajrzy pod maske masz mandat bo zanieczyszczasz srodowisko poniewaz spaliny wylatuja gorna rurka... po co chcesz sie tego pozbyc?
  
 
Nie to że chce się tego pozbyć, tylko wyjmowałem to dzisiaj i z tej rurki na dole wyleciało z środka coś w podobie gąbki czy czegoś takiego całe umazane w mazi, a na dodatek coś mi tam klekocze w środku.
Dlatego pytałem czy mozna to wyjąć i bezpiecznie jeździć zanim uzbiram na nową część albo używkę.
  
 
Maz jest dlatego ze skrapla sie tam olej a ze klekocze to dlatego ze jest tam taka metalowa siateczka na której skrapla sie ten olej. Ja przepłukałem benzyna ekstrakcyjna ( bo był trochę zapchany) i jeżdżę dalej.
  
 
Tylko kolego tą siateczkę to ja wyjąłem a dokładnieej wyleciała ona razem z mazia w kawałkach nie większych niż pół paznokcia i z tego co udało mi się zaobserwować przez te małe otworki na mocowanie rurek lata w tej puszce bodajże podstawa do której przytwierdzona była ta siateczka.

Teraz pyt czy zakłądać to bez tej siateczki z latającym plastikiem, wywalać czy wymieniac na jakąś nówke lub używkę??
Bardzo to potrzebne jest??
  
 
poki nie kupisz nowej zrob tak jak ja mialem zatkaj dolna rurke a calosc zostaw... teraz kupilem uzywke na giledzie za 15 zl gosciu nawet nie wiedzial jak to sie nazywa ;]


zapomnialem o podstawowym pytaniu... silnik normalnie chodzi po tej "awarii" odmy?

[ wiadomość edytowana przez: vek1986 dnia 2007-08-02 11:02:56 ]
  
 
Normalnie tz??
Nic mu póki co nie jest, obroty trzyma jedynym minusem tego to żee przy włączonym nawiewie w samochodzie w środku wali trochę spalinami mieszanymi z olejem bo ułamała mi sie rurka wychodzaca do pokrywy silnika.
Dlatego chce to zmienić