Huczą koła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jakis czas temu zmieniłem kółka na letnie( II komplet na alu), oponki mam moze 2 sezon na poczatku jak je załozyłem to jezdziłem bez wyważania (max. ok 20km), dzisiaj podjechałem je wyważyć i jak mi to zrobili to koła zaczeły strasznie chuczec, najgorzej jest przy hamowaniu. Co to może być?? Aha w zeszłym sezonie tego nie było

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2007-04-10 20:09:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2007-04-10 20:12:19 ]
  
 
Podnośnik i pokręcić. Sprawdzisz w ten sposób czy łożyska zamordowałeś.
  
 
dużo przyczyn moze byc. moze fele trą o zaciski,ja tak miałem.zobacz czy dokrecili roznie bywa
  
 
Dokrecic dokręcili, bo jeszcze kluczem dynamometrycznym koles dokrecał na koniec, nie trą bo na tych felach jezdze juz około 3 sezonów. musze go sprawdzic na dłuzszej trasie co sie bedzie działo. Moze by je doważyć na aucie?? Orientujecie sie ile taka usługa może kosztować?

[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2007-04-10 20:14:44 ]
  
 
łożyska mógł też szlak trafić
  
 
cuda sprawdz jak wilk mowi. jak 3 sezony to może guma stwardniała i huczy.
  
 
Cytat:
2007-04-10 20:00:45, Lukas_power pisze:
Witam jakis czas temu zmieniłem kółka na letnie( II komplet na alu), oponki mam moze 2 sezon na poczatku jak je załozyłem to jezdziłem bez wyważania (max. ok 20km), dzisiaj podjechałem je wyważyć i jak mi to zrobili to koła zaczeły strasznie chuczec, najgorzej jest przy hamowaniu. Co to może być?? Aha w zeszłym sezonie tego nie było [ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2007-04-10 20:09:22 ] [ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2007-04-10 20:12:19 ]



Najlpeszy sposób na testowanie łożysk:
Podnosisz auto na lewarku, zapalasz, 5ka i delikanie puszczasz sprzęgło. Z drugiej strony tak samo. Jak łożysko jest nawet lekko wyrobione to nie ma bata żebys nie usłyszał
  
 
a moze oponki sie zząbkowały?...