Kolejność podłączenia WN 2.0; ułamany zaworek podciśnienia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po wizycie na myjni motorek pkasłuje i przerywa, pomyslalem ze czas najwyzszy zmienic kabelki. podczas "prucia" góry odpadła część jakiegoś "dynksu" od podciśnenia, w środku było całe zaśniedziałe (widać, że od dłuższego czasu lała się tam woda)
no i teraz pytanie co to jest i jak wpłynie nieobecność tego czegoś na prace motura. na pierwszej fotce widać pozostałość przykręconą do tylnej części kolektora górnego, na 2-giej część która została we wtyczce.

doadam, że wymiana przewodów nie pomogła i dalej kaszle straszliwie i wlai wachą w komorze silnika, przy dodawaniu gazu przydławia się, ale jak już wejdzie na obroty to ciągnie jak dawniej

czy cewka mogła klęknąć przy kontakcie z wodą?
jeśli tak to gdzie najlepiej/najtaniej kupić cewke (ta z prostokątną wtyczką wpinaną od góry, końcówka 002) bo raczej kupować nową

no i fotki
Fotka 1
Fotka 2
  
 
ja mam c20ne i już nigdy nie umyje silnika !! 2 dni męki z silnikiem,zalałem kopułke,powykręcałem posuszyłem i ok,twojej pewnie samo przejdzie bo jest ciepło
  
 
no i qpa, wymienilem przewody, swiece, cewke. wszystkie uszczelki na ssącym tez dalem nowe. znalazlem na szrocie ten polamany zaworek od podciśnienia.
dalej kaszle. nie pali na 4 gar. iskra jest ale po zdjęciu fajki przewodu nie ma różnicy w pracy silnika. świeca jest okopcona.
tak się łudze, że może to wtrysk coś sie przytkał, jutro zamienie go z innym i sie zobaczy. oby nie trzeba było zwalac głowicy

jeśli ktoś miał coś podobnego to chętnie wysłucham dobrych rad zanim znów rozbebesze pół samochodu
  
 
zmirz cisnienie sprężania
  
 
sprawdź czy nie pomyliłeś kabli WN tzn. 4 z 6 bo nie są po kolei w cewce tak jak prawa strona tylko 2-6-4 a nie 2-4-6
  
 
jacek_diablo masz u mnie duże, zimne.
oczywiście popieprzyłem te dwa przewody przy wymianie cewki , totalna amatorka.
smoczyca znów śmiga jak dawniej, wielkie dzięki
  
 
pTaSzOrEk trzymam Cię za słowo

[ wiadomość edytowana przez: Res dnia 2007-04-23 23:01:05 ]
[ powód edycji: zmiana tematu ]