Cieniowanie elemantów karoserii - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zmatuj to 800
  
 
Ok dzięki za odpowiedź, juz Pomalowałem ale jednak cieniowałem i prysnołem na koniec tym rozpuszczalnikiem do cieniowania, teraz polerka - zabacze jak wyjdzie.
  
 
to pochwal się po zakończeniu
  
 
po polerce w słońcu jest idealnie ale już w cieniu widać miejsce cieniowania. Pył który unosił sie podczas malowania i później osiadł na aucie wtopił sie w lakier i widać takie czarne mikro kropki. Myślę że przetarcie przed cieniowaniem ściereczką antystatyczną rozwiązałoby problem. Co wy na to?
  
 
ale dlaczego te kropki są czarne??malowałeś czarną bazą??
  
 
nie, to jest srebrny metalik, a to wygląda tak jakby czarny pyłek, mógł się zlepić pyłek i takie coś powstać? No i jest to widoczne przy odpowiednim świetle w słońcu nie.
  
 
ten pyłek jest na całej powierzcni cieniowanej czy tylko miejscami są czarne kropki
  
 
Na całej powierzchni, tam gdzie było pryskane rozpuszczalnikiem do cieniowania. To co się dało zostało starte papierem 2500 a reszta została.
  
 
może miałeś jakieś paprochy w pistolecie?dlaczego nie było ich w bazie i klarze?a może były tylko nie widoczne.
  
 
no nie wiem, raczej nie było żadnych paprochów a i nie wygląda to na paprochy. Są one równomiernie rozłożone i mikroskopijne.
Stawiam nadal za pył z bazy który osiadł na elemencie. Po malowaniu na wszystkim w garażu była widoczna warstwa takiego ciemnoszarego pyłu - pewnie to on spowodował takie zjawisko.