Cos szumi w kołach z przodu prosze o rady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie mam problem cos szumi z przodu wymieniłem wszystko za wyjatkiem wahaczy i nadal szum . Moje pytanie czy ma to cos wspolnego z wahaczami . Sprawdzalem wszystko co było w starszych wątkach np; (zamiana kół) itp. Nic nie pomogło a o wahaczach za wiele nie ma dlatego moje pytanie ? Oczywiscie zbierznosc ustawiałem . Prosze o rady bo szum jest taki że , radia nie da sie słuchac
Cytat:

DZIEN BEZ PAPIEROSA TO LEPSZY DZIEN
  
 
[quote]
2007-04-29 21:56:58, mumin75 pisze:
Witajcie mam problem cos szumi z przodu wymieniłem wszystko za wyjatkiem wahaczy i nadal szum .

a wymieniłeś już opony na letnie????????
  
 
jakis miesiąc temu
Cytat:

DZIEN BEZ PAPIEROSA TO LEPSZY DZIEN

[ wiadomość edytowana przez: mumin75 dnia 2007-04-29 22:36:44 ]
  
 
to pewnie łożyska !!!one tak charakterystycznie "wyją" podczas jazdy.podnieś na lewarku i zakręć kołem,będzie słychać!
(bo jakbyś miał uszkodzony któryś element wahacza np.sworzeń to by Ci stukało,pukało itp.)pozdrawiam
  
 
Kolega horse ma racje, wahacze to raczej stukaja a jeśli chodzi o szum to moze być tylko z łożysk, albo w ostateczności z kiepskiej jakośći opon, ale jak musiały by być kiepskie żeby przeszkadzało tak bardzo w jeździe.
  
 
łożyska wymienione na nowe dlatego zastanawiam sie czy wahacz nie ma czegoś wspolnego bo tego jeszcze nie zmienilem . A słyszałem ze wahacze jak sa kiepskie wpływaja na zbieznosc
Cytat:

DZIEN BEZ PAPIEROSA TO LEPSZY DZIEN
  
 
Oponki szumia przy zlym
a)zalozeniu w przypadku opon kierunkowych
b)zlym wywazeniu
c)zlej zbieznosci

pozatym moga szumiec kolpaki.
  
 
Kołpaków nie mam, mam alusy .Ale przy wymianie łożysk zmieniałem oponki na letnie wiec mogłem sie pomylic z oponami a nie zaznaczyłem ktura jest ktura . Dzis lece do garażu i zmieniam
Cytat:

DZIEN BEZ PAPIEROSA TO LEPSZY DZIEN
  
 
moze klocki hamulcowe szoruja, u mnie własnie one szumia bo zacisk hamulca sie zwalił
  
 
Koledzy dzieki wszystkim za rady no coz jak ktos jest gluchy to nie potrafi rozróznic przodu od tyłu . Poszły łozyska z tyłu i one tak buczały
Cytat:

DZIEN BEZ PAPIEROSA TO LEPSZY DZIEN