Male pytanko :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,mam małe pytanko:jadąc z kimś moim autkiem 80/h zwrócił mi uwage ze jak na ten silnik jezdze za wolno i powinnam bardzjej przygazowac bo mechanicy twierdzą ze można w ten sposób ,,zamulić,, silnik chcialam zapytać czy miał racje czy chciał sie szybcjej przejechac
hyundai tiburon gt v6 poj.2,7 196KM
z góry dziękuje za pomoc
  
 
no jeżeli jeżdzisz tak że ledwo ruszysz i włanczasz 2 a czwórke zapinasz przy 50km/h i jeżdzisz jak ostatnia sierota żułwim tempem to istnieje takie prawdo podobieństwo z tego co ja zauważyłem to hultaje lubią jak je się kręci ciut wyrzej co nie znaczy że masz gnieść pedał w samą podłoge a najlepiej to jeżdzij w taki sposób w jaki czujesz się na sile poprostu nie przesadzaj bo może się to niezbyt miło skończyć dla ciebie a i jeszcze może dla kogoś pozdro
  
 
Dzięki za odpowiedz,bez przesady nie jezdze az tak ale zdarza sie ze max 80-90/h a powód w zeszłym roku mialam powazny wypadek autko skasowane Tiburonek to nowy zakup i mam jakąś blokade przed szybkoscią a ze lubie autka tylko sportowe to nie kupiłam pandy jeden wrak wystarczy na razie musze sie przełamac
dzięki za odpowiedz pozdrawiam
  
 
nie ma opcji żeby cokolwiek się zamuliło; racjonalne poruszanie się autem polega na utrzymywaniu silnika w okolicach max momentu obrotowego;
  
 
no to mam 2 różne odpowiedzi, mysle ze krzywdy mu nie robie mam skrzynie tip-tronic (chyba tak sie pisze) i podobno jezdząc autoamtem nie da sie silnika skrzywdzic bo skrzynia przy odpowiednich obrotach zmienia bieg a w manualu mozesz piłować ze jeszcze Cie nie widac juz Cie slychać
rok temu skasowalam kliperka (mitsubishi eclipse) tym chce sie pocieszyc...
na marginesie drugie pytanko czy moze orientujecie sie przy jakim przebiegu zmienic pasek rozrządu mam 16000mil cos mi sie o uszy obilo ze przy 60000km w poniedzialek sie dowiem w serwisie ale moze tutaj ktos szybcjej powie
pozdr.Kasia
  
 
Cytat:
2007-05-05 09:56:12, kasia-wawa25 pisze:
no to mam 2 różne odpowiedzi, mysle ze krzywdy mu nie robie mam skrzynie tip-tronic (chyba tak sie pisze) i podobno jezdząc autoamtem nie da sie silnika skrzywdzic bo skrzynia przy odpowiednich obrotach zmienia bieg a w manualu mozesz piłować ze jeszcze Cie nie widac juz Cie slychać rok temu skasowalam kliperka (mitsubishi eclipse) tym chce sie pocieszyc... na marginesie drugie pytanko czy moze orientujecie sie przy jakim przebiegu zmienic pasek rozrządu mam 16000mil cos mi sie o uszy obilo ze przy 60000km w poniedzialek sie dowiem w serwisie ale moze tutaj ktos szybcjej powie pozdr.Kasia


Dla pewności przy 60000 wypada go wymienić
  
 
jak masz automat to on dba by silnik był w optymalnym zakresie obrotów. Amen.

Częste i długie jazdy na niskich obrotach i wysokich biegach są bardzo niezdrowe dla silnika i jak wielu mechaników twierdzi gorsze niż odwiedzanie czerwonego pola...

Tylko nie mów , ze go serwisujesz na Hynka pls
  
 
ZMIEN kolege

pasek powinnas wymienic od razu ??jaka masz pewnosc ze licznik nie byl krecony.
tip tronic....ale z funkcja zmiany recznej , tylko do ilu mozesz go przygazowac zeby zmienial automatycznie na wyzszy bieg ???
nie ma prawa ci sie stac cos z silnikiem od wolnej jazdy...
masz fajny model tiburon-coupe
a na zdjeciach to chyba wogle Tuscani


[ wiadomość edytowana przez: gt115pssss dnia 2007-05-06 15:04:28 ]
  
 
W dokumentach mam Tiburon ,gdy go kupowałam mial dokładnie 14-miesięcy i 11000mil mysle ze przy tym wieku nie było co krecic przebieg tez mam w dokum. z odprawy co do serwisu jezdze do :Sękocin Nowy ul.Sadowa7 moze komus sie przyda adres na razie jest ok. jest to autoryzowany stacja obslugi Hyundaia.
Co do modelu jak ktos napisal ze fajny tez mi sie podoba jedyna wada SKÓRZANA TAPICERKA!!! pierwszy i ostatni raz!
co do przygazowania powiem szczerze ze jakos niezbyt latwo mozna wyczuc kiedy zmienia bieg jakos sprawnie to robi..a po drugie jak sie depnie gaz do konca to patrze gdzie jade bo chwila i juz nas nie ma..trudno wtedy patrzec na obroty przynajmnjej kobiecie
  
 
Bo widzisz. Trzeba dojsc do wpracy w patrzeniu. Jedno oka patrzy na drogo a drugie robi zeza na obrotmierz albo trudniejsza sztuka:
jedno oko patrzy na droge a drugie w boczne lusterko czy sie zmiesci Nie mniej wystarczy sprawne ucho
  
 
Co by, nie wpadać w klopoty standardowo wymieniamy pasek rozrządu i oleje ( również w skrzyni, a tym bardziej w automatycznej ). To są pierwsze czynności, po zakupie auta .

Działanie skrzyni automatycznej różne jest od naszych oczekiwań, nie zawsze auto zareaguje tak, jak byśmy chcieli ... . Trrzeba się do tego przyzwyczaić i dostosować. Skrzynie automatyczne zmieniają biegi wg założeń i zaleceń oraz na podstawie chwilowych odczytów z mierników. Jest to uśrednione dla wielu użytkowników. Ale można się zorientować w pracy automatu i dostosować swoje reakcje i potrzeby do możliwości urządzenia.
To wymaga obycia i praktyki .
Wszystko z czasem ))
  
 
Cytat:
2007-05-13 09:49:33, Vex pisze:
Bo widzisz. Trzeba dojsc do wpracy w patrzeniu. Jedno oka patrzy na drogo a drugie robi zeza na obrotmierz albo trudniejsza sztuka: jedno oko patrzy na droge a drugie w boczne lusterko czy sie zmiesci Nie mniej wystarczy sprawne ucho


Hej! wczoraj spojrzalam!! i przy 3000obr/mialam 120 km na liczniku jest ok ??