Jaki to samochód??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Czy zdarzyło się, że ktoś miał problem z trafnym określeniem marki Waszego Hultaja? Mi zdarzyło się to już wielokrotnie. Najczęstsze pytanie jakie słyszę to: " twój ten Ford??" . Na moje pytanie jaki miałby to być model tego forda nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

Druga sprawa to czy zdarzyło się Wam że ktoś błędnie napisał markę bądź model?? Mi w ateście na szyby gość napisał HUNDAY
Na ubezpieczeniu model mojego samochodu to ESCUPE. W dowodzie od drugiego Hultaja (S-coupe) którego kupiłem na części mam napisane SCUUPE
  
 
Ja na parkingu mialem Hundaj ... i tez dobrze.
Co mnie kiedys najbardziej rozbawilo to sytuacja X czasu temu jak jeszcze mialem Ponego. W Gdyni jak szukalem miejsca na parkingu strzezonym a mily Pan parkingowy mowi: "Pan stanie tam na koncu tez obok Hondy" hehe
  
 
Właśnie tak jest, że jak juz ktoś dostrzeże znaczek to mówi, ze to Honda. raz nawet strażnik miejski pisząc mi mandat za parkowanie pytał się czy to Honda. Oczywiście odpowiedziałem, ze nie wiem bo nie znam się na samochodach Sytuacja taka powtarzała się wielokrotnie na przejściach granicznych
  
 
Generalnie Hyundai to egzotyka, choc juz teraz jest duzo lepiej jak te 3-4 lata temu, wtedy to nawet w sklepach motoryzacyjnych robili wielkie oczy i odsylali do serwisu po kazda pierdole, a jesli chodzi o sama nazwe to juz inna bajka
Pozdrawiam
  
 
znajomy rodzicow w rozmowie:
- o widze ze matiza sobie kupiliscie;
inny znajomy:
- ile koni ma ta Agila
jeszcze inny:
- takiej smiesznej hondy jeszcze nie widzialem
jeszcze inny:
- fajna honda; - nie to hyundai; - a no tak na Wegrzech je produkuja?

  
 
Hehe
Pamiętam jak siedziałam Lantrze Oddiego (on poszedł do sklepu) i widze w lusterku jak podchodzi kilku małych chłopców i zaczyna się rozmowa
-"Ty patrz ale fajny, co to za samochód"
-" Honda, napenwo Honda"
-" Jaka honda baranie to Nissan"


Ogólnie Oddi mi opowiadał kiedyś, że miał mnóstwo takich przypadków z policją i mandatami w roli głownej
Ja ze swoim tylko miałam kilka razy problem jak na pytanie jaki to samochod mowilam hyundai coupe a ktos pytal dalej no widze, ze coupe ale jaki model
  
 
hehe...ja tez juz pare razy mialem podobne sytuacje:..
...podjeżdzam na stacje tankuje ide zapłacic a Pan przy kasie "przepraszam a Pan za ta Calibre chce zapłacic?? "
albo ost przyjeżdżam do mechanika kupic olej a on..."no no ładna ta Honda,co to Civic czy Accord Coupe "
nie wspomne juz o znajomych czy rodzinie gdy pierwszy raz przyjechałem Ale w gruncie rzeczy to ja jestem zadowolony ze ludzie nie znaja tego modelu i zawsze maja zagwozdke przy próbie odgadniecia marki,bo dzieki temu zawsze mam niezły ubaw
  
 
Ja przy Sonacie często słyszałem (szczególnie jak przez pewien czas nie miałem znaczka Hyundaia z przodu - było samo jajo) "Misio, fajne to twoje Mondeo ... jakieś takie wieksze ... jakaś wersja amerykańska??"

Jak dawałem w tym roku koła na przechowanie to zona wulkanizatora wypisała mi - marka: Sonata, model: GLS spostrzegawcza kobieta - dodam ze na klapie aktualnie mam napis tylko Sonata a na błotniku z boku mam właśnie GLS

Z razji tego że przed Poniakiem (3d) miałem fso1500 i jestem tez w takowym klubie to też słyszałem czasem - fajny ten twój Polonez - jakas taka krótsza wersja ? Coupe ? a może to Wars ?

O opowiesciach o Hondzie to też słyszałem - ale nigdy nie usłyszałem o którymś z moich ze to Honda

Pozdrawiam.
Misio
  
 
A ja na samym początku miewałem Corsę Teraz już raczej mi się to nie zdarza
  
 
Ja ogólnie nie miewam takich sytuacji. Ale opowiadał mi kiedyś mechanik, jak to ktoś patrząc na Sonate taką jak moja z boku, która miała walnięte drzwi zamówił takowe...do Jaguara
  
 
moj sasiad....
zaawansowany wiekiem i raczej nie interesujacy sie motoryzacja....
do mnie
nissan brak slowe
  
 
ale teraz jak to przeczytalem to moze rzeczywiscie mu sie np z sylvia pomylilo
  
 
Mnie ostatnio koleś sie pytał czy to czym jeżdżę to jest Suzuki . Kiedyś też pomylili z calibrą (to już przegięcie było)
  
 
Nie ma sie co smiac.
Stylistyka jak prawdziwe sportowe, japonskie samochody z przelomu lat 80/90 (moje ulubione )
Scoupe ma super sylwetke. Jedna z najladniejszych jesli chodzi o Hyundaia.
W tym przypadku jesli nie widac znaczka to sie ludzia nie dziwie. Jak ktos mowi Calibra to rzeczywiscie ma pojecie o samochodach, ale nissan, mitasubishi to jak najbardziej
  
 
Na temat mojego XG najczęściej nie mają pomysłu, co to. Z przodu nie ma znaczka wcale, a na kołpakach jest srebrny napis "XG", dlatego ze dwa razy ochrzczono go Jaguarem, raz był "dziwnym Volvo"... W serwisie nazywają go "iksgeta"
  
 
Ostatnio doznałem szoku. Z racji tego, że auto szykuje się do lakierowania jest rozebrane w mak. Stoi bez zderzaków, bez błotników, listwy pościągane, środek wypruty. Napisy z klapy zerwane ponad rok temu. Zabrałem na warsztat moją piękniejszą połowę, a ona zapytała się gdzie jest mój samochód(stojąc przed nim). Pewnego dnia na warsztat wchodzi 10-letni chłopiec z ojcem i ogląda moje auto. Jego ojciec pyta się "co to jest?" a mały mówi Hyundai Coupe. Strzeliłem karpia, a mały po pięciu sekundach poprawia się i mówi Scoupe. Do dzisiaj nie mogę znaleźć swojej szczęki - tak mi opadła.