Sprzęt dla początkującego??!! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
16 mają głębszy bas i niżej schodzą.. jeżeli brać je pod uwagę jako system samowystarczalny to lepiej 16, ale z wooferem to rozgrywa sie troszkę inaczej.. Ostatnio słuchałem jednego z 5 najlepiej nagłośnionych aut w Polsce i był zrobiony w systemie nam midi 13..do tego oczywiście tweetery i 2 klasyczne "betki" wspaniale zasilone na A2

  
 
________No dobra, czyli Ty jednak ciągle obstawiasz 13______

Czyli - 2-ie 13 z przodu (najlepiej PB, woofer i syki)
- Wzmacniacz 4 kanałowy blaua
- W bagażu suba (no właśnie 26??, czy jaki, jaka skrzynia??)
- No i wreszcie - kable??



_____________________________________________________
##Pytania, pytania, pytania##
  
 
16.5 głębszy bas... Tak, ale mi bardziej chodzi o kopa, którego 13 brakuję, a sub ma byc jedynie uzupełnieniem pasma, a nie ma odgrywac roli, która jest zarezerwowana dla wooferów.

Jeżeli chodzi o suba to ja bym się rozejrzał za 25cm, bo 30cm wzmacniacz blau nie uciągnie i nie będzie pełnej kontroli.

Kable 10mm^2 wystarczą, najlepiej Dietz'a bo wiadomo na czym się stoi
  
 
Widzę, że kolega z B3 jest trochę niekumaty, jeżeli chodzi o instalację, przekroje przewodów i relację mocy...
  
 
Wiesz co? Od początku tej dyskusji wiedziałem że Twoje wypowiedzi są w moim kierunku nacechowane inaczej z powodu innego niż bmw samochodu. Nie kumaty? Większośc wzmacniaczy blau nawet na maksa nie wyciągnie ze swoich końcówek mocy więcej niż 250-300RMS Wiem bo kolega ma 400Flash i wiem czego się moge po nim spodziewac. Dobre 10mm starczy, podałem minimum bo mały jest budżet kolegi. Jeżeli nie masz zamiaru czegoś wnieśc swoimi wypowiedziami, to po co w ogóle zabierasz głos?


Sam bym założył do instalacji 20mm bo to jest bardziej przyszłościowe, ale nie wiem czy kolega ma wystarczająco kasy żeby na takie sobie pozwolic.
  
 
E30 nie jest dużym samochodem a i tak potrzebujemy co najmniej 4,5 m przewodu zasilającego, aby wrzucić wzmacniacz do bagażnika..do tego mówimy o wzmacniaczu, w którym średni pobór prądu oscyluje pomiędzy 30 a 40A, natomiast impulsowy dochodzi do 60!! Polecałbym 20mm^2 a na pewno nie mniej jak 16!! Do zabezpieczenia, w komorze silnika bezpiecznik - przy 20mm polecam 80A a przy 16- 60..

Przy 10mm, wyłączonym silniku (około 12V ) i porządnym obciążeniu spadek na przewodzie impulsowo potrafi wynosić 2V!! Co może zaowocować naprzemiennym wyłączaniem i włączaniem układu przetwornicy napięcia we wzmacniaczu a co za tym idzie drastycznemu skróceniu żywotności wzmacniacza..

Przy doborze przewodów zasilających liczy się bardziej przekrój niż firma..i tak większość miedzi wychodzi z jednej huty, każda firma ma swój patent jeżeli chodzi o izolacje i sposób skręcania linek. Występują też przewody powlekane domieszkami innych metali np. srebrem, czy złotem, ale to wyższa półka..

Pod względem jakości przesyłu dość dużego prądu będą się liczyć łączenia - są to newralgiczne punkty instalacji, najlepiej jest używać pozłacanych interkonektów i lutowanych połączeń. Bardzo ważne są połączenia masowe, gdyż one wpływają znacząco na jakość, występowanie szumów i zakłóceń! Istnieje coś takiego jak pętla masowa, która powstaje na skutek różnicy potencjałów połączeń masowych odtwarzacza i wzmacniacza. Przy dobrze wykonanej instalacji nie ma potrzemy stosowania żadnych filtrów odkłócających, które wręcz psują dźwięk!!
  
 
Czy jesteś pewien, że koniecznie musisz mieć 300RMS żeby zasilić woofer?? Nie chodzi o startowanie w db dragu.. Mówimy tu o GTA-4 który dobija do 150W RMS i to przy sygnale 1kHz! do 100 Hz jest to jedyne 130...co w zupełności wystarczy nawet na 12" woofer..

Znasz serię Burning Desire?? Te wzmacniacze potrafią wykrzesać z siebie nawet 1000W RMS i to przy 4 Ohm..

Tu nie chodzi o samochód ani o uprzedzenie, tylko raczej o brak doświadczenia z Twojej strony jeżeli chodzi o CA..


Nagłośnienie w samochodzie jest po to aby cieszyć się dźwiękiem - lekkim, miękkim i z gracją.. a nie po to, aby martwić się bólem głowy i głuchotą na starość..

  
 
Co do Twoich wywodów na temat kabli, poboru prądu itp. to dlatego podałem 10mm dla balu, bo to nie jest marka która podaję dokładnie takie wartości sprzętu jak w rzeczywistości.
130-150RMS do suba? Chyba na IT MDS08, ewentualnie niższa półka - magnat x-press, ale w bmw gdzie jest dośc duża szczelnośc między bagaznikiem a przedziałem pasażerskim to nie zda egzmainu, a nie mówiąc jak bedą 13 z przodu
Brak doświadczenia... A czy ja mówię że jestem doświadczonym graczem w CA? Zabieram głos tylko wtedy jak miałem z czymś do czynienia i chce się podzielic z kimś info.

Dźwięk lekki, miękki i z gracją... na 13 i subie 150RMS napewno to się osiągnie...

Teraz naprawdę kończę bo widzę że ten temat do niczego nie dąży
  
 
To teraz widzę, że w ogóle nie miałeś odczynienia z jakimkolwiek sprzętem oprócz tego z własnego auta.. Robiłem już wiele instalacji CA nawet pod zawody i wiem, że nawet przy głośnym słuchaniu te 150 będzie wykorzystane w 70 - 80%!! Dźwięk poniżej 300 Hz przenosi się bezproblemowo przez tylna ściankę, do tego polecam zamknięta skrzynie aby nie zniekształcać dźwięku i nie budzić sąsiadów..

Nie uwierzysz do póki się nie przekonasz..
  
 
Dobra, dobra... Niech nikt się tu nie obraża
Jeden pisze to, drugi to... Każdy ma prawde


____________________________________________________
Co nie zmienia faktu, że jednak chyba nabędę 13... ____________________________________________________

A no i czymś różni się skrzynia od tuby??
  
 



_________ żeby nie było, to ostatnie pyt to żart _______
  
 
Gdybyś włożył w firmowe miejsca 16 to by sie głośnik udusił a potem padł i by go pogrzebali..

Jedyne słuszne miejsce na 16 to drzwi, ale tam jest masa roboty - modelowanie boczku zamiast kieszeni, wytłumienie porządne drzwi, usztywnienie blachy wewnętrznej i jakiś solidny podkład do montażu...
  
 
A teoria zakładania głośników z tyłu żeby uzyskać lepszy dźwięk też jest dobra,tak samo jak założenie jeszcze jednej pary butów na ręce żeby szybciej chodzić.
  
 
Tak ,tak ,tak...
Pójdą tylko na przód, już kupione (nie założone)
GTc 542
Zobaczymy, złe czy dobre... (Przez Was nie lubiane)

---------------------------------------------------------------------
Teraz "tylko" jeszcze wzmacniacz i tubaaaaaa
---------------------------------------------------------------------
I też mam okazje kupić tanio ( w porównaniu z allegro) Tubke, tylko też Blaua...??
Taka jak ta
TUBAAAA
  
 
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeezuuuuuuu a ja myślałem, że zrozumiesz... moja głowa...ehh tuba nie gra, tylko wydaje dźwięki!!
  
 
yyyy, nooo taaaaakkkkkk.....
Dobra i tak już poszła do...
To czycham na skrzynke...
Mam słabość do blaua, bo wział bym tą teraz -> GTb 1200


A głośniczki z przodu już zamontowane (niestety nisko tonowe na starych kablach, ale już nie długo) i muszę powiedzieć... hmmm - chyba napisać, żeeeee bardzo mi się podoba jak grają