Problem z kompem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od jakiegos czasu mam taki problem z kompem ze jak wlaczam power to włącza się zasilacz i tak coś zapipczy kilka razy i sie sam wyłącza...pare razy to samo i wkoncu sie uda wlaczyc....

zaczęło się to od wtedy gdy załączyłem do mojego kompa klawiature na usb
  
 
Cytat:
2007-01-02 16:00:02, specWROC pisze:
zaczęło się to od wtedy gdy załączyłem do mojego kompa klawiature na usb


to chyba sam sobie odpowiedziales na pytanie
  
 
proponuje poszukac instrukcji obslugi z plyty gl. tam gdzies na koncu powinno byc podane co pipczenie znaczy, bo watpie zeby podpiecie klawiatury cos takiego powodowalo
 
 
jak coś piszczy to znaczy że jakieś urządzenie typu ram, karta graficzna nie ma połączenia, czyli coś zaśniedziało, ogólnie jak nie znajdziesz jakie piszcze od czego jest to proponuje wyjąć karte graficzną i kilka razy ja włożyć by oczyścić styki tak samo z ramem.
  
 
Klawierka i mysz na Uniwersal Serial Bus... żeby to zabanglalo musisz sobie w BIOSie nastawy zmienić albo kupić przejście USB/PS2. Jednak to pierwsze rozwiązanie w zupelności się sprawdzi
  
 
Cytat:
2007-01-02 21:16:08, DAWCY pisze:
Klawierka i mysz na Uniwersal Serial Bus... żeby to zabanglalo musisz sobie w BIOSie nastawy zmienić albo kupić przejście USB/PS2. Jednak to pierwsze rozwiązanie w zupelności się sprawdzi



a możesz tak dokladnie wytlumaczyc jak to ustawić ponieważ wiem tylko jak wejść do biosu))

będę wdzięczny))))
  
 
Po wejściu do BIOSu masz zakladki, w tym Integrated Peripherals. Tam wlaśnie są dwie opcje które oplaca się wlączyć żeby później nie bylo problemów: USB Keyboard Support i USB Mouse Support. Oba ustawiasz na Enable i wychodzić z BIOSu przez zakladke Save&Exit.
Ja mialem podobnie i pomoglo, może tym razem też PZDR
  
 
Panowie , mam problem z netem , powoli działa , jak chce pograc on line np w cod4 to dostaje komuniat o zbyt wysokim pingu (800 do 2000) w trakcie gry często połączenie się rwie , mam stałe łącze
jest jakieś narzedzie do diagnozowania transferu itp ? jak z tym walczyć , gdzie szukac przyczyny (jeśli winny jest dostawca usług jk mu udowodnic wine )
  
 
wlasnie, istnieje jakis program ktory pokazuje co i ile ciagnie z lacze w danej chwili ?
  
 
du meter
  
 
zainstalowałem , pokazuje mi :
receiving około 20-40 kbps
sending około 0,8 - 4,5 kbps

w porywach chwilowych
receiving 120-250 kbps
sending 8-30 kbps

uderzać do dostawcy netu , czy przyczyna może leżec po mojej stronie? w umowie mam max transfer 1024 bps
  
 
uderzanie wątpie żeby coś dało, zawsze ciuliki gwarantują maksymalny transfer, własciwie to działa tak ze gwarantują Ci 1024 ni ewiecej, ale z reguły mniej,

przeskanuj kompa dobrym antywirusem i adware zeby wykluczyć, że jakieś świństwo obciąża Ci łącze
  
 
A co to za sieć ? Kabel ? siec osiedlowa ? neostrada ?
  
 
info coig ich strona


[ wiadomość edytowana przez: Blady dnia 2008-03-15 09:59:09 ]
  
 
Czyli sieć. Poproś ich o skolejkowanie łącza, a jeśli ci tego nie zrobią to są programy którymi można to zrobić.
  
 
co do pipczenia to zalezy jak pipczy... jezeli sam wie wyłacza to najprawdopodobniej jest to wentylator na procku, poprostu go nie wykrywa... lub procek
  
 
co do predkosci lacza: speed test
co do dzwieków:
BIOS firmy AWARD - nie ma skomplikowanej gamy dźwięków. Informuje praktycznie tylko o błędach związanych z kartą graficzną lub pamięcią. I tak dźwięk:

* 1 krótki - wszystko w porządku.
* 1 długi - błąd pamięci
* 1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
* 1 krótki 2 długie - błąd karty graficznej
* ciągły - błąd pamięci RAM lub karty graficznej

Z kolei BIOS firmy AMI wydaje dużo bardziej skomplikowaną gamę dźwięków, a błąd zależy od ich liczby. Poszczególne liczby dźwięków to:

* 1 - dźwięk błąd odświeżania RAM
* 2 - błąd parzystości RAM
* 3 - błąd w pierwszych 64kB RAM
* 4 - błąd zegara systemowego
* 5 - błąd procesora
* 6 - błąd kontrolera klawiatury
* 7 - błąd trybu wirtualnego procesora
* 8 - błąd I/O pamięci karty graficznej
* 9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu
* 10 - błąd pamięci CMOS
* 11 - błąd pamięci cache
* ciągly dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej
  
 
dziewczyny , problem z pipczeniem ... rozwiązany został rok temu , podpiołem się żeby kolejnego tematu nie zakładac...

po teście programem z linka Rina mam taki wynik:

Download: 1207 kbps (150.9 KB/s)
Upload: 250 kbps (31.3 KB/s)
Data: Sun Mar 16 21:09:15 2008

co gorsza powtarzalny , ale - 20 minut mam taki , i jest wtedy wszystko OK ,potem 10 minut nie moge żadnej strony otworzyć , więc nie moge tez wtedy sprawdzić jaki mam transfer...bo go nie ma , przeglądarka komunikuje brak netu , po czym nagle wszystko wraca do normy...

  
 
Zakładam, że nie masz odpalonych żadnych emule, torrentów itd.

Sprawdź czy nie masz zainstalowanego jakiegoś ścierwa na komputerze, które łączy się z internetem lub testuje połączenie. Swego czasu były np. problemu z Avast Antyvirus - łączył się co jakiś czas i skanował połączenie skutecznie odcinając na kilka minut internet (zamulał w 99%).

Druga sprawa - jesteś połączony bezpośrednio czy przez jakiś router ? Routery niektóre zapychają się bo przechowują jakieś cholerstwa (pseudo proxy). Jeśli masz przez router to spróbuj bezpośrednio.

Jeśli to nie zadziała to pisz/dzwoń do administratora Twojego providera. To, że masz max 1024 transferu oznacza, że w 99% czasu będziesz miał mniej. Do tego nie możesz się przyczepić, możesz natomiast poddać pod wątpliwość stabilność połączenia (to muszą Ci zagwarantować), a w przypadku gdy wina będzie leżała po ich stronie możesz negocjować warunki zerwania umowy (i oczywiście wybrania innego dostawcy internetu ). Z reguły to działa.

pozdro

Ps. Aha, żeby swobodnie grać w Cod4 bez zrywania, trzeba mieć stabilny Upload Cod4 dziwnie wymienia jakieś zapytania/odpowiedzi z serwerem i jeśli ma zamułkę to zrywa.


[ wiadomość edytowana przez: Lisu dnia 2008-03-17 12:49:07 ]