Długowieczność - jakie modele ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Nie mam MERCEDESA. Mam coś lepszego: Espero

Ponieważ auto to się kończy, muszę kupić "nowe". Problem w tym, że lubię jeździć autem technicznie W PEŁNI SPRAWNYM. Dlatego ostatnimi czasy w swoje daewoo wrzuciłem jego wartość. I nie narzekam. Tylko, że samochód ten się kończy bo: blachy zżarte, drzwi szumią, ogólnie nędza jest straszna w bardzo wielu różnych szczegółach. Myślałem o rasowaniu silnika itd, tylko po co?

Dlatego doszedłem do wniosku, że powinienem mieć auto wysokiej klasy - czytaj: takie, w którym rózne duperele, np. wycieraczki, blachy są DŁUGOWIECZNE. Czyli psują się z umiearem, a nie wszystko na raz. W takie auto będę mógł z czystym sumieniem walić kase, wiedząc, że za rok nie zezłomuję tego.

Dlatego proszę Was o poradę. Jakie modele są pod tym względem najlepsze? Nie chodzi mi o stan zawieszenia, bo i tak będzie trza wymienić, tylko o tą długowieczność. Może jednak BMW?
  
 
"Mam coś lepszego: Espero"

Jeżeli chodzi o długowieczność to tylko: W123 i W124
 
 
i w126
  
 
Cytat:
2007-06-04 14:10:47, raski pisze:
i w126



Zgodzę się z powyższym.
 
 
123, 124,czy 126 byly długowieczne ale nie...wieczne - nie ma co sie oszukiwac ze teraz kupione egzemplarze beda dlugowieczne bo to juz stare auta i nawet merc stary juz bedzie sie psul. Z nowszych mozna spoko kupic 202, 203 czy 210
  
 
Cytat:
2007-05-13 16:52:43, lian2 pisze:
Dlatego doszedłem do wniosku, że powinienem mieć auto wysokiej klasy - czytaj: takie, w którym rózne duperele, np. wycieraczki, blachy są DŁUGOWIECZNE. Czyli psują się z umiearem, a nie wszystko na raz.



wiesz, ze dązenie do bezawaryjnosci polega na tym, by mozliwie wszystkie czesci ulgaly zuzyciu w podobnym stopniu?

Inna sprawa, ze jesli kupisz zlom, bedzie on zlomem, nawet jesli bedzie mial na masce gwiazde czy smiglo.

Ja polecalbym W124 - auto popularne, czesci w miare tanie, jest z czego wybierac. Te auta bez wiekszych problemow robia milionowe przebiegi, sam wiozlem z niemiec taksowke ktora miala na liczniku 640 tysiecy i byla w idealnym stanie.
W123 to juz klasyk, w polsce zwykle mocno zmeczony zyciem. Podobnie rzecz sie ma ze 126, tyle ze to mniej popularny samochod, wiec problem z czesciami wiekszy niz do 123/124.
  
 
Cytat:
2007-05-13 16:52:43, lian2 pisze:
Mam coś lepszego: Espero


W takim razie zapraszam do Klubu Espero WWW.ESPERO.OF.PL
  
 
a ja z czystym sumieniem polece ci mercedesa 190 najeździłem się tym autem i nic się nie działo.pozdro