Wyjazdy off roadowe ... - terminy, szlaki, opisy, propozycje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Autorem pomyslu stworzenia listy szlakow off roadowych w Polsce jest Boreg. Pomysl bardzo mi sie spodobal, i dlatego proponuje i apeluje, abysmy stworzyli nasza wlasna klubowa "Liste Szlakow Off Roadowych w Polsce".
Lista taka moglaby zawierac wszelkie potrzebne informacje i dane odnosnie danej drogi, szlaku, wskazowki dla kierowcy, krotkie dane teleadresowe regionu (np. numery telefonow do lesniczego, solectwa, moze informacje o kwaterach, noclegach etc ...).
Moze po odzewie z Waszej strony i przeslaniu takich opisow na strone klubowa oraz stworzeniu tej Listy, udaloby sie stworzyc oddzielny watek na stronie klubowej? (to pytanie do moderatorow).

Pozdrawiam,
Przemek


 
 
pomysł znakomity, postaram się znaleźć coś rejonie mojego rancha.

jeśłi chodzi o umieszczenie czegokolwiek na stronie klubowej, to pytanie należy skierować do webmastera, czyli do Konriiiego.
  
 
Fajnie by było zgromadzić taki bank informacji o ciekawych trasach dla miłosników offroadu. Ale myslę,że mogłby się to przydac równiez nam szarym posiadaczom "cywilnych " Ladzianek, któzy szukają spokojnych, odludnych miejsc na niedzielę lub weekend.
Super- jestem jak najkbardziej za)
Paweł
  
 
Brawo za pomysł takiego tematu! Bo przyznam szczerze, że ja myślałem że w tej chwili w Polsce zanikają takie miejsca, gdzie można legalnie wybrać się off road w związku z tym jest ich coraz mniej. Bo przykładowo: osobiście ja w okolicach Bydzi nie znam miejsca dobrego na off road. Wiem o Puszczy Bydgoskiej jako teren właśnie z takimi atrakcjami (piachy), ale las więc jak już to tylko nielegalnie (np. poprzez łapówę dla leśników, którzy nota benek... też przecież jeżdżą ładami Nivami - jak wiadomo to jeden z najpopularniejszych samochodów w leśnictwie). A tak poza tym to nie bardzo. No ale z drugiej strony posiadacze Niw są już zorientowani + jakieś przewodniki, no a ja w off roadach nigdy nie brałem udziału. Ale może w bardzo dalekiej przyszlości, jak w końcu bym się dorobił, to odwaliłbym sobie może jakąś ruską terenówkę (nie wiem... łada, gaz, uaz... coś z tego))
  
 
Fajny pomysł, tylko ja czasami nie za bardzo wiem któręndy jadę. Mapa swoje, ja swoje, ale do celu docieram. Trudno to dokładnie opisać, ale pomysł super. Żeby tylko jakiś leśniczy, albo strażak leśny tego nie dorwał!!! Mogło by nas to troszkę kosztować...
  
 
Oprocz drog, w ktore absolutnie nie wolno wjezdzac , jest tez masa takich, ktore sa oznaczone jako drogi, a przejezdne sa powiedzmy troche mniej. Te spokojnie mozna na stronie zamiescic. Co do lasow, to mozna zawsze pogadac z nadlesnictwem i uzgodnic droge. I pamietajac o rozsadku z wieloma instytujami mozna sie dogadac. I jezeli ktos juz gdzies byl (legalnie) i pozostawil po sobie dobre wrazenie to moze podzielic sie informacjami gdzie co zalatwil i jak.
  
 
Cytat:
2003-06-16 12:26:53, boreg pisze:
Co do lasow, to mozna zawsze pogadac z nadlesnictwem i uzgodnic droge. I pamietajac o rozsadku z wieloma instytujami mozna sie dogadac.


Tak jak mówiłem - zwłaszcza z tymi, którzy tak jak Wy jeżdżą Niwami, typu właśnie nadleśnictwo.
  
 
Te instytucje co mają nivki to mają pod sobą wszystkich! Miałem możliwość przekonać się co potrafi służbowa nivka! To są znakomite wozy, nie ma na nie mocnych!
  
 
Z kolei wojsko przynajmniej kiedyś miało też uazy. Poza tym popularne są przecież Honkery, straż graniczna ma mercedesy klasy G bodajże.
Ja chciałbym mieć samochód terenowy o dzisiejszych kształtach z tym że z wyposażeniem typowo terenowym i bez zbędnych bajerów. Ale takiego nie ma, więc niestety pozostaje wybierać: albo niedzisiejsze kształty i przystosowanie terenowe, albo dzisiejsze kształty i brak możliwości jazdy off-road. Niestety nikt nie pomyślał o tym co mnie by najbardziej interesowało, czyli o czymś pośrednim.
  
 
To kto z Nas pierwszy zamiesci opis przejechanych przez siebie tras? Tak sie pytam, bo obawiam sie, ze poruszony temat moze umrzec smiercia naturalna przez zaniechanie i zaniedbanie ...

Borgu, Andrej, Damian, Kacper ? Opiszcie cos ... !!!

Co ja moge opisac? Moge opisac Ciszyce jedynie . Ale to przeciez "lajcik" klasyczny. To, co bede opisywal? Chociaz ostatnio znalazlem na http://www.atone.pl/rozne/wisla23032003/ podobne do naszych zdjec majowych ze spotu 4x4, fotki z przeprawy przez wode. ...

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Myslisz, ze to Ciszyca? Pierwszy opis mamy wspolny z Ciszycy. Na nastepne wyprawy (Zakopane tez) zabieramy aparaty. Zdjecia i para slow kazdy z nas jakos wymeczy. Ale najpierw Konrii musi zawiesic strajk .
  
 
Nie mam, co prawda pewnosci, ze na tych zdjeciach jest to definitywnie Ciszyca. Ale ... Uaz jest na warszawskich numerach, a brzeg i lachy wygladaja bardzo znajomo jak dla mnie ...

Mysle, ze jest to jednak Ciszyca, jedynie stan wody na tych zdjeciach z marca tego roku jest zdecydowanie wyzszy.


Pozdrawiam,
Przemek

PS. Konrii? A moze bys sie tak odwiesil w strajkowaniu? ...
 
 
Moze, ktos zna elektroniczna mape Polski, co by mozna ja duuuzo powiekszac?
  
 
Znalazlem www.mapapolski.pl, ale trzeba w tym grzebac, to chyba jednak nie. ...

Pozdrawiam,
Przemek
 
 
Ta mape znam. To bitmapa i niewiele mozna zobaczyc. Przydala by sie zwektoryzowana. Moze ma ktos jakas wersje na CD?
  
 
Cytat:
2003-06-17 13:03:54, boreg pisze:
Moze, ktos zna elektroniczna mape Polski, co by mozna ja duuuzo powiekszac?



Na ile "duuuzo" chcesz powiekszac?
Jezeli wystarczy Ci skala 1:100000 to mozna kupic drogowa mape Polski na CD cos w stylu Autoroute.
Na mape calej Polski w mniejszej skali raczej bym nie liczyl, aczkolwiek w wiekszosci urzedow miejskich, wojewodzkich, powinny byc zwektoryzowane mapy przynajmniej 1:25000.
Wiec tam bym szukal, ale chyba bez odpowiednich "wejsc" raczej nie sa do zdobycia
Kiedys wektoryzowalem i opisywalem w bazie danych mapy Jury Krakowso Czestochowskiej w skali 1:10000 i taka mapa faktycznie pozwala na dokladne zaplanowanie trasy bez znajomosci terenu, chociaz nie zawsze
  
 
1:250 000 to by bylo cos . Ale chyba musze sie rzeczywiscie zadowolic samochodowa. Ale ktora kupic? Jest ich kilka, a ja do tej pory ich nie uzywalem.
  
 
Cytat:
2003-06-17 20:21:19, boreg pisze:
1:250 000 to by bylo cos . Ale chyba musze sie rzeczywiscie zadowolic samochodowa. Ale ktora kupic? Jest ich kilka, a ja do tej pory ich nie uzywalem.


1:250 000 to dosyc duza skala ja pisalem o 1:25000 i 1:10000, na takich mam Jure (niestety na papierze, bo owoc mojej pracy spoczywa gdzies na polkach w urzedzie)
Na Twoim miejscu przed kupnem zassalbym kilka map do testowania... nie zebym namawial do piractwa, ale warto przedtem przyjrzec sie z bliska
  
 
Mam tylko okazjonalny dostep do blaszaka (przepraszam jesli kogos urazilem ). Mapa musi albo chodzic na Macu, albo musze polegac na waszej propozycji, bo jedna mape to moge przekonwertowac ale kilku to chyba nie dam rady. W mapie mniej chodzi mi o spis miejscowosci, bardziej o dobra siec drog (tych najmniejszych ).
  
 
Cytat:
2003-06-17 20:32:49, boreg pisze:
W mapie mniej chodzi mi o spis miejscowosci, bardziej o dobra siec drog (tych najmniejszych ).


Na mapach 1:100000, 1:50000 naniesione sa drogi publiczne wiec nie te "najmniejsze", ewentualnie szlaki. Na 1:25000 z reguly widac drogi gruntowe, uskoki, typ gruntu. 1:10000 ma wiecej szczegolow, lacznie z zarysami zabudowan, sciezkami, punktami charakterystycznymi terenu etc.