Dziwny stuk/wybuch w trakcie postoju - Sonata Y3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnio czesto zdarza mi sie gdy stoje na swiatlach, uslyszec dziwny stuk/lekki wybuch czy cos takiego w silniku, po czym chwilowo obroty wzrastaja do 1500 i spadaja do 1000... (wolne obroty na razie faluja jak chca, ale jesli chodzi o to, to mysle ze forum wyjasnia sprawe - termostat, kondensatory, EGR, etc...).

Co moze byc tego przyczyna? Jeden stuk i to nie zawsze.

Auto bez instalacji gazowej.
  
 
1) Masz lpg ?? mzoe to stzał w kolektor
2) Jesteś z Krakowa, wiec mozemy sie spotkać i moze cos zaradzimy, a jak nie to mogę polecić speców od Hyundai
Pozdrawiam.
Misio
  
 
dzis zdarzyly mi sie juz 3 stuki.....

to nie kolektor..... instalacja gazowa jest zdemontowana (nie ma miksera na rurze dolotowej) - zreszta tu strzaly sa o wiele wiele glosniejsze (sam sprawdzalem)

to jest dosc delikatny stuk....

jestem z Krakowa.... ale obecnie malo tu bywam... praca poza... ale gdy zrobie co mam zrobic... to mozna by sie spotkac....

  
 
może w którymś cylindrze nie dochodzi do spalenia mieszanki więc spala się ona gdzieindziej... w katalizatorze?

a może pochłaniacz par paliwa nie działa jak trzeba (patrz: rurki podciśnień)
  
 
no i wyszlo - ten stuk to zalaczajaca sie klimatyzacja - bardzo ciezko sie zalacza i okrutnie obciaza silnik - przy okazji slychac czasem wycie jakiegos lozyska przy sprezarce klimy
  
 
W takim razie proszę skontrolować sprzęgło elektromagnetyczne, oraz jego łożysko . Mam nadzieję, ze tylko to jest powodem tych objawów .