Problem z kontrolką ładowania....!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Klubowicze mam dziwny problem z kontrolką ładowania w moim Essim,po załączeniu stacyjki nie pali mi się kontrolka ładowania. Muszę wtedy zastosować metodę "ruskiego klucza" tzn z piąchy w deskę z zegarami i kontrolka się zapala,czasami trzeba kombinować z miejscem uderzenia żeby się zapaliła. Nadmieniam że nie mam tak cały czas,jeżdżę dużo a w/w problem pojawia się średnio raz na tydzień i wtedy to kilka razy dziennie muszę operację powtarzać. Mam pytanko , czy ktoś z was miał podobny przypadek? Jak sobie z nim poradził? Przyczyna raczej nie tkwi ani w alternatorze (sprawdzony i wymieniony regulator napięcia wraz ze szczotkami),ani w instalacji około alternatora (sprawdzona przez elektryka). Podrzucie jakiś pomysł.
  
 
Prawdopodobnie poszła folia druku w desce, dlatego kontrolka nie świeci. Musisz wyciągnąć zegarki i obejrzeć połączenia.
  
 
up...
  
 
Skro uderzasz w deskę i kontrolka się zapala, to nie ma innej opcji, uszkodzenie lezy w okolicach deski.
Albo tak jak napisał Wilk podłamała Ci się folia ze ścieżkami, albo żarówka się przepala, albo styk żarówki z taśmą nie kontaktuje, ewentualnie słaby kontakt we wtyczce z tyłu zegarów.
Tak czy siak wyjmować trzeba zegary.
  
 
Zapomniałem dodać że w tym momencie nie mam ładowania.
  
 
Cytat:
2007-06-18 14:46:46, MARCINZ pisze:
Zapomniałem dodać że w tym momencie nie mam ładowania.



a swego czasu sporo osob nie dowierzalo,ze kontrolka ma cos wspolnego z ladowaniem
zarowka Ci sie przepala, albo jakis luz na stykach ma.

[ wiadomość edytowana przez: maciek701 dnia 2007-06-18 17:03:55 ]
  
 
up
  
 
up
  
 
Co ci ma przynieść to odświeżanie? Przez dwa dni do tego jeszcze nie zajrzałeś? Samo roztrząsanie tematu nic nie da. Bierzesz śrubstaka w rękę i dokopujesz się do zegarów. W pierwszej kolejności sprawdź żarówkę, bo mogła się upalić w taki sposób, że drucik sie jakoś zaczepia o siebie i wtedy kontrolka działa.
  
 
Cytat:
2007-06-18 14:46:46, MARCINZ pisze:
Zapomniałem dodać że w tym momencie nie mam ładowania.



Bo się alternator nie chce wzbudzić. Co też nie najlepiej o nim świadczy tak przy okazji.

P,S, Od pisania przypuszczeń samo się nie naprawi.