Jakie CB-Radio? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-02-24 19:44:07, fed-ex pisze:
A co sądzicie o alan-ie 100 plus, bo dzisiaj takie kupiłem ale jestem zielony i to moje pierwsze radyjko. Powiedzcie też jak mam pytać o drogę, czy są jakieś zasady ?



Alan 100 jest popularnie zwany SZUMOFONEM.
Ta nazwa skąś się musiała wziąść.
  
 
Cytat:
2006-02-27 07:46:43, sodax pisze:
Alan 100 jest popularnie zwany SZUMOFONEM. Ta nazwa skąś się musiała wziąść.



Nie chciałem tego pisać... bo go w sumie nie używałem... Ale jak kupowałem radio, to dużo się naczytałem o A100plus i dałem sobie spokój. Tak jak pisałem, kupiłem Unidena 520XL PRO i jestem bardzo zadowolony.

Kozak
  
 
Cytat:
2006-02-27 09:46:10, Kozak_WRC pisze:
Tak jak pisałem, kupiłem Unidena 520XL PRO i jestem bardzo zadowolony. Kozak



a jak a jest widoczna roznica miedzy 510 a 520 ?
  
 
Cytat:
2006-02-24 14:15:12, lukas_s pisze:
Wiatm Ktoś z klubowiczy posiada? Poszukuje odpowiedzi na pare pytań: 1/ kupując radio do samochodu musze zwrocic uwage na ??? 2/ jaki rodzaj modulacji jest stosowany przez kierwocow AM czy FM 3/ ile kosztuje przestrojenie radia z "5" [standart niemiecki] na "0" 4/ gdzie zainstalować je w mkVI i jaka i gdzie antenke dac jakies sugestie???



ad.1 - ... na to ile chcesz kasy wydać, do czego chcesz stosować to radio , czy tylko antymiśkowo czy też rozmowy na wstęgach, DX'y itd...
ad.2 - AM
ad.3 - zależy od radia, niektóre wogóle się nie opłaca
ad.4 - foto.cb.nio.pl - jest tam wiele rozwiązań

Co do anteny to odradzam magnesa, albo dziura w dachu albo uchwyt na klapę, zasilanie radia bezpośrednio z aku, co do radia to te ze starszej produkcji są o wiele lepsze lecz zawsze istnieje ryzyko kupna grzebanego przez "fachowca".
  
 
Cytat:
2006-02-27 09:59:36, YaNkEs_69 pisze:
ad.1 - ... na to ile chcesz kasy wydać, do czego chcesz stosować to radio , czy tylko antymiśkowo czy też rozmowy na wstęgach, DX'y itd... ad.2 - AM ad.3 - zależy od radia, niektóre wogóle się nie opłaca ad.4 - foto.cb.nio.pl - jest tam wiele rozwiązań Co do anteny to odradzam magnesa, albo dziura w dachu albo uchwyt na klapę, zasilanie radia bezpośrednio z aku, co do radia to te ze starszej produkcji są o wiele lepsze lecz zawsze istnieje ryzyko kupna grzebanego przez "fachowca".



antymiskowo + czasem rozmowa
zero lacznosci DX - na dalsza odleglowsc
  
 
no to bierz radio klasy uniden 510, 520, ten drugi trochę lepszy bo posiada rf-gain'a co czasem się przydaje, oba posiadają filtr anl. Można również rozważyć starego herberta ale jest dużo większy i trochę droższy za to lepiej "odszumiony" niż unidenki. ze wstęgami dobre radio za niewiele większe pieniądze to alan 87. Co do anteny to o sposobie montażu już napisałem , teraz firma .... byle jaka, antena im dłuższa tym lepsza, ja mam obecnie lemma at1700, czyli bacik o długości 190cm i dobrze mi z tym
  
 
jak widze to fotka jest tam twojego essa

i ciekawe rozwiazanie tez nad tym myslalem

a co sadzisz o onwie ???
starej turbo lub mk3
  
 
tak, tam jest mój essik ale jeszcze z krótką anteną 90cm. Co do tych onw to ciutkę lepsze od alana 100 i tyle samo gorsze od unidenków 510. Ja mojego będe sprzedawał bo chce sobie kupić alana87 ale cenę mam zaporową więc nawet ci nie proponuję.
  
 
Cytat:
2006-02-25 20:28:24, racy pisze:
Ja też się przymierzam do CB, powiedzcie proszę jak się dogadywac z ludzmi za pomocą tego sprzętu? Sa jakieś zasady gdzieś spisane (cos jak netykieta) ?? bo jestem zupełnie zielony,pozdrawiam


Zasady sa.
Kanal 9 jest tylko i wylacznie RATUNKOWY nie wolno na nim gadac.
Kanal 19 to tzw kanal kierowcow. Sluzy do szybkich zapytan i do wywolywan innych kierowcow (pozniej przechodzi sie na inny kanal)
Slang :
Mobil - samochod
maly mobil - osobowka
misiaki , niebiescy itd - policja
Federalni , ITD - Inspekcja Ruchu Drogowego
Ogólny - czyli do wszystkich ktorzy moga pomoc
sciezka - czyli droga ( nie mylic z biala sciezka )

A co do radyjka to polecam Unidena. Mialem takiego w tej wypasonej wersji z szybka 19 i papuga naprawde fajne male radyjko

[ wiadomość edytowana przez: matadorRS dnia 2006-02-27 11:31:55 ]
  
 
Cytat:
2006-02-27 11:31:06, matadorRS pisze:
A co do radyjka to polecam Unidena. Mialem takiego w tej wypasonej wersji z szybka 19 i papuga naprawde fajne male radyjko [ wiadomość edytowana przez: matadorRS dnia 2006-02-27 11:31:55 ]



czyli model 510xl?
  
 
Cytat:
2006-02-27 11:31:06, matadorRS pisze:
Federalni , ITD - Inspekcja Ruchu Drogowego
Ogólny - czyli do wszystkich ktorzy moga pomoc
sciezka - czyli droga ( nie mylic z biala sciezka )



coś kolego tu się pomyliłeś:
miśki, federalni, niebiescy - policja
krokodylki, itd, zieloni - inspekcja transportu drogowego

do tego jest wiele innych pojęć ale to z czasem człowiek się wyuczy.
  
 
Cytat:
2006-02-27 11:12:21, YaNkEs_69 pisze:
Co do tych onw to ciutkę lepsze od alana 100 i tyle samo gorsze od unidenków 510. Ja mojego będe sprzedawał bo chce sobie kupić alana87 ale cenę mam zaporową więc nawet ci nie proponuję.




hmmm
co do onwy i alana 100+ otworz obudowy i zajrzyj do jednego i drugiego a przekonasz ze jedno i drugie to jest to SAMO!!!! tyle ze pod inna nazwa, ONWA to jest podruba ALANA 19!!! i późniejsze modeleto to samo co 100+ tylko czasem zbajerowane troche o skaner, tubę
co do SZUMOFONÓW to powiem ci szczerze ze za te same siano co za alana 87 kupisz presidenta jacskona (z filtrami ktorych nie posiada 87) a jak trafisz na "grzebanego" 87 to bedziesz "siał" po kazdym odbiorniku w promieniu kilkunastu metrow (znam to z doswiadczenia)!!!! mialem 87 a obecnie posiadam jacksona jest oki

co do unidena zajrzyj na klik i porownaj czy to niejest to samo co president tylko pod nazwa UNIDEN!!!!???? bo ja widze ze to samo łącznie z parametrami

pozdro


--------------------------------------------------------------
cb-radiem bawie sie od 97 roku a mialem:
onwy mk2, mk3 (3 modele)
alan 100+
alan 48 exel
alan 78plus
president herbert
alan 87
president jackson
  
 
Co do porównania nowych alanów100 oraz nowych onw to fuckt, jest to to samo, natomiast te starsze onwy są trochę lepsze. A za cenę 87 na pewno nie jestem w stanie kupić jack'a, szukam już pół roku i nieraz zdarzyła się okazja na dobrego 87 w cenie 250zł, natomiast jacksona poniżej 350zł nie widziałem. Jeśli mi padnie końcówka w jakcsonie to lepiej kupić drugiego niż wymieniać a do 87 częsci są tanie i nawet jeśli trafię na grzebanego to za maks 50zł zrobię "ulepszenie" u Krzyśka RS39 z Łodzi.
A to że uniden i president to to samo to jest mi wiadome od dawna dlatego zamiast polecać presidenta jimmiego czy też johnego polecę 510 albo 520
  
 
Tak jak mowi Yankii.... UNIDEN 510-520 to wyposrodkowany wybor. Sam mam i spisuje sie rewelacyjnie. Do nomrlanego uzytkowania jest naprawde bardzo odpowiedni.
Jesli ktos potrzebuje radia aby co jakis czas zapytac jak tam sciezka, czy jak drozka do.... i inne jakies informacje drogowe to nie ma sensu pakowac sie (moim zdaniem) w jakies kombinowane "wypasione" radia jak i tak polowy jego zakresu/mozliwosci sie nie wykorzyta.
  
 
a tak na marginesie
co mozna sie dowiedziec dokladniej z kanalu 19 bo wiem ze oprocz wiadomosci o miskach i fotoradarach to mozna posluchac niezlych tekstow
i czy to tylko na 19 czy jak?
  
 
A co sądzicie na temat ALAN MIDLAND 1001Z mam zamiar kupić takie radyjko a i jaka antenke byscie polecili
  
 
ja mam midland1001z i antenę sirio27snake 112cm zamontowana na relingu. taki zestawik do komunikowania się na trasie w zupełności mi wystarcza, zasięg okolo 10 km w zalezności od terenu
  
 
Witam
Podstawowa rzecz to antena. Im dłuższą antena tym większy ma zysk a co za tym idzie lepiej sieje i ściąga. Takie gówienka z allegro 60cm na magnes są do kitu. Sam mam taka i da się na niej rozmawiać tyle ze ma mały zasięg.
  
 
ja proponuje skuśić się jednak na Unidena, ma filtry, których midland nie posiada.

pzdr.
CZester
  
 
Kupcie unidena 510 lub 520 a nie pozalujecie