Jakie CB-Radio? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-05-26 01:03:36, czester pisze:
ja proponuje skuśić się jednak na Unidena, ma filtry, których midland nie posiada. pzdr. CZester





tak jak kolega wspomnial warte polecenia

choc uniden to podroba drozszego presidenta ale oki

a co do anten to ninimum 120cm od tej granicy zaczyna sie pozytywne dzialanie zestawu


choc odbior calkiem nie zalezy od anteny bo jesli drugi rozmowca ma kiepski zestaw to i tak go nieuslyszysz chocby stal kilometr od ciebie

PODSTAWA TO:
a) ANTENA bo z kazdego radia da sie wyciganac dobry zasieg
b) sprzet musi byc wystrojony, bo inaczej kicha z calej zabawy


pozdro
51 na kółeczka
i dalekich łącznosci
NIE DAJCIE SIĘ ZŁAPAĆ I DAĆ ZAROBIĆ INNYM NA WAS
  
 
MOŻE ktoś wie gdzie w ŁODZI można kupić CB .Znacie jakieś sklepy.
  
 
mialem alana 87 ale troszke zaduze wiec zmienilem na unidena, jest mistrzem jezeli chodzi o autko rowniez polecam
  
 
Cytat:
2006-05-26 10:28:24, porter pisze:
mialem alana 87 ale troszke zaduze wiec zmienilem na unidena, jest mistrzem jezeli chodzi o autko rowniez polecam




porter


alan 87 to jest duze radio i raczej na stacje bazowa sie nadaje ale wiesz cio ja mam podobne bo presidenta jacksona u siebie w aucie i dobrze sie sprawuje (ps od 87 zaczynalem w maluchu ) hihi

---------------------------------------------------------------------------------------


info dla YaNKa miasto lódź miasto łódź - moze cos znajdziesz
  
 
Waqrto dokładać do UNIDENA 520 czy kupić 510
  
 
Cytat:
2006-05-26 11:39:28, YaNeK1 pisze:
Waqrto dokładać do UNIDENA 520 czy kupić 510



520 posiada mozliwosc podlaczenia tuby - to co mozesz mowic i cie slysza poza autem
druga sprawa to mozliwosc regulacji czulosci radia
wg mnie nie warto bo raczej paru rzeczy nie wykorzystasz
wiesz jak ostatnio patrzylem taki zestaw jak ja mam Uniden 510xl + lemm @1200 to koszt okolo 320-330 zl w Kraku

  
 
NO ja mam do kupienia 510 za 249zł + jakaś antenka tylko jaka ,Mysle o jakiejś na stałe do relingów mocowaną
  
 
Cytat:
2006-05-26 11:49:05, YaNeK1 pisze:
NO ja mam do kupienia 510 za 249zł + jakaś antenka tylko jaka ,Mysle o jakiejś na stałe do relingów mocowaną



pomysl na lemm
  
 
Jakupiłem u510 i antene sirio s-90 - 1m ale teraz kiedy chce kupić dużą antene - Lemm at-1000 okazuje sie że bez pokretła rf-gain które jest w 520 sie nie obejdzie....
Więc jeśli ktoś ma dzis dymlemat -brać 520...
  
 
Ja mam presidenta tylko musze do serwisu oddac i bedzie smigal
  
 
Cytat:
okazuje sie że bez pokretła rf-gain które jest w 520 sie nie obejdzie....
Więc jeśli ktoś ma dzis dymlemat -brać 520...



midland 1001z też ma rf-gain
  
 
pytanie


a wiecie do czego sluzy pokretło rf-gain ?????

a co do jest sgl ????


??????????????????????????????????????????????????????


[ wiadomość edytowana przez: gigi24 dnia 2006-05-26 15:05:26 ]
  
 
Witam!Akurat w tym miesiącu zakupiłem CB midland 1001Z + antenka president floryda i jak dla mnie wystarczy.Faktem jest,że wcześniej wspomniane pokrętełko rf-again jest przydatne!
  
 
w moim presidencie jacksonie funkcje rf-gain calkiem wylaczylem bo jest ona w sumie niepotrzebna, ale to wszystko zalezy od radia i operatora ja swoje radio posiadam juz kilka ladnych latek i juz sie przyzwyczailem do tego dzwieku z glosnika


a w miejscu rf-gain jest wmontowany skrot mocy miedzy 4-15WATT

gigi24:
a) rf-gain jest po to by jak gdyby "zmniejszyc sile" sygnalow przychodzacych
b) sgl jest po to by "wytłumic" slabe stacje


masz tyle czasu radio a niewiesz

twilks
co do florydy to bym osobiscie wyrzucil ja na smietnik i zamienil bym ja na przyklad na lemm na magnesie
  
 
Cytat:
2006-05-26 15:04:47, gigi24 pisze:
pytanie a wiecie do czego sluzy pokretło rf-gain ????? a co do jest sgl ???? ?????????????????????????????????????????????????????? [ wiadomość edytowana przez: gigi24 dnia 2006-05-26 15:05:26 ]



ja wiem ja wiem ....ale nie powiem

Ogólnie sql - jest do redukcji szumów, zaś rf-gain - służy do ustawienia czułości odbiornka.

Ważne jest to że rf-gain nie zrobi tego co może filtr anl.

pzdr.
Czester
  
 
czester

tak jak mowisz nie inaczej


podstawa to filtry ANL/NB a rf-gain to w sumie przydaje sie jak jedziesz kolumna samochodow jeden za drugim i gadacie przez radio to wtedy rf-gain OK

w pozostalych przypadkach nie uzywany dlatego u mnie jest odlaczony
  
 
A jakbym kupił AT-1000 która jest już jednąz najlepszych anten do mobila nie byłbym w miescie zatłoczony natłokiem informacji?
  
 
Cytat:
2006-05-26 15:55:50, AgentCzor pisze:
A jakbym kupił AT-1000 która jest już jednąz najlepszych anten do mobila nie byłbym w miescie zatłoczony natłokiem informacji?



... nie widze problemu.........skrecasz SQL i gitarrra
  
 
Cytat:
2006-05-26 15:55:50, AgentCzor pisze:
A jakbym kupił AT-1000 która jest już jednąz najlepszych anten do mobila




czy ja wiem czy ta antenka jest najlepsza

tu bym sie zastanowil

niepamietam jej parametrow mozesz je przypomniec jesli takowe informacje posiadasz ...????

Cytat:
nie byłbym w miescie zatłoczony natłokiem informacji?



a co do natłoku informacji to raczej wiecej bys mial smieci typu zaklocen z trakcji elektrycznej i innych urzadzen (komputery, trafostacje, a nawet sterowniki swiatel na skrzyzowaniach) a po za tym na 19-stce to w miescie jest i tak tlok i tak wiec NORMALKA poza tym znajdzie sie zawsze kilku chetnych nadajacych w tym samych czasie
takie sa uroki cb-radia kazdy moze gadac w dowolnym momencie
  
 
AT-1000
ma dopasowanie zwrotne - większa wydajność - porównywalna z AT-1700(dopasowanie stratne) która to jest mniej trwała, dłuższa o 20cm.