Jakie CB-Radio part2 - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-12-29 13:44:44, pytlar pisze:
no i musze wam powiedziec ze jak na pierwszy raz to wszystko elegancko dziala!!:] elegancko wszystko slychac, odziwo bardzo duzy zasieg ma i zadnego strojenia ani nic nie potrzeba bylo



Mimo wszystko warto sprawdzić SWR
  
 
Cytat:
2008-01-01 10:20:11, shibby pisze:
Mimo wszystko warto sprawdzić SWR


a po co?? cos tam czytalem o tym ale nie pamietam za bardzo
  
 
jeśli SWR jest za wysoki to można uszkodzić radio ...
  
 
Mam takie pytanko - czy zaobserwował z was coś takiego.

Mam TTI 770 i podczas jazdy często mam gruszkę położona na kolanach. Kiedyś wcisnąłem przycisk nadawania jak tak sobie leżała i zaświeciła mi się kontrolka od poduszek. Jak podniosę gruchę to jest ok (tzn nie świeci się).
Wie może dlaczego tak się dzieje?
  
 
Cytat:
2008-01-05 10:32:00, przemkowal pisze:
Mam takie pytanko - czy zaobserwował z was coś takiego. Mam TTI 770 i podczas jazdy często mam gruszkę położona na kolanach. Kiedyś wcisnąłem przycisk nadawania jak tak sobie leżała i zaświeciła mi się kontrolka od poduszek. Jak podniosę gruchę to jest ok (tzn nie świeci się). Wie może dlaczego tak się dzieje?



Masz podłączone przez zapalniczkę? U mnie w tti 880 zapala się kontrolka z grzania szyby, przypuszczam, że właśnie przez to że prąd bierze z gniazda.
  
 
Cytat:
2008-01-05 10:34:18, Snale pisze:
Masz podłączone przez zapalniczkę? U mnie w tti 880 zapala się kontrolka z grzania szyby, przypuszczam, że właśnie przez to że prąd bierze z gniazda.



Widze, ze kolega ma TTi880 więc mam pytanie:

czy u Ciebie, też masz coś takiego, że podczas zimna w samochodzi (np po staniu w nocy na dworze) pokrętła ciężej chodzą ?? a po nagrzaniu w kabinie chodzą lekko ??
  
 
Cytat:
2008-01-05 10:34:18, Snale pisze:
Masz podłączone przez zapalniczkę?



tak, przez zapalniczkę
A co do pokręteł to w 770 jest tak samo - jak zimne to ciężej chodzą.

[ wiadomość edytowana przez: przemkowal dnia 2008-01-05 10:50:19 ]
  
 
Cytat:
2008-01-05 10:46:01, Asior pisze:
Widze, ze kolega ma TTi880 więc mam pytanie: czy u Ciebie, też masz coś takiego, że podczas zimna w samochodzi (np po staniu w nocy na dworze) pokrętła ciężej chodzą ?? a po nagrzaniu w kabinie chodzą lekko ??



tak
  
 
Cytat:
2008-01-05 11:22:07, Snale pisze:
tak



ufffffffff myslałem, że tylko moje tak ma.


ps. Ale i tak je kocham
  
 
Cytat:
2008-01-05 10:46:01, Asior pisze:
Widze, ze kolega ma TTi880 więc mam pytanie: czy u Ciebie, też masz coś takiego, że podczas zimna w samochodzi (np po staniu w nocy na dworze) pokrętła ciężej chodzą ?? a po nagrzaniu w kabinie chodzą lekko ??



w kazdym radiu tak bedzie niezaleznie czy to president czy uniden czy alan czy inne jesli stoi na dworze

co do wlaczajacych sie kontrolek:
- mi sie wlaczala kontrolka od przeciwmgielnych tylnych jak wciskalem nosna--> powod slabe polaczenie masowe miedzy klapa a karoseria(antena na stale na klapie)
- natomiast gdy mialem wlaczony dopal dodatkowo to na wolnych obrotach wskazowka od obrotomierza poskakiwala
  
 
Więc od kilku dni zastanawiam się na CB.

Z początku myślałem nad KLIK
Ojciec ma od kilku dni sunker elite one i jest wsio ok

Ale jest dość długie i nie wiem gdzie ja bym je w escorcie wcisnął :/

Teraz chodzi mi po głowie TTI TCB-880 lub 770 ale słyszałem że są dość awaryjne :/

Druga sprawa to antena wolałbym coś montowanego na klapę bagażnika, ale jak patrzę na allegro to mam coraz więcej wątpliwość, że bym był w stanie wybrać dobrą :/

A i czy taka antena na bagażnik montowana to jest na stałe czy można ją chować tak samo jak z magnesową ??

Ogólnie to na radio i antenę bym chciał wydać max 400-450zł, ale to już w ostateczności.

Więc proszę o pomoc i jakieś rady


[ wiadomość edytowana przez: MacFly dnia 2008-04-07 02:06:21 ]
  
 
jeśli się decydujesz na uchwyt na klapę tzw. dzwonek to i tak w zależności od anteny możesz ją odkręcać od główki i chować

co do radia - najtańsze ale bez żadnych bajerów - ja z racji tego że posiadam już 2 egzemplarz Unidena polecam go

Uniden 510 xl lub Uniden 520xl - poszukaj na allegro
  
 
Potwierdzam, Uniden jest dobry, prosty w obsłudze, wygląd niezbyt ciekawy, małe gabaryty a przede wszystkim świetny nasłuch.
Już czterem osobom nie musiałem go reklamować a kiedy jechały ze mną to zdecydowały sie na niego.
Powód był jeden- brak zniekształceń podczas nasłuchu i wszystko świetnie słychać a jak im pokazałem jaki zasięg ma z anteną(od Woja
) to nieźle sie podjarali.
Wystarczyło im pokazać o czym rozmawiają kierowcy tirów stojący na przejściu granicznym(koło 10km).
Oczywiście silnik był zgaszony i wyłączony filtr.
  
 
Fajnie że antenka się sprawdza
  
 
Ostatnio naderwal mi sie kabel w antenie wiec dzis sie przejechalem do sklepu/serwisu aby mi naprawili...

i tak pogadalem z panem i mowi ze lepiej tego tti zmienic na midlanda alana 100

czy taka zamiana ma wogole sens ? wedlug niego pozbede sie niektorych gwizdow ktore czasem sprzegaja sie w moim radiu.

Ogolnie to jak by ktos moje tti kupil za 150 to juz dolozyc trzeba tylko kilka groszy

antenke mam ml 145...

ktos jezdzil na takim alanie? bo 48 ma wiecej pokretel ale skubaniec za drogi dla mnie
o presidencie nie rozmawiamy unidena tez nie chce
  
 
koniu czy lepiej na tym wyjdziesz to nie wiem...
z alanami 100 (badz 199 ) czy to jest onwa w jednym autku ktore bedzie mialo jakies filtry np na cewce bedzie cichutko ale w innym moze byc dosc glosno (szumy)...

jesli masz taka mozliwosc niech ten pan spec ci podepnie alana pod antene i zasilanie powiedzmy na krotko wlacz wycierki, kierunek i posluchaj czy ci nie trzeszczy i nie piszczy...

sprawa wyglada tak ze ten pan chce sprzedac towar a niechce mu sie zajrzec co moze byc nie tak

kumplowi ostatnio wciskali kit ze ma antene do kitu a okazalo sie przewod skorodowal i nie laczyl i zamiast przyciac przewod to kazali mu kupic cala antene gorsza niz ta co obecnie posiadal

  
 
Cytat:
2008-05-29 20:09:00, gigi24 pisze:
koniu czy lepiej na tym wyjdziesz to nie wiem... z alanami 100 (badz 199 ) czy to jest onwa w jednym autku ktore bedzie mialo jakies filtry np na cewce bedzie cichutko ale w innym moze byc dosc glosno (szumy)... jesli masz taka mozliwosc niech ten pan spec ci podepnie alana pod antene i zasilanie powiedzmy na krotko wlacz wycierki, kierunek i posluchaj czy ci nie trzeszczy i nie piszczy... sprawa wyglada tak ze ten pan chce sprzedac towar a niechce mu sie zajrzec co moze byc nie tak kumplowi ostatnio wciskali kit ze ma antene do kitu a okazalo sie przewod skorodowal i nie laczyl i zamiast przyciac przewod to kazali mu kupic cala antene gorsza niz ta co obecnie posiadal



nie no to raczej ja zagadnalem pana na co by zmienic tti... sklep fachowy glownie cb itp
antenke mi naprawili i jest super wiec nie mam im nic do zarzucenia.. a tti zawsze mi czasem gwizdze co mnie wkurza przy dluzszej jezdzie...
jesli chodzi o inne zrodla poboru pradu czy ruchu to slysze tylko spryskiwacze w radyjku i ladowarke jak podepne sie pod zapalniczke.
fajnie byloby z takim alanem pojezdzic z dwa dni wtedy najlepiej by sie ocenilo w miescie jak dziala i na trasie
no i plus alana to gruszka... w tym tti jest kolosalna a wolalbym mniejsza
tak sobie rozmyslam narazie smigam dalej na tti ale moze... jak by sie znalazl kupiec

tylko nie chce aby bylo " zamienil stryjek....."
  
 
to ci powiem na wstepie ze alan bedzie bardziej szumial bynajniej seria 100

48 sa juz bardziej cichsze

nie wiem jaka tam jest wkladka jesli pojemnosciowa to mozesz sobie kupic na alegro jakis mikrofon od alana badz onwy lub unidena i bedziesz mial mniejsza "gruche"
natomiast jesli ma wkladke indukcyjna to niepamietam juz jakie radia mialy takie wkladki ale obudowy beda tez duze


[ wiadomość edytowana przez: gigi24 dnia 2008-05-30 00:41:51 ]
  
 
Jako ze ostatnio nie sledze tematow z CB zapytam fachowcow

Trzeba zakupic radio do samochodu plus antene za jakies 400zl komplet, i mam doradzic

Antena to najprawdopodobniej ml145

Teraz trzeba dolozyc radio
Ja jezdze na tti 770 juz prawie 2 lata i zlego slowa nie powiem wiec polecam tti 880

Druga opcja gdzie nie mam doswiadczenia Alan48+?

President odpada ze wzgledu na cene, cobra czytalem same zle komentarze, uniden brak homologacji..

Jakies propozycje rady?
  
 
Ja również jeżdżę z 770 i jeśli brać, to albo 880, albo Alana 48+ ale multistandard.
President podobno podnosi ceny sugerowane o ok 30% - taki cennik przesłali. Co do Unidena, to nie tyle homologacja, bo niebiescy się nie czepiają, co jego obecne wykonanie. Nie znajdziesz nie grzebanego innego niż Made in China.