Jakie CB-Radio part2 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a ktos wie czy moge zmienic tylko bat czy musze cala antene ?
  
 
Cytat:
2007-08-20 14:57:51, koniuXR3i pisze:
a ktos wie czy moge zmienic tylko bat czy musze cala antene ?





cala antene

zmieniajac sam bat , zmieniasz SWR anteny, ale jesli posiadasz antene LEMM z batem ok 30-40cm to bys musial zakupic bacik ok 190cm i pozniej metoda prob i bledow mozesz ja skracac obserwujac wskazania SWR-a ale jak dobrze pamietam to bacik kosztuje ok 30-40zl

i ewentualnie tyle mozesz byc stratny

z doswiadczenie wiem ze to i tak nic nie daje!!!!

wiec tak jak wspomnialem wyzej zmiania calej anteny i ponowne strojenie!!!

takie jest moje zdanie
  
 
szkoda..
dowiem sie za ile by poszedl moj sirio w komis
  
 
Cytat:
2007-08-20 21:01:10, koniuXR3i pisze:
szkoda.. dowiem sie za ile by poszedl moj sirio w komis



dawaj na allegro - cene nizsza o 20 zl niz nowkai pojdzie

  
 
Witam
Ma zamiar kupi CB z anteną magnetyczną. Co możecie poleci?
  
 
Ja polecam wyszukiwarkę
  
 
Poczytałem na forum i ogólnie dobre noty zbiera TII. Co sądzicie o tym > zestawie <?
  
 
Też sporo o tej firmie słyszałem. Koleszka ostatnio je sobie kupił i jest zadowolony. radyjka odsyć dobrze wyposażone i chyba są dobrą alternatywą dla droższych modeli a wyposażonych tak sam koleszka inny ma radio firmy president i tez go sobie nachwalić nie może sam się przymierzam do zakupu radyjka i z chęcią poczytam opinie innych użytkowników
  
 
Cytat:
2007-09-01 19:02:37, pablo_64_mkVI pisze:
Witam Ma zamiar kupi CB z anteną magnetyczną. Co możecie poleci?




mamy polecać do 1tyś zł czy do 1tyś zł ??
zazwyczaj cena jest istotna ile chcemy na sprzęt kasiwa wydać!

gigi24 polecił mi zestaw PRESIDENT -oraz montażem pokierował !!!

Johnson II ASC +antenkę Colorado 1200 +Uchwyt bagażnikowy KF 150 = 100% zadowolenie
  
 
Cytat:
2007-09-01 19:18:43, pablo_64_mkVI pisze:
Poczytałem na forum i ogólnie dobre noty zbiera TII. Co sądzicie o tym > zestawie <?




Ja mam takie radyjko tylko że z anteną midland - jak najbardziej jestem zadowolona z niego
  
 
Cytat:
2007-09-01 20:23:19, KAMILA_Z_USTRONIA pisze:
mamy polecać do 1tyś zł czy do 1tyś zł ?? zazwyczaj cena jest istotna ile chcemy na sprzęt kasiwa wydać! gigi24 polecił mi zestaw PRESIDENT -oraz montażem pokierował !!! Johnson II ASC +antenkę Colorado 1200 +Uchwyt bagażnikowy KF 150 = 100% zadowolenie



dzieki za mala reklame

a co do tematu szczerze walkowane bylo bardzo duzo razy
i temat z chęcią poczytam opinie innych użytkowników tez byl walkowany wystarczy poszukac, nawet swego czasu byla prowadzona "mala wojna" miedzy niektorymi klubowiczami na temat cb-radia itp rzeczy czyli jeszcze raz wyszukiwarka!!!!
  
 
Kupiłem radyjko TTI 770 + antena SUNKER 109 (HUSTLER). Dzisiaj byłem na strojeniu anteny i jestem zadowolony z zestawu.
  
 
No to kupilem dzis nowy zestawik - tti 880 i antene sirio carbonium 27 :
antena
CB

Ciekawe jak bedzie sie spisywac,zalezalo mi na dosc krotkiej antenie ,gdyz bedzie to na ciezarowce jezdzic i glupio sluchac jak wali o drzewa itp
  
 
Cytat:
2007-09-11 22:02:15, Seba pisze:
No to kupilem dzis nowy zestawik - tti 880 i antene sirio carbonium 27 : antena CB Ciekawe jak bedzie sie spisywac,zalezalo mi na dosc krotkiej antenie ,gdyz bedzie to na ciezarowce jezdzic i glupio sluchac jak wali o drzewa itp



sprzedawca godny polecenia - sam u niego w sklepie kupowalem i Wojo rowniez
i to nie jeden raz

zdaj relacje jak smiga tti
  
 
a co myslicie o tej antenie??
  
 
Cytat:
2007-09-11 22:02:15, Seba pisze:
No to kupilem dzis nowy zestawik - tti 880 i antene sirio carbonium 27 : antena CB Ciekawe jak bedzie sie spisywac,zalezalo mi na dosc krotkiej antenie ,gdyz bedzie to na ciezarowce jezdzic i glupio sluchac jak wali o drzewa itp



z tego co widziałem, to niektórzy montują za kabiną antene.... ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale wtedy wchodzą tam 2metrowe nawet heh
  
 
Cytat:
2007-09-12 10:16:54, Kacper85 pisze:
z tego co widziałem, to niektórzy montują za kabiną antene.... ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale wtedy wchodzą tam 2metrowe nawet heh



zle
bo antena musi miec przetrzen zeby fale odbierane dobrze docieraly
a wysylane zeby sie dobrze rozchodzily

jesli to duze autko proponuje uchwyt na lusterko
wiekszosc tak ma lub uchwyt rynienkowy
  
 
No wszystko zalozone,ale ...
swr pokazuje ok 2 ,ale strojenie odbywalo sie pomiedzy domami (ok 3 metry od jednego i 5 od drugiego,a od przodu z 8m linia wysokiego napiecia) wiec mysle,ze na pustej przestrzeni wynik bedzie lepszy. Od tej lini w.napiecia to anteny TV naziemne nie chca nam odbierac
  
 
Cytat:
2007-09-15 23:28:17, Seba pisze:
No wszystko zalozone,ale ... swr pokazuje ok 2 ,ale strojenie odbywalo sie pomiedzy domami (ok 3 metry od jednego i 5 od drugiego,a od przodu z 8m linia wysokiego napiecia) wiec mysle,ze na pustej przestrzeni wynik bedzie lepszy. Od tej lini w.napiecia to anteny TV naziemne nie chca nam odbierac




ja mam 1.5 m garaz od auta i mam 1.1 wiec powinno sie dac dostroic bez problemu, staraj sie aby na 19 CH miec jak najmniej, tzn mowa tu o SWR, nawet jesli antena jest zamontowana na narozniku klapy bagaznika jak na foto w profilu
co do linii WN to ewentualnie mozesz miec tylko oslabiony odbior oraz wieksze ciut szumy
  
 
Cytat:
2007-09-15 23:38:34, gigi24 pisze:
ja mam 1.5 m garaz od auta i mam 1.1 wiec powinno sie dac dostroic bez problemu, staraj sie aby na 19 CH miec jak najmniej, tzn mowa tu o SWR, nawet jesli antena jest zamontowana na narozniku klapy bagaznika jak na foto w profilu co do linii WN to ewentualnie mozesz miec tylko oslabiony odbior oraz wieksze ciut szumy


Zestawik poszedl do FH-cza i antenka jest na dachu prawie na srodku - przy najnizej wsadzonym baciku jest ok 2 a im wyzej tym ma wieksza wartosc