Ogólnie głośniki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szukałem ale nie znalazłem.
A więc mam pytanie czy żeby dostać sie do głośników z przodu trzeba zdejmowac tapicerke i czy dokonałem dobrego zakupu? moje nowe głośniki
Może ma ktoś takie ???
  
 
Było:
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=12045&c=0&hq=&f=9
Jak już zamontujesz opisz wrażenia. Te seryjne głośniki mnie załmują. Też będę wymieniał.
  
 
dokonałes bardzo kiepskiego wyboru co do głosników
  
 
a co byś polecił???
  
 
No właśnie.
Co byś i byście polecili bo seryjne padają mi jeden po drugim
  
 
Ja założełem sobie McAudio 17cm + pirścień dystansowy.
Kupiłem je kiedyś do Astry i przemontowałem do omy.
Mają 8lat i są jak nowe.
Konstrukcja odporana na temperaturę i wilgoć.

W obecnych czasach ciężko coś doradzić bo robi sie tanie gówno!
  
 
w glosnikach ciagle jeszcze obowiazuje zasada im drozsze tym lepsze.

od 400 zl mozna kupic juz jakis niezly zestawik midbasow w drzwi (nawet z tweeterami i zwrotnicami w komplecie) ale zeby zagraly koniecznie trzeba wytlumic drzwi. Po takim zabiegu mozna sie obyc nawet bez suba (wg mnie drobre rozwiazanie dla zwolennikow liniowego przebiegu nie chcacych inwestowac kasy godnej drugiej omy) Takie glosniki mozna od biedy napedzic dobrym radiem i po kosztach zapewnia niezly dzwiek bez szalenstw.

No chyba ze ktos lubi jarmarczne umcyk umcyk wydobywajace sie z hipertuby typu "Alphard" i wzmacniacza o mocy 1600WATT
  
 
Lepiej by było zostawić orginały

Wiem że nie wszyscy śpią na kasie ale na głośnikach to się nie oszczędza.

Dla oszczędnych polecam Dragster-a - taka firma
  
 
mozna też zamontować tubę basową, wydatek nie duży a o wiele lepiej brzmi, niż te małe głośniczki w drzwiach.
Które też nie są takie najgorsze
  
 
Cytat:
mozna też zamontować tubę basową, wydatek nie duży a o wiele lepiej brzmi, niż te małe głośniczki w drzwiach.



Po 1 tuba nie brzmi ladnie...
Po 2 wydatek wcale nie jest maly. Bo dobra tuba kosztuje troche zlotyszy, a bez wzmacniacza nie pociagnie. Wiec wydatek spory.
Po 3 tuba zaglusza srednie tony i nie ma krotkiego basu. Nadaje sie tylko umcy umcy.
Po 4 skrzynka fajnie brzmi
Po 5 nie ma jak pozadne glosniki w drzwiach, wygluszone drzwi i dobre radio. W zupelnosci wystarczy.
Chyba, ze ktos lubi byc slyszanym 2 ulice dalej. Moze jakos sie dowartosciowac w ten sposob. Wiadoma sprawa, ze glosne basy z czasem sa uciazliwe i meczace. Tylko dla snobow i chlodnych lokci.

Pozdrawiam.
  
 
Ja założyłem te dax-y i nie są rewelacyjne napewno lepiej grają od podartej noki które miałem w drzwiach. Ale jeśli chodzi o bas to nie jest rewelacyjny bo reszta spoko duż moac obsługują i nie trzeszczą.
  
 
Cytat:
w glosnikach ciagle jeszcze obowiazuje zasada im drozsze tym lepsze.


Darti ja sie nie zgodze z Toba. Kupiłem Ome to była wyposazona w zestaw głośników chłop razem z wzmacniaczem zapłacił za kpl (4szt głosników + 4 tweetery) + wzmak 600 zł. a jak grało. w dużej mierze zależy od wzmacniacza i dopasowania sprzetu, nie ceny.
pozdrawiam
p.s. a i tak najlepiej słychac jak wyłaczam radio i śpiewa moja dziewczyna hehehehe))))))
  
 
mam ogólne pytanko o głośniki.

Np. Głośniki Magnat Car Fit 216 mają Pasmo przenoszenia: 35 - 24.000 Hz Podział częstotliwości 3700 Hz

Natomiast głośniki Hertz DSK 165 pasmo 50 Hz -21 kHz skuteczność 93 dB

Które są lepsze?? i mają lepszy basik??

Dziękuję za odpowiedz
  
 
Niestety musisz posłuchać. Liczby nie daja poglądu na bas. Estradowe głośniki przenoszą dźwięk od około 50-55 Hz a bas jest taki że że czasem na wydechu nawet nabierzesz powietrza (nie mówię o zestawach dla DJ z allegro, które przenoszą od 20Hz i mają "skuteczność" rzedu 109 dB)

Moim zdaniem lepsze będą Hertz'e.

Koniecznie myśl o wytłumieniu drzwi (matą bitumiczną). I sprobuj myśleć nie tylko o basie ale o całym paśmie dźwięku - żeby było proporcjonalne. (co przyjdzie z pięknego biustu garbatej pokrace z twarzą z remanentu?)

Zastanów się nad głośnikami firmy Axton. Ciężko je kupić ale grają ekstra. Z tym że Hertz jest podobnej jakości.
  
 
ja miałem Hertze założone w puncie teraz mam je w Lagunie i nie narzekam.
W sklepie gdzie zaopatruje sie w muzyke o magnacie nia maja dobrego słowa chociaż nim handlują, twierdza ze duzo podróbek jest i ze wogóle nie graja.
Oczywiście jajecznica ma dużo racji iz nie mozna założyć tylko bassow i miec super dzwięk, chociaż mało ludzi jest z idealnym słuchem to ci inni otępiali tez słysza róznej częstotliwości dzwięki dlatego w dobrym tonie z przodu mieś wszytskie 3 tony (niskie średnie, wysokie)
W omie nie masz duże pole do popisu.
Jeszcze jedno jeżeli chcesz żeby dobrze grało nie zakładaj oryginalnych zwrotnic które kupisz z głośnikami (srednie i wysokie tony) bo one znacznie obcinaja muzyke i zakłucaja ja. jezeli bedziesz zakładał wg w/w schematu prześle ci dane aby zbudowac własne zwrotnice.
Z drugiej strony mozesz zapytać jak gra u mnie muza bo na zlocie w Borsku parę osób skorzystało i wysłuchało moja nieudolna próbe założenia muzyki w samochodzie, i naprawde (tak twierdzili) byli pod wrazeniem a ktos nawet wspomniał o wycinaniu szyby i wkładaniu plazmy.
po drugie aby grało potrzebujesz tez wzmaka najlepszy 5 kanałów aby oddzielic bass z bagażnika na innym kanale.
I dlatego uważam iż montując muze trzeba zacząc od wzmaka później dobierać kable i na końcu głośniki. Radio to sprawa wyboru jak masz reszt muzyki na dobrym poziomie.
no i dobra muzyka kosztuje tutaj ciężko zaoszczędzić. żeby dobrze grało bez radia sama instalacja wzmak i głosniki wydatek ok 4 tyś. mozna oczywiście taniej na niefirmowych zestawach ale zeby założyc najpierw musisz dane techniczne przestudiowac i jak co jest zrobione.
pozdr
  
 
OJOJOJOJJJJJ AUDIO temat MORZE. Witam jeżeli kto będzie chciał to jestem w posiadaniu poradnika książeczki Jerzego Krajewskiego głośniki i zestawy głośnikowe: budowa, działanie, zastosowanie,zainteresowanym wyśle na priv. książeczka w PDF. do wtorku jestem nad wodą więc mogę puścić dopiero we wtorek wieczorem. Gieroy materiał dla ciebie również pojedzie dopiero we wtorek
  
 
Dzieki Panowie za podpowiedzi.
Jak juz coś zmontuje dam znać jak zagrało.