BERG TROPHY 2008 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
odnośnie poruszania sie po czeskich drogach znalazłem takiego niusa (miłej lektury):

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Uwaga: 1 lipca 2006 r. w Republice Czeskiej weszły w życie nowe przepisy o ruchu drogowym. Do najistotniejszych zmian należy zaliczyć:
• obowiązek całorocznej jazdy z włączonymi światłami mijania (w przypadku naruszenia przepisu grozi kara od 1500 do 2000 CZK);
• obowiązek posiadania w wyposażeniu samochodu kamizelki odblaskowej;
• całkowity zakaz używania antyradarów;
• w przypadku korka na autostradzie lub drodze ekspresowej obowiązek utworzenia 3-metrowego wolnego pasa przejazdu;
• obowiązek używania kierunkowskazów przy wyprzedzaniu rowerzystów;
• obowiązek powiadamiania policji o wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także gdy doszło do uszczerbku na zdrowiu, spowodowania szkód wobec osób trzecich lub powstania szkody przekraczającej wartość 50 000 CZK;
• zakaz zatrzymywania się i parkowania w miejscach zastrzeżonych dla inwalidów (mandat od 5000 do 10 000 CZK).
Jako czyny karalne, podlegające czeskiemu kodeksowi karnemu, kwalifikowane są:
• prowadzenie pojazdu bez uprawnień;
• prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających;
• prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.
Kierowanie pojazdem przy minimalnej nawet zawartości alkoholu w organizmie kierowcy karane jest m.in. mandatem w wysokości 10 000–20 000 CZK.
Nowością w czeskim kodeksie drogowym jest wprowadzenie systemu punktów karnych w skali od 1 do 7, w zależności od rodzaju wykroczenia. Po otrzymaniu 12 punktów karnych kierowca nie może prowadzić pojazdów na terytorium Republiki Czeskiej przez okres 1 roku (za naruszenie tego zakazu grozi kara od 25 000 do 30 000 CZK).

Niektóre uprawnienia policji. W określonych przypadkach przewidzianych ustawą (np. spowodowanie śmierci lub uszczerbku na zdrowiu w wypadku drogowym z winy kierowcy, ucieczka z miejsca wypadku, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, odmowa poddania się badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a także badaniom na zawartość alkoholu we krwi – o ile wcześniejsze badania dały wynik pozytywny, prowadzenie pojazdu samochodowego bez wymaganych uprawnień) policjant może zatrzymać prawo jazdy również obcokrajowcowi. Zatrzymane prawo jazdy odsyłane jest do organu, który dokument wydał, wraz z informacją o przyczynach zatrzymania go. W określonych sytuacjach (zagrożonych mandatem minimum 5000 CZK) policjant może pobrać od kierowcy kaucję w wysokości od 5000 do 50 000 CZK na poczet nałożonego mandatu. W przypadku niewpłacenia kaucji policjant może uniemożliwić dalszą jazdę. Gdy sprawca nie stawi się na rozprawę, kaucja przepada.
W Republice Czeskiej uznawane jest polskie oraz międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązują następujące ograniczenia prędkości: w terenie zabudowanym – 50 km/godz., w terenie nie zabudowanym – 90 km/godz., na autostradach i drogach ekspresowych w terenie zabudowanym – 80 km/godz., w terenie nie zabudowanym –130 km/godz. (o ile znaki drogowe nie stanowią inaczej).
Uwaga: Przestrzeganie dozwolonej prędkości jest przedmiotem szczególnej troski policji czeskiej (mandat w wysokości 1500–2000 CZK za przekroczenie dozwolonej prędkości do 20 km/godz. w terenie zabudowanym i do 30 km/godz. poza terenem zabudowanym, w wysokości 2500–5000 CZK za przekroczenie prędkości o 20 km/godz. i więcej w terenie zabudowanym i o 30 km/godz. i więcej poza terenem zabudowanym, w wysokości 5000–10 000 CZK za przekroczenie prędkości o 40 km/godz. i więcej w terenie zabudowanym i o 50 km/godz. i więcej poza terenem zabudowanym). Uprawnienia w zakresie mierzenia prędkości i zatrzymywania pojazdów nadano również straży (policji) miejskiej.
Korzystanie z autostrad oraz dróg szybkiego ruchu jest odpłatne. W 2007 r. opłaty wynoszą:
• od pojazdów lub zestawów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony: 200 CZK za tydzień, 300 CZK za miesiąc i 900 CZK za rok (roczna winieta ważna od 1 grudnia 2006 r. do 31 stycznia 2008 r.);
• od pojazdów lub zestawów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, ale mniejszej niż 12 ton: 650 CZK za tydzień, 1750 CZK za miesiąc i 7000 CZK za rok (roczna winieta ważna od 1 grudnia 2006 r. do 31 stycznia 2008 r.).
Winiety można kupić na przejściach granicznych i stacjach benzynowych. Korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu bez winiety zagrożone jest mandatem w wysokości 5000 CZK lub karą pieniężną w wysokości nawet do 500 000 CZK – w przypadku postępowania administracyjnego.
Policja drogowa może nałożyć mandat za brak naklejki PL; naklejka nie jest wymagana w przypadku pojazdu z nowymi, tzw. unijnymi tablicami rejestracyjnymi.
W Republice Czeskiej obowiązuje zakaz używania w czasie jazdy telefonów komórkowych (mandat 1500–2500 CZK). W razie kolizji drogowej, w której przewidywane szkody mogą przekroczyć 20 000 CZK, należy obowiązkowo wezwać policję. Osoby do 12. roku życia (lub do 18. roku życia, jeśli mają mniej niż 150 cm wzrostu) mogą podróżować na autostradach i drogach szybkiego ruchu tylko w fotelikach lub dwupunktowych pasach bezpieczeństwa. Na pozostałych drogach obowiązek ten dotyczy jedynie miejsca obok kierowcy.
  
 
Na dzien dzisiejszy tylko moj tata bedzie spal w pensjonacie
  
 
Cytat:
2007-08-21 06:59:02, ziober pisze:
Na dzien dzisiejszy tylko moj tata bedzie spal w pensjonacie



Czyli narazie 5 osob spi w pensjonacie. A co do przepisow. Jedzie sie 50 jak jest 50. Apteczka z wyposazeniem CE, kamizelka w srodku auta. Swiatla caly rok.
  
 
Nas raczej tam nie będzie... szkoda bo taka ekipa to rzadko się zbiera...

ale... za tydz jest krakowski, zapraszamy całą tą ekipa do nas na bibe... no i na rajd oczywiście
  
 
Juz dzisiaj po pracy wyjazd szkoda ze jedzie nas tak malo a tak fajnie sie zapowiadalo :/

pozdro i do zobaczenia za poludniowa granica
  
 
nosz qrwa miałem jechać pokibicować, niestety dłubanie przy samochodzie trochę się przeciąga ...tak to jest jak człowiek jeździ starymi padłami
  
 
No ja dopiero przed chwilą wróciłem z gór... OGIEŃ NA TŁOKI!!! Ładne wazony proszę przywieźć.
Pozdro!
  
 
Też mnie tam nie ma, ale kontaktował się ze mną Szczepan i krótko tak opisał Berga:

"... stary, jest zajebiście!"

Ogień na tłoki!
  
 
własnie wszedłem do domu i powiem tylko jedno odnośnie berg trophy

KTO NIE BYł, NIECH żAłUJE!!!
  
 
Cytat:
2007-08-26 19:31:38, Adam_Tychy pisze:
własnie wszedłem do domu i powiem tylko jedno odnośnie berg trophy KTO NIE BYł, NIECH żAłUJE!!!



A Krzyska na granicy zapytali czy te opony na aucie mial jak wjezdzal! Porabany kraj ta Polska. Dzieki wszystkim za kibicowanie!!
  
 
Dokladnie, byle ZAJEBIŚCIE!!! Juz wiem gdzie bede smigal w przyszlym sezonie . 5Turbo i Krzysiek - gratuluje i jeszcze raz dziekuje za cenne wskazowki niestety nie dalo sie nic wiecej zrobic tym samochodem. Na Banovce bedzie juz lepiej przygotowany

pozdro

Dziekuje wszystkim przybylym za goracy doping

[ wiadomość edytowana przez: ziober dnia 2007-08-26 21:15:44 ]
  
 
Mała zajawka



Było w pytę!
  
 
Hamowania ze 120 moje 2 i filmy Ani oraz formula
  
 
Cytat:
własnie wszedłem do domu i powiem tylko jedno odnośnie berg trophy

KTO NIE BYł, NIECH żAłUJE!!!




:: :: :: :: :: :: :: :: :: ::







[ wiadomość edytowana przez: rallyfilip dnia 2007-08-27 00:08:52 ]
  
 
no ładnie, ale panie 5Turbo jakoś na starcie to Ci się słabo odpychało.
Gratuluje mety wszystkim.
Ziober - mijaliśmy się w piątek w Rybniku jak jechałeś z lawetą
 
 
Cytat:
2007-08-27 01:40:20, comar pisze:
no ładnie, ale panie 5Turbo jakoś na starcie to Ci się słabo odpychało.



Tak jak Ani sie odpychalo. Roznice byly 0,3 sek. Motor juz swoje przejechal. Pewnie pierscieni nie ma
  
 
Najleprze zawody na jakich byłem. Z niczym nie mozna tego porownac.
  
 
W czasie kiedy fotki wgrywają się na serwer, to zapodam jeszcze kilka fotek









Trzy bestie






Jedyna osoba dorosła w naszej ekipie
  
 
Ufff, 206 fotek na stronie już zamieszczone, teraz tylko przydałoby się żeby napisał ktoś relację
  
 
Konkretna fotorelacja. I te wyścigówki... miodzio.
To kiedy następna eliminacja?