Jak zrobić wylewkę??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie potrzebuje zrównać podłogę w łazience ( 5m2), zatrudniłbym firmę z mixokretem ale na taką małą powierzchnie nie chcą przyjść. Ból polega na tym że podłoga jest nierówna gdyż w pomieszczeniu tym na połowie podłogi byl dól o głebokości 2 m który zoastał już zalany ale nie zrównany z resztą podłogi. Teraz pod terakot potrzebuje zrównać calość. Nie mogę użyc wylewki samopoziomującej gdyż ona bodajże jest do 1,5 cm góra 2. A ja w jednym miejscu musze nalac 5 cm a w drugim zaledwie 1 cm. Używać siatki cienkiej zbrojeniowej?? NIe chciałbym by się podłoga odparzyła i ile to musi stać przed położeniem terakoty??
  
 
Cytat:
2007-07-13 10:56:04, misiekwwa pisze:
Teraz pod terakot potrzebuje zrównać calość.



Ty będziesz tą terakotę kładł? Jeśli nie to niech gościu ją kładący Ci zrówna podłogę.
  
 
to nie takie proste. podloga jest pofaldowana i nie wiem ile bym zapalcil za jej zrownianie a pozatym gosc od terakoty przychodzi 15 sierpnia a podobno takie cos min 3 tygodnie musi schnac
  
 
możesz spokojnie położyć dwie warstwy wylewki samompoziomującej. pierwszą na te duże nierówności, a cieńszą na całość.
Istnieją wylewki o dużych grubościach maksymalnych, problem tylko w tym że wtedy minimalną grubość też mają większą. Na przykład Atlas taki lub Atlas owaki


[ wiadomość edytowana przez: barcin dnia 2007-07-13 12:09:40 ]
  
 
Bardziej mi pasuje atalas owaki dzieki on jest od 1,5 cm do 6 i pasi. Dawac pod to siatke?
  
 
"Wrzucić" parę drutów zbrojeniowych w tym "dołku"...?
  
 
jest duże prawdopodobieństwo, że podłoże po zasypaniu tego 2-metrowego dołu będzie osiadać i płytki będą pękać.
Dlatego ja bym położył siatkę zbrojeniową na całość i zalał po całości co najmniej 3 cm wylewki
Bezsensem jest kładzenie zbrojenia tylko w miejscu dołu
  
 
przy zalewaniu tego dołu ja tam wsypalem zajebista ilosc gruzu dalem rurki i prety stalowe wsypalem od h.. piachu i lalem wode a potem wsypalem ze 2 wory cementu i znow woda, wiec teraz tylko chyba dam cienka siatke
  
 
a jakie jest podłoże? tzn w czym był wykopany dół? Jeśli w piasku to pół biedy, jeśli w innym podłożu to mogą być kłopoty. Pamiętaj, że ten zalany dół będzie pracował niezależnie od podłogi którą masz dookoła niego, niezależnie od tego ile betonu do niego zalałeś.
Zresztą ja się tam nie znam zbytnio, ale ojciec jest budowlańcem i co nieco z nim zbudowałem, zwłaszcza dachów i schodów, choć parę kompletnych domów też było
  
 
w piasku. Taką metode lania wody i sypania piachu doradzil mi jakis gosc moze i bedzie dobra a jak nie to za pare lat plytki mi odpadna
  
 
jak trzeba ci wiecej wal na priv
  
 
a moze ktorys z kolegow jutro by mi przyjechal i pomogl
  
 
Odkopuję bo szukając info trafiłem na nasze forum


Potrzebuję zrobić wylewkę ok 1m2. Chodzi o to, że pozbyłem sie pieca kaflowego i jest dziura po nim ok 7 cm. Chciałbym to czymś zalać, tak by po prostu wyrównać do poziomu pokoju.
Co polecacie ? Nic super cięzkiego tam nie bedzie stało więc nie musi być jakoś wytrzymałe. Tylko wyrównać i tyle
  
 
a co szukasz na naszym forum budowlanym
  
 
Cytat:
2012-09-11 23:09:15, VEndriuV pisze:
Odkopuję bo szukając info trafiłem na nasze forum Potrzebuję zrobić wylewkę ok 1m2. Chodzi o to, że pozbyłem sie pieca kaflowego i jest dziura po nim ok 7 cm. Chciałbym to czymś zalać, tak by po prostu wyrównać do poziomu pokoju. Co polecacie ? Nic super cięzkiego tam nie bedzie stało więc nie musi być jakoś wytrzymałe. Tylko wyrównać i tyle

Jeśli stał tam piec kaflowy, to zapewne grunt już jest tam ustabilizowany. Kup gotową zaprawę cementową, rozrób z wodą zalej. By poszło mniej zaprawy można dać na początek warstwę styropianu 2 cm.
  
 
No i ze 2-3 tyg.poczekaj zanim to przykryjesz deskami czy innymi panelami.
  
 
Proponuję kupić gotowy towar, poczym dodać tylko wodę i jazda. Nawet w wiadrze można wyrabiać. Musi schnąć teoretycznie 1 cm na 10 dni. Na opakowaniu powinno być napisane co i jak.
BTW - piotr_ek tu zajrzał?! Nie wierzę. Ktoś mu zajumał login i hasło.
  
 
ja bym wcześniej podkuł w kilku miejscach
  
 
A nie wystarczy zalać ten dół wylewką z drutem zbrojonym siatką.
drut fi 6 można zakotwiczyć w starej wylewce.
Jak trochę zaschnie to na połączeniu ze starą wylewką dać dylatacje
i na to wszystko 1cm samopoziomującej ?

  
 
Cytat:
2012-09-12 15:21:56, slayter pisze:
BTW - piotr_ek tu zajrzał?! Nie wierzę. Ktoś mu zajumał login i hasło.


je też nie aż przejrzałem daty postów