Moj silnik nie chce gadac jak powinien

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich mam golfa 3 i mam problem. zmienilem silnik z 1.4 na 1.6 i na gazie chodzi a na benzynie niebardzo, troche kopci, smierdzi spalinami i nie ma mocy. co moze byc przyczyna tego? albo niech ktos mi powie co jest potrzebne zeby wzucic tam 1.8 i zeby bylo dobrze i na gazie i na benzynie
bylic83@o2.pl chcialem jeszcze dodac ze nie bylo zmieniane nic procz silnika i skrzyni co jeszcze trzeba zmienic komputer? czy moze wgrac nowe oprogramowanie? i jak wyglada sprawa z pompa paliwa, tez trzeba ja zmieniac?


[ wiadomość edytowana przez: marceli24 dnia 2007-07-22 15:36:04 ]
  
 
niestety musisz zmienić komputer do danego silnika ponieważ każdy z tych silników ma inny program sterujący i inne parametry czujników! prawdopodobnie ulegnie też zmiana w pewnym stopniu instalacji elektrycznej ! co do pompy to ona też musi być wymieniona bo może mieć inna wydajność!
  
 
a nie orientujesz sie moze co trzeba by bylo zmieniac w instalacji zeby dzialal ten 1.6 albo zeby wzucic 1.8? bylic83@o2.pl i jeszcze jedno czy skrzynia biegow z 1.6 bedzie pasowac do silnika 1.8 tego 90 konnego bo w sumie zastanawiam sie nad zmiana tego 1.6 na 1.8 bo do niego mam chyba wszystko tylko ze niewiem co z ta instalacja elektryczna co tam trzeba zrobic?


[ wiadomość edytowana przez: marceli24 dnia 2007-07-23 22:04:03 ]

[ wiadomość edytowana przez: marceli24 dnia 2007-07-23 22:06:26 ]
  
 
marceli24 proszę nie zakładać nowych wątków jeżeli dotyczą tej samej sprawy
jeżeli chcesz dalej zadawać pytania na dole wątku jest zakładka "odpowiedz"

wracając do tematu aby wymienić 1,4 na 1,6 lub 1,8 potrzebna jest cała instalacja elektryczna (wiązka) przynajmniej jeżeli chcesz wcisnąć tam 1,8T jażeli przewaliłeś 1,4 na 1,6 i silnik odpala i wszystko działa,mam na myśli kontroli to teraz potrzebny jest nowy sterownik albo trzeba wgrać nowy program w zależności co możesz załatwić taniej
jak wspomniał mój przedmówca każdy silnik ma inne parametry pracy zapisane w sterowniku
moim skromnym zdaniem wciśnięcie tam 1,8T mija się z celem bedą problemy tym bardziej że wspomniałeś o gazie ten silnik będzie potrzebował sekwencyjny wtrysk gazu i to doby


[ wiadomość edytowana przez: masz12 dnia 2007-07-24 08:37:35 ]
  
 
ale to niema byc 1.8t tylko zwykly 1.8 na jednopunkcie ktory wymontowalem z auta wujka, ktory sie rozbil swoim vw i tez mial gaz taki sam jak mam ja i nie byla to sekwencja. tylko chodzi mi o to co z ta elektryka bo nie chce mi sie rozbierac calego samochodu wiec chcialem sie co nie co dowiedziec i co z ta skrzynia czy podejdzie z silnika 1.6 pod 1.8?
  
 
ok sorki za te 1,8T(mania prześladowcza jak słyszę albo czytam 1,8 zaraz biorę to za 1,8T)
co do wiązki elektrycznej nie mam 100% pewności
ale po co się póżniej martwić jak coś nie będzie działało ja bym przewalił po całości silnik,elektryke,skrzynie biegów no i pompe paliwa bo na pompie od 1,4 to juz pewnie nie pojedzie
  
 
ok dzieki za informacje napisze jak zmienie motor lub jak doprowadze do ladu ten 1.6 ale postaram sie wzucic ten 1.8 pozdrawiam i do uslyszenia