Olej silnikowy oryginał "FORD"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy używał ktoś ten olej ???

Ford formula

Jakie ma wartości smarownicze w stosunku do Mobila 10W40, bo obecnie taki używam. Czy go warto wlać ???

1.6 16V 1993
  
 
poszukaj kolego w archiwum tzn uzyj wyszukiwarki - bylo juz duzo odnosnie oleju fordowskiego
  
 
Jestem ciekawy iz sprzedawca mowi iz jest to olej polsyntetyczny, moze i tak. Ostatnio w ASO poruszylem ten temat i oleje do Forda sa robione przez Mobila tylko do serwisow trafiaja sygnowane marka FORD. Pytajac sie o olej o oznaczenie 5W30 gdyz taki byl lany przez poprzedniego wlasciciela uzyskalem odpowiedz iz jest to olej mineralny o wysokich wlasciwosciach i dodatkach smarujacych ale ze wzgledu iz nie jest on syntetyczny wymaga sie wymiany co 15 tys km lub co rok.
Ja zalalem teraz CASTROLEM magnateciem 5W40 i swiety spokoj, bo z olejem o parametrach 5W30 spoptkalem sie tylko sygnowanym przez ELF-a.
  
 
Cytat:
2007-07-24 16:27:58, maciobyk22 pisze:
Czy używał ktoś ten olej ??? Ford formula Jakie ma wartości smarownicze w stosunku do Mobila 10W40, bo obecnie taki używam. Czy go warto wlać ??? 1.6 16V 1993



Zdecydowanie warto. Tez wczesniej jezdzilem na mobilu 10W40 i po zmianie nie odczulem wiekszej różnicy poza tym, ze mniej klekocze na zimnym i mniej tego oleju spija
  
 
Ja na tym oleju jeżdze i niemoge powiedzieć złego słowa
  
 
Cytat:
2007-07-24 21:12:19, slawek_11 pisze:
Ostatnio w ASO poruszylem ten temat i oleje do Forda sa robione przez Mobila tylko do serwisow trafiaja sygnowane marka FORD.



Z całą pewnością i determinacją - oleje fordowskie nie są "robione" obecnie przez Mobila. Jestem ciekaw kto i gdzie podał Ci takie informacje??
Wiem co mówię - Mobil nie jest dostawcą oleju dla Forda.

Cytat:
Czy używał ktoś ten olej ???

Ford formula

Jakie ma wartości smarownicze w stosunku do Mobila 10W40, bo obecnie taki używam. Czy go warto wlać ???



Użyj wyszukiwarki - temat oleju był wałkowany wielokrotnie.

[ wiadomość edytowana przez: Szczechu dnia 2007-07-24 22:38:38 ]
  
 
a to pochwal się Kolego skąd to wiesz?
  
 
Bo ASO to mój drugi dom...
  
 
Cytat:
2007-07-24 22:43:01, Szczechu pisze:
Bo ASO to mój drugi dom...




hmm a jak rozpoznajesz ze to mobil?
smak, kolor, zapach?

mowisz o takim ASO z pod znaku FORDA? o tym co niektorzy omijaja z wiadomych celow [ nie tylko zaporowe ceny]
  
 
Jeżdzę i sobie chwalę
  
 
Eee, zaraz tam zaporowe ceny... trza się dogadać...

A skąd wiem, że to nie Mobil?
Nie mogę udzielić tej odpowiedzi.
  
 
Kup sobie Castrol Magnatec na Allegro kupiłem 5L za 80 zł jakoś gdzie u nas w sklepie 4L kosztuje chyba 150 zł ,
  
 
ja dziś zalałem fordowski i już na takim zostane -oczywiście półsyntetyk
  
 
A ja smigam sobie na Mobil 10W40 tez myslalem nad zmiana na fordowski ale pytalem sie i 5l kosztuje 125zl a za mobil zaplacilem 85z 4l (hurtownia oleju mobil) a 1l kosztuje 23 zl wiec i tak lepiej wychodzi mobil (i wydaje mi sie ze lepszy) a co do oleju z allegro to nie jestem przekonany bo kiedys koles mi mowil ze sa tacy co zbieraja pudelka po zronych olejach a i tak wlaewaja do wszystkich to samo pozdrawiam
  
 
Cytat:
A ja smigam sobie na Mobil 10W40 tez myslalem nad zmiana na fordowski ale pytalem sie i 5l kosztuje 125zl a za mobil zaplacilem 85z 4l (hurtownia oleju mobil) a 1l kosztuje 23 zl wiec i tak lepiej wychodzi mobil (i wydaje mi sie ze lepszy) a co do oleju z allegro to nie jestem przekonany bo kiedys koles mi mowil ze sa tacy co zbieraja pudelka po zronych olejach a i tak wlaewaja do wszystkich to samo pozdrawiam



na allegro kupisz olej fordowski za 80 zł
to jak ktoś sprzedaje 100 szt.tego oleju za np,75 zł to znaczy że znalazł bańki na smietniku i wlał inny olej
  
 
Cytat:
2007-07-25 00:03:33, Lukaszzz pisze:
A ja smigam sobie na Mobil 10W40 tez myslalem nad zmiana na fordowski ale pytalem sie i 5l kosztuje 125zl a za mobil zaplacilem 85z 4l (hurtownia oleju mobil) a 1l kosztuje 23 zl wiec i tak lepiej wychodzi mobil (i wydaje mi sie ze lepszy) a co do oleju z allegro to nie jestem przekonany bo kiedys koles mi mowil ze sa tacy co zbieraja pudelka po zronych olejach a i tak wlaewaja do wszystkich to samo pozdrawiam




Chłopie jaka hurtowa cena tego mobila ??? Jak u mnie w sklepie motoryzacyjnym ten mobil 10W40 kosztuje 87 zł 4l
  
 
jeździłem na mobilu 10w40 a teraz na fordowskim 10w40. obydwa są porównywalne.
moim zdaniem mobil trochę lepszy.
  
 
a jak się ma do tego Valvolime Maxlife 10W40?
Lepszy-gorszy, co byście polecili?
  
 
Cytat:
2007-07-25 00:03:33, Lukaszzz pisze:
A ja smigam sobie na Mobil 10W40 tez myslalem nad zmiana na fordowski ale pytalem sie i 5l kosztuje 125zl a za mobil zaplacilem 85z 4l (hurtownia oleju mobil) a 1l kosztuje 23 zl wiec i tak lepiej wychodzi mobil (i wydaje mi sie ze lepszy) a co do oleju z allegro to nie jestem przekonany bo kiedys koles mi mowil ze sa tacy co zbieraja pudelka po zronych olejach a i tak wlaewaja do wszystkich to samo pozdrawiam



No to pogratulować hurtowni
Jak pierwszy raz 2 lata temu wlewałem Mobil to kosztował 25 zl za litr. Potem podrożał do 30 - 35 PLN więc przesiadałem się na Fordowski, który jest tańszy i moim zdaniem lepszy
  
 
Ostatnio oleje w sklepach staniały za 4 l mobila 10w40 dałem 78 zł co do allegro kiedys kolega kupil do lanosa i po 3 tys silnik mu sie zatarł , przyjechał do domu zgasił i na drugi dzień jzu nie zapalil tloki mu złapało i kilka razy zaoszczedził 15 zł a wydał ponad tysiac...