Omega C - nawigacja, komputer pokładowy i swoje radio?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Zamierzam kupić omegę c z takim wyposażeniem tyle, że już mam radio i nie zamierzam używać tego fabrycznego radia, ale jak to jest z komputerem pokładowym itd po wyjęciu fabrycznego radia?
Będzie wszystko działać, bo gdzieś mi się obiło o ekran monitora, że nie jest to tak pięknie jak się wydaje.
Jak jest też z mapami to tej nawigacji? Czy to jest na płycie czy jak i czy ewentualnie można kupić aktualne wersje map europy?

P.S. Jeszcze jedno pytanko w związku skrzynią biegów. Większość omeg z silnikiem 3.2l to automaty i nie mam nic przeciwko, ale czy dużym problemem jest jej wymiana na manuala?

Z góry dzięki za wszelkie info?

[ wiadomość edytowana przez: zYx dnia 2007-08-12 20:21:21 ]
  
 
odnośnie navigacji:
jeśli radyjko będzie siemens to mapy Polski nie dostaniesz reszta jest na CD
  
 
A do jakiego jest mapa Polski?? Do Philipsa??
  
 
Jeśli wyjmiesz radio to nic nie będzie działało, łącznie z komputerem pokładowym, chyba ze będziesz jakoś ingerował w elektronikę samochodową to może coś i wykombinujesz.
Co do map to nie ma aktualnych na CD, z tego co wiem już wydaja na DVD i nie ma jak przerobić na CD
Z tego co wiem to nie ma fabrycznych 3,2 w manualu, kiedyś była 3,2 ale bawił sie nią Irmscher a to inna bajka, wymienia sie tak jak w 3.0
  
 
Cytat:
2007-08-15 21:49:38, Brutal pisze:
Jeśli wyjmiesz radio to nic nie będzie działało, łącznie z komputerem pokładowym, chyba ze będziesz jakoś ingerował w elektronikę samochodową to może coś i wykombinujesz. Co do map to nie ma aktualnych na CD, z tego co wiem już wydaja na DVD i nie ma jak przerobić na CD Z tego co wiem to nie ma fabrycznych 3,2 w manualu, kiedyś była 3,2 ale bawił sie nią Irmscher a to inna bajka, wymienia sie tak jak w 3.0



Dzięki za info. Jak się jeździ automatem? Jak z awaryjnością?

Co do nawigacji to w sumie mam już jedną w ppc z wyjściem vga i gdzieś widziałem, że jakoś można podłączyć źródło wideo do takiego wyświetlacza. Wie ktoś coś na ten temat?

[ wiadomość edytowana przez: zYx dnia 2007-08-16 00:02:48 ]
  
 
Jeździ się jak manualem tylko lewą nogę trzyma się na uwięzi i gałką nie wahluje. A awaryjność zależy w głownej mierze od użytkownika.

P.S. Czy słyszałeś jak te radio gra, że chcesz je wywalać?

[ wiadomość edytowana przez: gieroy dnia 2007-08-16 09:12:59 ]
  
 
Automat to bajka dla zapracowanych i wygodnych. Jak będziesz dbał tzn. normalnie użytkował, zmieniał olej, filtry to i pojeździsz na automacie. Mój następny samochód tez będzie w automacie

Radyjko wystarczająco gra, no chyba ze chcesz jeździć jak debile w golfach co ledwo im budy nie rozwali to musisz zmienić
  
 
I jak zwykle Brutal się zgadzamy
  
 
Cytat:
2007-08-16 13:25:38, gieroy pisze:
I jak zwykle Brutal się zgadzamy



a bo nadmorscy klubowicze już tak maja
  
 
Na pewno gra dobrze, ale czy czyta mp3 wypalone na dvd, czy ma wbudowany Bluetooth tak jak ten? Główne funkcje, na których mi zależy najbardziej

Pewnie nie, dlatego chce to zmienić
  
 
radyjko fajne, już gdzieś o nim czytałem.
Ze zmiana może być problem bo funkcje komputera zmienia sie za pośrednictwem radia, ewentualnie na kierownicy
  
 
Cytat:
2007-08-16 18:16:43, Brutal pisze:
radyjko fajne, już gdzieś o nim czytałem. Ze zmiana może być problem bo funkcje komputera zmienia sie za pośrednictwem radia, ewentualnie na kierownicy



kompletny bezsens, żeby radia wymienić nie można było. Coś na pewno da się zrobić. Najwyżej, gdzieś go schowam ;p
  
 
Szwagier ma dokładnie taki sprzęt. Ale pytanie jest inne. Bluetooth po co?. W NCDC 2015 masz wbudowany telefon. Jeżeli nie chcesz go wykorzystywać bierzesz zestaw bluetooth za 250 zł(wpinany w zestaw audio z wyciszaniem) i po ptakach. MP3 zwykły transmiter 30 zł+karta 1 GB 25 zł. A wstawisz takie radio z zaślepką na pozostałość, które owszem są dostępne to wygląda to jak pół dupy za krzaka. Widziałem osobiście. W monochromatycznych wyświetlaczach można podłączyć radio aby wszystko wświetlało ale w kolorze dupa. W NCDC 2013 i 2015 masz zmieniarkę 4 płyty. Długoooooo musisz jechać aby całość odsłuchać. Telewizji nie rozpatruję bo to pomyłka jeżeli chodzi o kierowcę, niezależnie od przekątnej a i pasażer z przodu też dostanie garba. A jeżeli już chcesz mocno na siłę to mieć to jest możliwość.
http://mitglied.lycos.de/hardwarekiller03/
  
 
Przede wszystkim radio takowe już posiadam w swojej omedze, więc tych kombinacjii jakie opisałeś (nie mam nic przeciwko) nie będę stosować i nie chodzi mi tu o telewizje tylko nawigacje, bo jak pisałem wcześniej Nokia n95 ma wyjście RGB, takwięc na niej można zapodać nawigacje podłaczając to do wyświetlacza CID - kombinacje takie, bo nie wiem jak jest z mapami do tych oplowskich nawigacji. Ktoś wcześniej napisał, że nowe mapy robią na DVD, ale nie ma ich jak wrzucić... po za tym chce sie pozbyć fabrycznego radia, ale wtedy oplowska nawigacja nie będzie działa, no i zapewne komputer pokładowy - nie wiem...
  
 
Ponawiam pytanie,
czy komputer pokładowy będzie działać po wyjęciu fabrycznego radia?
  
 
ponawiam odpowiedz: NIE
  
 
Cytat:
2007-08-16 18:39:47, zYx pisze:
kompletny bezsens, żeby radia wymienić nie można było. Coś na pewno da się zrobić. Najwyżej, gdzieś go schowam ;p



Wcześniej napisałeś, że może byc problem ze sterowaniem.

Zaś inny user z innego forum napisał, że jedynie nie będzie mi działało wyświetlanie stacji radiowych.
  
 
to innego usera z innego forum zapytaj sie jak on to sobie widzi, jak glowne sterownie wlasnie jest w radiu,

edit
jak jezdzilem bez radia jakis czas to nic nie dzialalo, na wyswietlaczu byl tylko znaczek opla

[ wiadomość edytowana przez: Brutal dnia 2007-08-23 21:20:13 ]
  
 
Cytat:
2007-08-23 21:19:27, Brutal pisze:
to innego usera z innego forum zapytaj sie jak on to sobie widzi, jak glowne sterownie wlasnie jest w radiu, edit jak jezdzilem bez radia jakis czas to nic nie dzialalo, na wyswietlaczu byl tylko znaczek opla [ wiadomość edytowana przez: Brutal dnia 2007-08-23 21:20:13 ]



Zrobie tak, że bedzie wszystko działało, skoro auto jest tak uparte, że musi być stare podłączone, a mam taką wizję ;p części są już w drodze.
  
 
I jak kolego ?? poradziłeś sobie z tym radiem ??

to jest dopiero kotlet