FELGI RONAL

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam takie pytanie: co sądzicie o aluskach z firmy Ronal? Miał może ktoś juz jakieś doświadczenia z aluskami z tej firmy? Mam zamiar wyposażyć mojego Gacka w takie właśnie aluski.

Dzięki z góry za info.
  
 
Nie widze powodów zeby miało by być coś nie tak.
Pozdrawiam.
Misio
  
 
Ronale i inne nieformowe(przez koncerny samochodowe) odkształcają sie na dziurach ale za to prosto je wyprostować - fabryczne są twarde jak skała.
  
 
Cytat:
2007-08-30 23:28:09, accent1 pisze:
Ronale i inne nieformowe(przez koncerny samochodowe) odkształcają sie na dziurach ale za to prosto je wyprostować - fabryczne są twarde jak skała.



Co masz na myśli pisząc "nieformowe(przez koncerny samochodowe)"?
  
 
Sorki literówka niefirmowane przez np audi hyundai (czyli po prostu seryjne alusy). Jeżeli już ronale to tak żeby minimalnie oponka była o profilu 50(najlepiej do nich 60) , po co komu martwić się że wjechał na krawężnik czy dziurę... Bo się za łatwo odkształcają.
  
 
Witam odnawiam temat bo mam pytanko/problem , a w OFf Topic nikt nie pomog Ma ktos moze fotki Santa FE na chromach? I 2 czy da sie wsadzic cos wiecej niz 17 (jaka oponka do tego etc) Model po lifcie 2005-2007 ) PZDR
  
 
Badboyy - Rzeczywiście off topik
Proponował bym otwarcie innego osobnego wątku - jak nikt nie odpisał to albo nikt nie miał nic do napisania albo tez nie ten dział - chyba predzej to tuning lub ewentualnie walsnei techniczne sprawy.
Co do wiekszych felg - nie wiedze probemu w zamontowaniu wiekszych - ale co by to miało dawać nie wiem ale nei musze - naprawde proponuje osobny topic.

accent1 - co do profilu ... mniej wiecej o to chodzi (dokładniej o wysokośc opony)

profil 50 profilowi 50 nie równy ... profil mówi o procentowej szerokości czyli 235/50 daje nam opone o wysokości 117,5mm a np 155/50 daje zaledwie 77,5mm, i jeszcze do tego dodam 185/60 da nam 111mm

Mam nadzieje że przykład wyjasnił sprawe - Opony o wysokości ponizej 110mm niezbyt polecam na nasze drogi (prawie zerowe tłumienie), chociaż ich wyglad jest napewno przyciagajacy...

PS. O łatwej odkształcalnosci, akurat tych felg nie słyszałem, seryjne tez potrafią być dość "miekkimi felgami" - wywiad jakie dane są - nie jest już taki prosty
  
 
Dodam że profil 50 przy tych samych oponkach ale różnych producentach także bywa inny. O tych 50% to już wiedziałem - chyba już to gdzieś pisałeś wcześniej, wiec wiem od Ciebie

Ja na polskie drogi polecam jeepy, no ale i na koleinach wymiękną także.