Toyota Avensis "02 2.0 diesel Check engine - bład Air mass..

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam szanownych kolegów , problem mam z Toyota Avensis 2.0 diesel , a ze z tą marką malo mialem doczynienia proszę o pomoc, a mianowicie Avensis 2.0 diesel zapalil sie check engine, podłaczylem Techstream-a (przy okazji prosze o opinie o tym sprzecie) i wyswietlil mi blad 31(3) Air mass meter Circuit (dziwny jak dla mnie numer błedu , ale dopiero co testuje to urzadzenie wiec nie wiem czy to normalny system wyswietlania bledow) . Blad po skasowaniu wraca, z rzeczy ktore zauwazylem i zostana zrobione to filtr powietrze w strasznie marnym stanie (nie wymieniany daaawno) moje pytanie brzmi czy z Waszego doswiadczenia przeplywomierz mógl sie juz uszkodzic czy pomoże mu np czyszczenie , blad z dopiskiem circuit, bardziej mi sie kojarzy z obwodem i jakimis polaczeniami ale wtyczka siedzi na miejscu , ponizej screeny . prosze o opinie , pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b21a7e9dee3b103a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff0de81b20e5f335.html




Dodam jeszcze ze dane widoczne na screnie z zamroznonymi ramkami to parametry po skasowaniu bledu czyli jak blad wrocil , bo tych pierwszych nie zapisalem.
  
 
Wyczysc przeplywomierz i sprawdz zasilanie we wtyczce i czy wiazka sie gdzies nie przetarla do masy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2011-02-07 23:36:11, Bigelektron pisze:
Wyczysc przeplywomierz i sprawdz zasilanie we wtyczce i czy wiazka sie gdzies nie przetarla do masy.



Ok tak zrobię , a jak ocenisz tego techstreama Bigelektronie??
  
 
Cytat:
2011-02-07 23:38:11, albus pisze:
Ok tak zrobię , a jak ocenisz tego techstreama Bigelektronie??


Nie znam takiego sprzetu ..uzywam tylko Intelligent Tester Toyoty mam taki wlasny ,wiec nie potrzebuje innego.Pytanie czy taki jest kod rzeczywicie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Odpowiednikiem dwucyfrowego kodu 31(3)jest P0100 "Usterka obwodu przepływomierza powietrza" więc jak tylko twój tester dobrze zinterpretował kod to musisz iść za wskazówkami BIGELEKTRONA.