VOILA plus kabel USB dla niewiedzących

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ostatnio zaopatryzłem się w interfejs usb do elpigazu Voila plus opatrzyłem się na różnych forach ustawienia itd. wszyscy zgodnie twierdzili ze się nie da połączyć z systemu xp do tego komputera poprzez USB (tylko takie porty posiadam w laptopie) i i już miałem zrezygnować jak trafiłem na coś co mi pomogło mianwicie programik typu DOSBOX 7.2, emuluje dosa, z portami łącznie trzeba tylko dopisać port który ma być ja mam com 2 i zmiana w menadżerzeurządzeń na com 2 w samym interfejsie. Można połączyć się z każdą instalko w ten sposób. AZ teraz wcześniej łącząc sie bezposrednio przez ten programik do Violi mogłem zczytać kartoteki i je zapisać mogłęm odczytać parametry ale tylko przez 2 sekundy i wieszało sieokienko ale nie mogłem wejść w ustawienia parametrów by je wpisać, wszystkie dolegliwości rozwiazane zostały poprzez ten programik działa idealnie płynnie. jeśli są jakieś pytania proszę albo na pocztę albo odśiweżać ten post. Mam espero 1,5 dohc 16V wyregulowałem jak umiałem a jeśli by ktoś miał ten sam silnik poprosił bym o parametryustawień jak dobrze komuś chula, mam stozkowy filtr bez katalizatora autko. pozdrawiam i powodzenia
  
 
Instalujemy na kompie program DOSBOX 0.72 zainstaluje nam się odpowiednio na dysk na jakim jest system w katalogu "Proigram Files" - "Dosbox-0.72" Wchodzimy do tego katalogu - znajduje się tam pliczek "dosbox.conf" naciskamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje "otwórz za pomocą..." wybieramy program "notepad" po otwarciu suwakiem jedziemy w dół i jest coś takiego:

[serial]
# serial1-4 -- set type of device connected to com port.
# Can be disabled, dummy, modem, nullmodem, directserial.
# Additional parameters must be in the same line in the form of
# parameter:value. Parameter for all types is irq.
# for directserial: realport (required), rxdelay (optional).
# for modem: listenport (optional).
# for nullmodem: server, rxdelay, txdelay, telnet, usedtr,
# transparent, port, inhsocket (all optional).
# Example: serial1=modem listenport:5000

serial1=dummy

serial2=dummy (TU ZMIENIAMY!!!) ZAMIAST dummy - directserial realport : com2

serial3=disabled
serial4=disabled

potem:
na samym dole jest coś takiego:
[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
ustawiamy kursor na końcu "startup". wciskamy enter i wpisujemy:

mount c c:
c:

gdzie literka "c" jest dyskiem na którym został zainstalowany program dosbox

zapisujemy zmiany zamykamy notepad
Teraz prawy przycisk "mój komputer" -właściwości - sprzęt-menadżer urządzeń (szukamy interfejsu) zmieniamy w nim port com na com2 zapisujemy potwierdzamy TAK - musi być podłączony interfej- zamykamy odpalamy dosbox i w czarnym okienku wpisujemy np: voila -pliczek musi być wrzucony bez katalogu na dysk "c" i ustawiamy. Ot cała filozofia.
Mógł by mi ktoś podrzucić dane do ustawienia voili i dokładnej jej konfiguracji jak i co ?? bo wyregulowałem ale jakoś tak mam niedosyt pozdrawiam w razie pytań prosze pisać.

nie jest t mój pomysł, materiały pozbierane były z różnych portali.
  
 
Witam
Czy ktos może mi powiedziec jak zdobyc opis do obsługi softu Voila Plus?
Czy ten Dosbox co opisujecie w tym poście zdaje egzamin i mozna wejśc do programu?
Pozdrawiam wlomal
  
 
Dosbox to tylko środowisko systemowe, w którym soft do Voila może pracować i nie ma nic wspólnego z samym programowaniem sterownika gazowego. Do obsługi sterownika musisz mieć soft do sterownika Voila (jest tego na elektrodzie od metra).
  
 
Mam już zainstalowany Soft do sterownika zgodnie z zamieszczonymi tutaj wskazówkami i udało mi sie go odpalić tylko nie mam żadnych instrukcji czy opisu odnosnie parametrów ustawień. Czy ktoś wie jak mozna to zdobyć? Pozdrawiam
  
 
Sposób ustawiania parametrów jest podobny we wszystkich kompach. Różnice są niewielkie. Poczytaj archiwum forum, potem zagoń do praczy szare komórki, podepnij PC-ta i się naumiesz. Raczej nikt Ci tu nie poda gotowej recepty na ustawienia.