Sekwencja ESGI.Czy jest godna uwagi?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Mam Forda Mondeo z silnikiem 1,8 zetec.Noszę się z zamiarem zalożenia instalki gazowej do niego.Monter zaproponował mi instalacje ESGI.Podobno polska ale wiele polskich części to w niej nie ma.Ma ona podobno bardzo dobre możliwości regulacji.Zetknął się już ktoś z taką instalacją?Proszę o opinie.
  
 
Witam,

od 2 tygodni jestem "szczesliwym" posiadaczem ESGI. W miedzy czasie zepsula sie kontrola. A po tygodniu zaczal mi sie zapalac "check" . Plusy: bez porownania z 2 generacja, 2 lata gwarancji.

Moje auto: Lanos 1.5 16V

Pozdrawiam

Piotrek
  
 
Witam mam instalacje ESGI w skdzie felicji 1,6 i nie jestem z niej zadowolony a mam ją od lipca 2007r. Lepiej złóż co sprawdzonego. Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Lepiej złóż co sprawdzonego.



"grzes2371" myślisz, że" sibert-rally" czekał ponad rok na Twojego posta???
  
 
Mysle ze tak hehe Jak działa twoja Esgi2 ?? Regulowałes cos ??
Zmieniłes reduktor i listwe ??

[ wiadomość edytowana przez: homer171 dnia 2009-01-28 22:45:20 ]
  
 
Tak zgadzam sie z przedmówcami ,to dobra instalacja jeśli masz duzo czasu na serwisy i naprawy i wogóle jeśli nie przeszkadza ci od czasu do czasu poruszanie sie na bp.
  
 
Cytat:
Mysle ze tak hehe Jak działa twoja Esgi2 ?? Regulowałes cos ??
Zmieniłes reduktor i listwe ??



Witam mojego Wybawcę !

Kupiłem zestaw naprawczy i jak zrobi sie ciepło, to wyczyszcze reduktor i zobacze czy cos sie poprawi z tym ciśnieniem. Jak nie, to kupię inny.
Listwy teraz nie ruszam ale jak mi padnie, to wpadłem na pomysł, że zamontuje Magic Jety pojedyncze . To pozwoli mi na skrócenie wężyków. Tylko znowu cięzko bedzie się tam dostac

Mapę gazu zostawiłem tak jak Ci ostatnio meldowałem. Dopiero jak wyczyszczę lub zmienie reduktor, to coś będę regulował.(i pewnie się odezwę )

Jestem zadowolonym użytkownikiem ESGI 2 !!!

Jedynym na forum

Pozdrowionka
  
 
Cytat:
2007-09-27 17:02:47, sibert-rally pisze:
Witam.Mam Forda Mondeo z silnikiem 1,8 zetec.Noszę się z zamiarem zalożenia instalki gazowej do niego.Monter zaproponował mi instalacje ESGI.Podobno polska ale wiele polskich części to w niej nie ma.Ma ona podobno bardzo dobre możliwości regulacji.Zetknął się już ktoś z taką instalacją?Proszę o opinie.

ESGI - bardzo dobra instalacja za rozsądną cenęMontuję ESGI od prawie roku, działa bardzo dobrze,problemy kolegów to zła regulacja,i niepoprawny montaż,w zestawie są te same elementy(reduktory i listwy) co w wielu innych instalacjach. Oczywiscie aby dobrze zestroic instalkę trzeba niestety dużo wiedzy i doświadczenia,kolegom garażowcom odradzam, bo zawsze będzie coś nie tak.Montuję instalacje od wielu lat ostatnie 3 lata w niemczech,znam prawie wszystkie instalki,i powiem uczciwie ze na ESGI nie można nażekać,trzeba poprostu wiedzieć jak to sie robi. Osobiscie porównuję ją do Zenita,Staga 300, 4Gaz,Solarisa różnice w programowaniu,napewno elementy eksplaatacyjne są tańsze od BRC,Landi. Pozdrawiam wszystkich pseudo Fachowców,myślę że piszecie wiele niesprawdzonych informacji. W razie problemów z ESGI - pomogę-poradzę . kontakt: mtoron@o2.pl h
  
 
witam.
tez slyszałem różne opinie i jak we wszystkim trzeba sie samemu przekonać wiec jak bede mial klienta to ja wstawie i zobczymy. dam póxniej info na forum.
ostatnio moge polecic KME DIEGO. linia mkrzywej mocy i momentu na gazie pokryła sie z benzynową więc nie bylo róznicy mocy miedzy tymi paliwami.
  
 
Cytat:
ESGI - bardzo dobra instalacja za rozsądną cenę



Z tym się zgadzam.



Cytat:
Oczywiscie aby dobrze zestroic instalkę trzeba niestety dużo wiedzy i doświadczenia,kolegom garażowcom odradzam



A tu sie z kolegą nie zgadzam.
To jest typowa gadka jaka słyszałem przed załozeniem instalacji gazowej (dream) w mojej Carinie w "wielkim zakładzie". Ale jak zaczęły sie problemy to zaczęło sie ściemnianie, zwalanie winy na wady samochodu itp. Nie znałem sie na tym kompletnie, więc w bajki uwierzyłem. Wymieniłem wszysko co mi kazali a auto i tak nie chodziło na gazie jak powinno. Szczegółów nie będe opisywał bo szkoda czasu. Autem dało sie jeździc. Po przejechaniu 60 tys sterownik Dream zakończył swój żywot. Dlaczego ? Bo był pełen wody? Dlaczego ? Bo pan gazownik zamontował go pinami do góry i sie woda nalała. Pojechałem do pana gazownika a on sie mnie pyta : kto ci to ku...a montował?
mówie do głąba że on - Ja? to chyba naje....y byłem.

Dla mnie gazownicy (tych co ja poznałem ) to partacze i sciemniacze. A byłem w kilku zakładach.


Wracajac kolego do garażowców to mozesz sie mylic. Ja sam z pomocą chłopaka z tego forum (na telefon) wyminilem cała elektrykę Dreama własnie na ESGI. Nie mając o tym wczesniej zielonego pojecia. Robiłem to dwa dni ale zrobiłem. Po wymianie na ESGI - 2 wszyskie problemy zniknęły.

Więc co ja mam śądzic o gazownikach?

W tej chwili wiem, że instalecja gazowa, to jest nic skoplikowanego i trzeba byc wyjątkowym gazownikiem-leserem żeby nie wiedziec jak poprawnie ja zamontowac. Tym bardziej że Wy, gazownicy siedzicie w tym na codzień. Macie szkolenia od producentów itp.


Cytat:
Pozdrawiam wszystkich pseudo Fachowców,myślę że piszecie wiele niesprawdzonych informacji



Jak kolego jestes fachowcem i myślisz, że ktos głupoty pisze, to go ścigaj, Pisanie tak ogólnikowo jest moim zdaniem nie na miejscu.

pozdrawiam
  
 
Ja od kilku miesięcy mam założone ESGI 2 na red. Stefanelli N i listwie OMVL. Nie znam się na montażu, więc mogę się wypowiedzieć tylko o użytkowaniu. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Odkąd mi ją założyli nie byłem w warsztacie ani razu. Nie mam żadnych problemów. No i montaż był duuuuuużo tańszy niż BRC... POLECAM

Pozdrawiam,
mario
  
 
Witam wszystkich. Ja mam ESGI założone w Fiat Punto 1.2 8V. Przejechałem już 50.000km i zero problemów z instalacją. Jestem z instalacji Bardzo ale to BARDZO zadowolony. Żadnej różnicy w osiągach mojej "strzał", spalanie gazu na poziomie 6-6.5 litra.
Jedyne co mogę polecić przyszłym i obecnym użytkownikom autogazu ESGI i innych aby instalacje zakładać w sprawdzonych zakładach, nie oszczędzać na zakładanej instalacji i na bieżąco ją serwisować (wymiana filtrów i ewentualna regulacja). Pozdrawiam i z czystym sercem polecam tą instalację.