Radio cb - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sposób 3: zmienić anteną na lepszą.

Na półmetrowym kikucie midlanta też wycieraczki mi zakłócają , na półtorametrowej już nie.
  
 
Cytat:
2008-01-21 09:22:35, slawekk pisze:
sposób 3: zmienić anteną na lepszą. Na półmetrowym kikucie midlanta też wycieraczki mi zakłócają , na półtorametrowej już nie.


no to spróbuję zmienić antenę.
Myślicie że coś takiego jak sirio ml145 będzie ok ?
  
 
Cytat:
2008-01-21 11:22:42, tomtu pisze:
no to spróbuję zmienić antenę. Myślicie że coś takiego jak sirio ml145 będzie ok ?



wg mnie dość dobra antena na magnes

  
 
Ja mam ok Antenkę, radio miałem Cobre tą najnowszą nie wiem jaki kodel. Było ok. Ale zaczęło szumieć. Załozyłem Cobre do Maluszka i do Espero jakies Zapomniałem jakies małe odbicie Midlanda.
Było zajebiście alejakis czas.
Moze to tylko idzie zgrać antene z Samochodem
Nie mam na to czasu, a to tylko 10 zł.
Narazie raz jest ok, a raz szumi.
  
 
Na zakłócenia pomogła zmiana anteny.
Antena helikalna DV/27S zamontowana w dziurze .

  
 
TTI 660 się pojawił. Widział go ktoś na żywca i bawił się nim? 770 ponoć niewygodny, a 880 jest dosyć duży. 660 to taki ideał by był.
  
 
Cytat:
2008-03-20 10:45:36, piotr_ek pisze:
770 ponoć niewygodny,



mam i nie nazekam jak dla mnie wypasik
  
 
Cytat:
2008-03-20 11:25:42, Jabuszko pisze:
mam i nie nazekam jak dla mnie wypasik


Pytanie brzmiało zupełnie inaczej...zaraz zarobisz od piotr_ka ..
  
 
Cytat:
2008-03-20 11:25:42, Jabuszko pisze:
mam i nie nazekam jak dla mnie wypasik



Właśnie ten wypasik mnie niepokoi. I to jeszcze tak niewygodny w obsłudze jak w 770 ma to miejsce. 660 tego wypasiku nie ma. Ot 5 guzików+2 pokrętła i wszystko. 880 zaś odpada ze względu na wielkość i ilość guziorów, których i tak zapewne po tygodniowej fascynacji człowiek nawet nie użyje.
A te RFGain i MicGain są aż tak potrzebne, skoro 660 ich nie ma?

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-03-20 11:33:36 ]
  
 
Cytat:
2008-03-20 11:32:17, piotr_ek pisze:
A te RFGain i MicGain są aż tak potrzebne, skoro 660 ich nie ma?



Nie są niezbędne

RF Gaina używamy zazwyczaj w dużych miastach lub na głównych trasach. Skręcamy go w lewo i już nie mamy takiego śmietnika na kanale (np. 19) - zmniejsza czułość radia przez co dalekie stacje lub słabsze do nas nie dolecą.

Mic Gaina używamy znowu wszędzie tam gdzie możemy dolecieć - kręcimy w prawo - dodaje kilka decybeli do modulacji i dolatujemy dalej lub bardziej wyraźnie.
Działa też w druga stronę. Jak rozmawiamy z kimś kto jest naprawde blisko i mówi że nie rozumie nas to wtedy skręcamy micgaina w lewo i już mu tak nie "dudnimy" w radiu


Ot tyle teorii
  
 
Czyli rozumiem, że w radiu które nie ma owych regulacji są one ustawione fabrycznie jako optymalne w 90% przypadków?
  
 
Teoretycznie tak
Tamte dwie gałki są bardziej potrzebne do nawiązywania łączności na kilka kilometrów, np. Sosnowiec-Olkusz na antenach stacjonarnych

W mobilku i tak zreguły włączamy kanał 19, ustawiamy squelcha i słuchamy co i jak na drodze



Czyżbyś miał zamiar zainwestować zwrot należnego podatku w CB
  
 
Cytat:
2008-03-20 19:05:15, krzychu_ch pisze:
Czyżbyś miał zamiar zainwestować zwrot należnego podatku w CB



Zwrotu na 2-kę dzieciaków to na fabrykę CB by starczyło
A swoją drogą to kolega pokazał mi swoje CB ręczne - Intek SY-101 z anteną zewnętrzną. To by było idealne, tylko ta cena 450 zł + antena. Cieniutkie TTI 660 kosztuje 300 zł z metrową anteną.
Ale to jeszcze nic. Inny kolega odbiornik-skaner kupił. Częstotliwości od 0 do 2 GHz. Odbiera wszystko i zewsząd - CB, Służby mundurowe, samoloty, lotniska, radio, TV, satelity pogodowe. Tutaj fotki pogodowe - krzyżyk = Kraków
  
 
Cytat:
2008-03-20 19:21:55, piotr_ek pisze:
Cieniutkie TTI 660 kosztuje 300 zł z metrową anteną.



Od razy odłóż sobie na Hustlera za ok. 70PLN

Te antenki dodawane gratis to wabik na frajerów


Sąsiad też mi przyniósł kiedyś dwa radia z magnesówkami.
Radia by trza było odrazu oddać do elektronika na poprawę toru nadawczego (sygnał był mocny, radio nadawało z mocą 4W ale modulacja była jakbyś z wanny rozmawiał) a antenki były takie super że jak tylko ruszyłeś samochodem to antenka spadała
Magnes wyglądał jak z plastiku i wogóle nie trzymał się karoserii.
Jak już masz kupić to nie patrz na syfmarketowe promocje tylko kup osobno antenkę i osobno radio

Za 300 kupisz Cobre 19DX IV (Wolf z Gliwic jej używa) i Hustlera sprawdzonego już przez kilku klubowiczów

Zestaw godny polecenia i wart zastanowienia
  
 
Cytat:
2008-03-20 19:52:01, krzychu_ch pisze:
Te antenki dodawane gratis to wabik na frajerów



Niby Hustlery to są

Cytat:
Za 300 kupisz Cobre 19DX IV



Za wielka... a konkretnie to za wysoka, ale jeszcze się rozpatrzę.
  
 
Cytat:
2008-03-20 19:55:41, piotr_ek pisze:
Za wielka... a konkretnie to za wysoka, ale jeszcze się rozpatrzę.



Piter to za 300 kup radio i dołóż 60 do anteny

Zapewne Ci zestroją za free i będziesz zadowolony


To radio mieści się w półce pod radiem w esperaku
Yanki Olkusz tak miał a ten Hustler to oryginał - sądząc po fotce
  
 
Cytat:
2008-03-20 20:20:31, krzychu_ch pisze:
To radio mieści się w półce pod radiem w esperaku



Ale ja nie mam złomero już od paru miechów, a w złomgunie bez cięcia i rżnięcia półki pod radiem się nie obejdzie. Jest też druga alternatywa mnie interesująca, tzn. między środkowym tunelem, a fotelem pasażera. Tam te 37-38 mm zmieści się idealnie. Problemem może być głośnik.
  
 
To że nie masz złomero to wiem
Przykład espero był tylko po to zebyś sobie wyobraził jakie jest chude to radio

Jakby Ci nie weszło w półkę to wsadzisz między fotele - jak piszesz.
Głośnik też nie problem
Jakbyś kupił u nich komplet razem z głośnikiem to pewnie wytargasz jakiś rabat

Jak ja kupowałem swojego Alana 48 u handlarza na allegro to odebrałem osobiście, radio okazało się tańsze o 20 złociszy i mi jeszcze antene zestroili

Zadzwoń, napisz, zapytaj
  
 
Dzięki za wszelkie info. Kupić muszę, bo dzisiaj na długości 25 km 2x policja + złomero z fotoradarem napotkałem. Nie mam zamiaru się stresować jadąc za furmanką, albo przeładowanym poldkiem trakiem 10 km.
  
 
Daj później info co, gdzie i za ile kupiłeś

Fotki z montażu też mile widziane