Objawy zuzytego sworznia wachacza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie,jakie sa objawy? Od kilku dni kierownica bardzo ciezko kreci sie gdy jest w pozycji na wprost.Natomiast gdy zrobie jeden obrot w obojetnie ktora strone sama leci do pozycji skreconych maksymalnie koł.Podczas jazdy oczywiscie.Tak samo na lekkich lukach bardzo ciezko jest ja utrzymac skrecona bo az ja z rak wyrywa by tylko wyprostowac kola.Podobno mam wywalony lewy sworzen (od strony kierowcy) za to bardzo sciaga w prawo.
  
 
podobne objawy mam/miałem (bo to się jeszcze okaże )
dziś zostawiłem samochód w warsztacie i powiedzieli mi że do wymiany wachacze sworznie tuleje drążka stabilizatora górne mocowanie, a objawy niemal identyczne,
jutro pewnie będę miał już zrobione więc będę wiedział czy to rozwiązało problem
  
 
Daj znac czy pomogło.
  
 
Przy jezdzie na nierownosciach powinien stukac , bardziej przy skreconych kolach. Drugim niewatpliwym a zarazem ubocznym efektem jest rowniez scinanie opon co powduje ze oprocz zawieszenia mamy jeczsze ogumienie do wymiany.
  
 
Cytat:
2007-10-24 22:54:34, Przemm pisze:
Jak w temacie,jakie sa objawy?



Objawów jest wiele. Najbardziej widoczny to po pewnym czasie "ścięte" opony. Nie ma co gdybać. Podjechać na szarpaki i wyjdzie. I podejrzewam, że wyjdzie nie tylko sworzeń skoro takie cuda są.
  
 
oh yes panowie! to jest to!

tez mialem zagadke (sciete opony, tzn poki co jeszcze są dobre, bo krotko to jest, ale są juz troche pochylone) - i co wyszlo na przegladzie? wlasnie sworzen

a ja jezdziłem do roznych gosci i mowili ze kata pochylenia kol sie nie ustawia i ze skoro tak jest to tak ma byc.

ha! to juz sie pozytywnie nastawiłem, ze jak to naprawie to bedzie dobrze .

dzieki za konsturktywnie uswiadamiajace wypowiedzi
  
 
u mnie podobnie choć może kierownicy nie wyrywa, ale trzepocze nią lekko i słychać "chrupot" przy skręcaniu na parkingu czy coś takiego.
Też wymieniam wahacze, tuleje, sworznie w poniedziałek.
  
 
no to stary jeszcze przegob masz do zrobienia, niestety
  
 
no więc tak, wymiana wachaczy, sworzni, górnych mocowań, tulei drążka iparu innych dupereli..... i wszystko działa jak należy samochód daje się prowadzić jedną ręką ba! jednym palcem! co prawda troche mnie to kosztowało ale teraz jeździ pierwsza klasa!