-- I OMEGA GRAN TURISMO CHALLENGE -- - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sposób ogrniczenia prędkości jest prosty.

Czy ktoś jest w stanie wykonać coś co zmierzy prędkość auta, (gps)
maksymalną średnią ale tylko podczas jazdy, jak auto stoi to nie,
Poda czas, bedzie miało wyświetlacz, przylepiec na szybę plus niezależna zasilanie.... może być zapalniczka

....a moze coś takiego istnieje?


[ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2007-10-10 15:54:54 ]
  
 
PiotrS. Odpowiadam na Twoje pytanie. Takie urządzenie istnieje. Jest to nawigacja NavRoad 350. Wiem co piszę bo mam coś takiego i używam go na codzień. Niestety chyba nie da się wyposażyć w nie wszystkich załóg. Koszt koło 1200zł
  
 
przecież większość autek ma możliwość
obliczania średniej prędkości...

kasujesz 30 sek przed startem, zostaje naklejona
plomba (w omie A łatwo, nie wiem jak to jest w B) i wio...
przy przyjeździe odczytuje się średnią
prędkość... tylko nie wiem co z tymi
autami co nie mają kompa...

A co do pilotów, to uważam, że powinni być.
Jednak bezpiecznij i przyjemniej.

[ wiadomość edytowana przez: marekcaramba dnia 2007-10-10 16:56:09 ]
  
 
Można ustawić patrole z "suszarkami" na trasie. No i punkty karne do klasyfikacji...
  
 
Urg - czas przejazdu moze miec znaczenie, zakladajac, od pkt A do pkt B jest 10min jazdy przepisowej, za kazde przybycie przed czasem punkty karne. Do tego mozna dolozyc zadanie na kazdym punkcie kontrolnym ktore bedzie tez punktowane dodatkowo ale wykonanie nie jest obowiazkowe. Na punkcie kontrolnym by byl zapisywany czas przyjazdu i odjazdu (troche wiecej roboty by ktos mial ). No i ustalic czas przejazdu calego rajdu.
Troche ciezko by sie to rozliczalo ale komputery sa, mozna stworzyc w Excelu program filtrujaco-obliczajacy i po klopocie
  
 
Marek myślałem o tym ale komp liczy czas wtedy gdy stoisz odpada.

"1200zł"

No i tu mamy mały problem chyba nie muszę pisać jaki?
Max to około 70 zł za sztukę.

Szukajmy dalej.
Moze pwiązanie z czymś z auta?Czujnik abs-u?

Ilku
Ależ oczywiście już na tym rajdzie chcieliśmy to zrobić. .


[ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2007-10-10 19:45:21 ]
  
 
Tak na prawdę to chyba nie da się tego uniknąć (prędkości) na takiej imprezie - jak by nie było to był wyścig...
Może dodać na punktach jakieś konkurencje sprawnościowe - zmiana koła itp.
Można też wprowadzić np. punkty na przecięciu azymutów (trudniej zlokalizować i trzeba pomyśleć jak to zrobić )
Ewentualnie instrukcję lokalizacji punktów na zasadzie jazdy określoną drogą w czasie np 10min z prędkością 60 aby do niego dojechać. (inaczej się go nie znajdzie).
  
 
Panowie, jeżeli idziemy w tym kierunku to sprawa jest naprawdę banalnie prosta,
Zwykły licznik rowerowy z czujnikiem w postaci magnesu na wale, prędkość maksymalna, średnia itp.
Koszt - widziałem za 9 zł
Muszę popróbować - magnesów mam od cholery,
  
 
Tak to dobre pomysły dochodzi jeszcze łatwość montażu i strojenia.
  
 
strojenie to pikuś , zostaje montaż
  
 
Jedyne co każdy uczestnik powinien wiedzieć to przełożenie przekładni głównej czyli dyfra a rozmiar opon możemy se odczytać na miejscu
Banalne,

Tylko ew. sprawa montażu, pomyślcie gdzie to można zamocować ?
Wał wydaje się najbardziej optymalny, bo przy kole może być za duża prędkość obrotowa.
  
 
co do liczników rowerowych... będzie istniał ten sam problem
co z kompem w omedze...
liczy średnią prędkość wliczając postaoje

czyli ktoś leci 200 km/h i przed zakrętem staje sobie na
4 minuty i średnia leci na mordkę...
  
 
Tak ale liczniki rowerowe w odróżnieniu od kompa pokazuja też prędkośc maksymalna.

Więc jeżeli ktoś tak zrobi to mozna na tej podstawie dac punkty karne
  
 
No dobra ale prędkość średnia była przez Vetsów wyliczona na podstawie dystansu/czas jeszcze przed rozpoczęciem imprezy więc uwzględniała przestoje i takie tam "za potrzebą".

A Vmax jest i to jest dowód.
  
 
przeczytałem powyższe dywagacje i zacząłem się zastanawiać -
czy to jeszcze wspólna zabawa, czy już prawdziwy rajd
  
 
Cytat:
2007-10-11 08:07:33, Bronson78 pisze:
Tak ale liczniki rowerowe w odróżnieniu od kompa pokazuja też prędkośc maksymalna. Więc jeżeli ktoś tak zrobi to mozna na tej podstawie dac punkty karne



Jakie punkty karne, byłem najszybszy, jak dojdzie do ograniczeń prędkości to ja nie startuję, wolę wódkę pić, dla mnie to już nie będzie zabawa.
  
 
Cytat:
2007-10-11 17:58:25, Mariosomegos pisze:
Jakie punkty karne, byłem najszybszy, jak dojdzie do ograniczeń prędkości to ja nie startuję, wolę wódkę pić, dla mnie to już nie będzie zabawa.



W sumie, nie idzie sie z tym nie zgodzic. Tak czytajac caly topic wydaje mi sie, ze za duzo chcialoby sie udogodnien, udziwnien, ktore w gruncie rzeczy moga zabic cala zabawe z rownie duzymi emocjami co na pierwszym rajdzie. Nie powiem, bo sam bylem za ograniczeniem predkosci, ale zaczyna to juz troche przypominac jazde precyzyjna, a nie jak pierwotnie zostalo zalozone rajd/challenge.
  
 
Oj tam, czepiacie się, przecież PiotrS napisał żeby podawać pomysły na przyszłość i uwagi co do rajdu.
Zrobią kompilację i będzie ok.
Vetsi nie są głupi, potrafią bardzo dobrze organizować różne imprezy co było doskonale widać.

Chodzi tylko o zbalansowanie czynników prędkość/myślenie/czas.
  
 
....

[ wiadomość edytowana przez: fatboy82 dnia 2007-10-11 21:12:06 ]
  
 
Fatboy czemu nie? Który?