Dziwne zachowanie BRC-Sequent 24(diody poziomu gazu w butli)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! jakis tydzień temu moja instalka BRC-Sequent 24 dziwnie się zachowywała.Miałem pełną butle gazu i podczas jazdy 4 diody które pokazują ilość gazu w butli zaczęły migać wszystkie na raz gasły i zapalały się.Przełączyłem na benzyne i pojechałem kilkaset metrów na PB i znów przełączyłem na LPG.Diody znów zaczęły migać.Czynność powtórzyłem jeszcze raz i diody znów migały po przełączeniu na LPG.Wkońcu zatrzymałem się i wyłączyłem silnik.Po około dwóch minutach włączyłem silnik i po przełączeniu na gaz wszystko wróciło do normy czyli diody swieciły jak bywa normalnie.Dodam,że samochód jechał cały czas zupełnie normalnie.
  
 
Witam.

Tez by mnie interesowalo co te miganie oznacza. Mialem juz kilka razy to samo.

Pozdrawiam
Piotrek
  
 
Jeżeli 4 diody miagaja od razu po zatankowaniu to bedzie przetankowanie i nalezy ustawic u gazownika maksymalny poziom wskaznika gazu po zatankowaniu ( wielozawor ma odbić ). Jak miga w losowych momentach to swiadczy że centralka nie dostaje odczytu o stanie gazu i też trzeba do gazownika by znalazl przyczyne
  
 
A najlepiej to olać, bo można nerwy stracić z tym wskaźnikiem a i tak nigdy dobrze działać nie będzie.
  
 
Po czesci masz racje gdyż u mnie diody swiaca jak chca mimo że ustawialem w programie rożne konfiguracje przy ktorych ile diod ma swiecic Obecnie jeżdze patrzac na kilometry bo majac prawie pusty zbiornik potrafia mi 2-3 diody swiecic
  
 
Witam,
odświeżam temat. Objawy są podobne - mam w Vectrze C instalacje sekw.BRC i w losowych momentach (czyli nie tylko po zatankowaniu do pełna) pojawia się mryganie wszystkich diodek zielonych (5,4,3 diod... zależnie ile gazu jest w butli). Często normalnie się palą bez mrygania. Autko normalnie się zachowuje, przełącza na gaz standardowo, spalanie w normie, nie wywala kontrolek typu "check engine".
Moje pytanie jest następujące - czy tak jak koledzy napisali wyżej - jest to sprawa odczytu poziomu gazu w butli i nie ma sie czym martwić, czy jednak może coś być nie tak innego?

[ wiadomość edytowana przez: Marcin-amber3 dnia 2011-02-16 13:21:57 ]