Morette, morette, morette......

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
jak przywoziłem z BDR mojego essiego, to jedem klosz od dalekosięznych był zbity Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że są to morette i że będzie taki duży problem, żeby to wymienić! Otóż sprawa wygląda tak - napisałem do polskiego dystrybutora = 450 zł za ten reflektor dalekosiężny Napisałem do dystrybutora w Anglii = 50 funtów z przesyłką (ok. 300 zł)
Ze wzgędu na to, że drugi też już jest wewnątrz delikatnie podrdzewiały mam pytanie - próbował ktoś może podpasować coś zamiast oryginałów w morette???
Średnica to 12,5 cm i każdy "fachowiec" kręci nosem
  
 
uu widze że kolega ugryzl fajny temat
Jak zapytałem kiedys w firmie o sama wkładke do zarówki to też mi chcieli za 450 zeta z nia zapoznać.
Rozgladalem sie co prawda jakie reflektory mogły by podejść do dalekosięznych. Jakbys nie znalazl to siekier kiedys zapodał mi taki link do essa na sprzedaj i zamiast dalekosieznych ma wloty powietrza chiba.



może faktycznie wyglada inaczej ale o niebo lepiej jak z tekturą zamiast lampy.
pozdrawiam

a jak bedziesz chciał opchnąc sama lampe do daj znać mnie


P.S. szymi podjedż na spota w sobotę to pogadamy
Bliżej niz w bydgoszczy nie bedzie

[ wiadomość edytowana przez: arti31 dnia 2007-10-16 20:49:48 ]
  
 
zewnetrzne (krotkie) mam 3 sztuki jak by ktos potrzebowal bo w mk4 krotkie i dlugie sa duze...okolo 14-15cm
  
 
Cytat:
2007-10-16 21:46:52, POMPA pisze:
zewnetrzne (krotkie) mam 3 sztuki jak by ktos potrzebowal bo w mk4 krotkie i dlugie sa duze...okolo 14-15cm


A wlasnie miałem ci podesłać link to tego tematu
  
 
a grzebaleś na allegro w halogenach ,coś by może dobrał z uniwersalnych lub od innej furki ,troche patrzyłem wybór jest wielki...
  
 
Ja ostatnio ogladałem bo moglem dostac ramki lamp morrete i ze znajomym zobaczylismy ze nowe autobusy maja własnie owej wielkosci lampy. Tylko ze jeszcze nie doszlismy gdzie mozna je kupic ale dodam ze autobus SOLARIS owe lamy posiada. Ja mam nadzieje ze moze któregos wieczoru lampy beda moje
  
 
Jak SOLARIS, to firma z Solca Kujawskiego, czyli niedaleko mnie hm............Muszę się im bliżej przyjrzeć, ale podejrzewam, że cena finalna mnie zabije
  
 
Tu masz linka do głownego magazynu części do autobusów Solaris może warto wysłać emaila
klik
  
 
hahahaha tez wyczailem te lampki w autobusie
a niektore stare mialy takie klosze jak morette w mk4

[ wiadomość edytowana przez: POMPA dnia 2007-10-16 22:40:21 ]
  
 
Na Allegfro miał ktoś jedną lampę do MK7
  
 
zapytaj tu
  
 
a ja mam nieco inne pytanko....czy takie lampy mozna regenerowac w jakis sposob? (mam na mysli odblysnik) jesli tak to gdzie kto jak taka czynnosc i za ile robi?
  
 
Cytat:
2007-10-17 08:56:50, boru pisze:
a ja mam nieco inne pytanko....czy takie lampy mozna regenerowac w jakis sposob? (mam na mysli odblysnik) jesli tak to gdzie kto jak taka czynnosc i za ile robi?


można, choć nie zawsze da się rozkleić bez uszkodzeń. Cena za odbłyśnik powinna być około 40-70 jeśli jest stalowy, za plastik trochę drożej. W Gdańsku to robią, jak chcesz, to spytnę dokładnie. Jaka średnica, czy gładki odbłyśnik (tzn czy starego typu)?
  
 
Cytat:
2007-10-17 08:56:50, boru pisze:
a ja mam nieco inne pytanko....czy takie lampy mozna regenerowac w jakis sposob? (mam na mysli odblysnik) jesli tak to gdzie kto jak taka czynnosc i za ile robi?


klik
  
 
Wyczaiłem tego z allegro!
Zobaczymy, czy wszystko podejdzie!
Dam znać
  
 
możesz też wpakować zamiast luster soczewki...