Tylnie lelektryczne szyby nie działaja???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Spotkała mnie dzisiaj taka przypadłość w mojej klusce. Jadać dzisiaj autkiem chciałem opuścić tylną szybę ale ani drgneła, potem drugą też nic. Co to moze być??? Doadam jeszcze e przednie działają normalnie a tylnie nie ma reakcji ani guzikami obok kierowcy ani tym w drzwiach. Co to może być??? Jest jakiś bezpiecznik, przekaźnik tylko do tylnich szyb???
  
 
Jest bezpiecznik - i jest opisany na tej klapce z bezpiecznikami. Jest też jego zdjęcie w poradach przy opisie montowania el. szyb na tyle. Bez tego bezpiecznika działaja podświetlenia przycisków w tylnych drzwiach, ale szybki nie chodzą. Powinna to być chyba 30 - ja mam 25.
Zajrzyj tu - dwa ostatnie zdjęcia
  
 
Byłem dzisiaj sprawdzić w klusce ten biezpiecznik i rzeczywiście był spalony. Wsadziło nowy odpaliłem kluskę , szybki chodzą poprogramowałem je z uśmiechem na gębie że wkońu dziłają i zonk w okolicach schowka zaczął pokazywać sie dym i smrud palonego plastiku. poleciałem do skrzynki wyjąc ten bezpicznik od tylnych szybek a on się stopił. po całej tej akcji chciałem zamknąc auto centralnym a tu nic, zero reakcji więc domniewam że to z nim był problem. widocznie funkcja komfort poszła w diabły. I teraz pytanie gdzie dokładnie jest centralka i jak wygląda i czy można przełożyć taką z innego auta??? Swoją droga ciekawi mnie czy poprostu się coś tam w niej zwarło i klaps czy coś jeszcze jest nie tak .
  
 
No jak zhajczyła ci się wiązka pod deską rozdzielczą to szczere współczucie - rozbieranie tego to niezła "zabawa". Niestety nie mam pomysłu jak ci pomóc w teoretycznym rozwiązaniu problemu.
  
 
Wyciągnełem tą zjaraną centralke, paskudnie to wygladało. Pojechałem kupiłem nastepną, centralny działa. Teraz pytanie czy jest możliwość zaprogramowania pilota pod tą centralke???
I jeszcze jedna rzecz: zauważyłem że nie świecą mi lampki z tyłu nad drzwiami, czy onesą też na tym bezpieczniku co szyby tylnie??? Bo jeszcze tego bezpiecznika nie wkładałem??