Chce kupić samochód BMW - pytania i odpowiedzi! - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzieki za porady panowie, jest jeszcze jedna taka ladna e-30 na allegro tylko ze 325 - pewnie pali tyle samo co 2.0 moze ciutke wiecej - ale znowu pewnie ma wszystkie czesci drozsze z cyklu hamulce itd itd. zobaczcie sobie link.

ladna ma ta tapicerke - tylko trzeba by gaz zalozyc ....

co sadzicie o tym ?
  
 
kosa silnik własnie ma taki motor jakiego szukałem a co do czesci sa takie same jak do 320
  
 
Nio i proszee o tym mówiłem a w bonusie skóra w kubełku..lepiej niz u mnie
ehhh nostalgia
ABS, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, szyberdach, centralny zamek, radio, wspomaganie kierownicy, komputer
i powiedz czego wiecej chciec?!i jeszcze do negocjajcji!! uff spociłem sie


[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2005-11-06 23:27:36 ]
  
 
Cytat:
2005-11-06 23:17:23, stasiu pisze:
dzieki za porady panowie, jest jeszcze jedna taka ladna e-30 na allegro tylko ze 325 - pewnie pali tyle samo co 2.0 moze ciutke wiecej - ale znowu pewnie ma wszystkie czesci drozsze z cyklu hamulce itd itd. zobaczcie sobie link. ladna ma ta tapicerke - tylko trzeba by gaz zalozyc .... co sadzicie o tym ?



Srodek kosa. Wogole e30 to fajne auto - mniejsza siostra mojego e34

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-11-06 23:11:11, Aldik pisze:
Ciekaw jestem tylko czy ta Astra z klockami za 30zł będzie wogóle hamować, ja kiedyś zaoszczędziłem w 20 letnim audi i kupiłem klocki za 50 zamiast 100 i potem hamowanie ala "Flinstonowie"



ciekawe czy e36 z klockami za 70 bedzie hamowac tak jak z takimi za 130 bo dobre tyle kosztuja do tego modelu a oryginalne ponad 200. wiec nadal jest roznica w cenie kolo 50%. a co do klockow za 27zl tyle dokladnie zaplacilem do astry to nie widzialem pogorszenia w dzialaniu hamulcow.


[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2005-11-07 10:16:50 ]
  
 
Cytat:
2005-11-06 21:58:15, stasiu pisze:
poniewaz jestem z Lodzi moja uwage zwrocil ten konkretnie model, co o nim sadzicie? Bmw E-30 Touring btw. jesli ktos bylby chcetny do pomocy przy zakupie takiego autka, wie co trzeba posprawdzac - jak to powinno smigac - to chetnie wynagrodze krata browara pomoc [ wiadomość edytowana przez: stasiu dnia 2005-11-06 22:01:47 ]


siema, wybór marki oczywiście słyszny, jezeli chodzi o ten model z linku to nie wiedzi mi się, cos w nim jest nie tak, wnętrze... i zewnatrz... ale na "zywo" trzeba zobaczyć...
Cytat:

Jeztom pewnie napisze ze tylko 2.4TD to słuszny wybór


nieprawda, nigdy tak nie pisałem i nie napisze. Jeżeli chodzi o silniki to myślę, że w tej kolejności 2,5 - 2.0 - 1.8IS - 2.4TD - 1.8/1.6 jak sam stwierdziłeś 2.5 pali podobnie jak 2.0 jest dużo mocniejszy części takie jak do 2.0. Lecz jeżeli chodzi tobie o kompromis to myślę, że nalepszym wyborem będzie własnie 2,4TD . Autko jest oszczędne(trasa do 140km/h - 7/100) (miasto w miare spokojna jazda - 8/100) jest tam 6 cylindrów więc i kultura pracy jest na wysokim poziomie(ten silnik nigdy nie wyje) części sa w miare tanie i dostępne(choć miałem mały problem z rozrusznikiem ale to już przeszłość) silnik jest niezykle trwały, dynamika porównywalna z 1.8 lecz elastyczność znacznie lepsza. Sam bym szukał w kolejności jakiej tobie napisałem, oczywiście + GAZ wszystko co benzyna. Tyle o silnikach, lecz jeżeli tobie nie zalezy na dynamice to szukaj z największym naciskiem na stan auta... pzdr
  
 
Cytat:
2005-11-07 10:31:19, Jeztom pisze:
2.5 pali podobnie jak 2.0 jest dużo mocniejszy



Nie jest prawdą, że silnik 2.5 pali podobnie jak 2.0. Prawdą jest, że jest dużo mocniejszy. Opinia o podobnym spalaniu 2.5 i 2.0 bierze się ze złej interpretacji danych katalogowych o spalaniu.
  
 
Cytat:
2005-11-07 10:58:33, zyggy pisze:
Nie jest prawdą, że silnik 2.5 pali podobnie jak 2.0. Prawdą jest, że jest dużo mocniejszy. Opinia o podobnym spalaniu 2.5 i 2.0 bierze się ze złej interpretacji danych katalogowych o spalaniu.


nie interpretuje źle danych katalogowych bo nie zwracam na nie uwagi, nie sa to moje odczucia lecz użytkowników, a spalanie różniące się nawet dwoma litrami przy 13-15 w miescie myślę, że nie są znaczące, a bardziej zalezą od "wagi nogi" pzdr
  
 
Panowie a to ?

wiem ze was mecze...ale napiszcie dwa slowa o tym modelu
  
 
Nie nas meczysz tylko sibie
Niom Is-ik za przyzwoite pieniadze i z gazem wiec jeden koszt mniej.. ale chciałes turinga? ja bym sie na tamtego dopasionego turinga rzucił Ehh nie chciał bym byc na Twoim miejscu
  
 
Cytat:
2005-11-07 23:15:27, stasiu pisze:
Panowie a to ? wiem ze was mecze...ale napiszcie dwa slowa o tym modelu


Nie wierze, żeby za ta kwotę był pełnosprawny samochód i to jeszcze w wydaniu "IS" a na dodatek z gazem. Albo kolesia niesamowicie przypiliło z kasą, albo wciska kit. Oczywiście zainteresowac się warto, ale zbytnio bym się nie napalał.
Cytat:

wiem ze was mecze...ale napiszcie dwa slowa o tym modelu


nie męczysz nas, ten temat po to jest
  
 
no dobra to powiedzcie mi ile takie touring 2,5 bedzie szczerze palił, przy jezdzie spokojnej i sredniej - bo ja nie bede sie tym scigał.
  
 
Cytat:
2005-11-08 11:03:29, stasiu pisze:
no dobra to powiedzcie mi ile takie touring 2,5 bedzie szczerze palił, przy jezdzie spokojnej i sredniej - bo ja nie bede sie tym scigał.


Od 8-15, w zależności od siły naciskowej Twojej nogi w stosunku do pedału gazu Istnieje również przedział do 18 ale to korki i krótkie odcinki - do 5km na zimnym silniku.

Aaa Jeztom nie patrz na cene jak na stan auta, wiele już widziałem i kilka kupiłem autek za małą kase gdzie większość ludzi myślała, że coś jest nie tak a autko okazywało się baardzo ładne. Ludzie są już po prostu podłamani tym że nie moga sprzedać autka i dochodzą do wniosku, że jedyną szansą na pozbycie się samochodu jest wystawienie go za niską cene.

Handlarze (powiedzmy ja ) kupują autka poniżej ceny skupu wdł. Eurotax .. i to sporo, żeby potem tanio sprzedawać, bo każdy się boi że zostanie z autem/
  
 
Cytat:
2005-11-08 11:03:29, stasiu pisze:
no dobra to powiedzcie mi ile takie touring 2,5 bedzie szczerze palił, przy jezdzie spokojnej i sredniej - bo ja nie bede sie tym scigał.


Najlepiej poczytaj sobie temat "Ile pali twoja becia" wyciagnij średnią z wpisów i wyjdzie. Taki 2,5(moje marzenie w E30) na benzynie powinien palić mniej więcej Trasa- 8-12, Miasto- 10-14, jezeli chodzi o gaz to dodaj po 2-3 litry. jezeli chodzi o wartości minimalne to jazda naprawdę spokojna. Nikt nie napisze dokładnego spalania bo to zalezy od wielu czynników od stanu technicznego, poprzez warunki na drodze i oczywiście czynnik ludzki. pzdr
  
 
Cytat:
2005-11-08 11:18:33, Aldik pisze:
Aaa Jeztom nie patrz na cene jak na stan auta, wiele już widziałem i kilka kupiłem autek za małą kase gdzie większość ludzi myślała, że coś jest nie tak a autko okazywało się baardzo ładne.


Ty siedzisz w "tym" głębiej więc wiesz lepiej... pzdr
  
 
Cytat:
2005-11-08 11:24:18, Jeztom pisze:
Ty siedzisz w "tym" głębiej więc wiesz lepiej... pzdr



Kiedyś też myślałem jak Ty bo widziałem wiele autek tanich i dziadowskich, ale już zdażyłem się kilka razy pomylić - na szczęście
  
 
Kwadratów nie lubie, ale ten touring jest naprawde fajny. Nie pamietam kiedy ostatnio widzialem tak wyposazonego za takie pieniadze. Sedan jest zwykły i nic nie ma. A touring kusi..
Kombi sa zawsze fajniejsze.
  
 
A co z coupe? coupe jest najfajniejszeA ten is-ik jest w coupecie własnieale za to touring dopasiony i co? problem

coupe rulezz
  
 
powiem wam ze dzownilem o to qpe, chlopak mowi ze autko jest brata ktory wyjechal i trzeba je sprzedac - a wiadomo jak dzisiaj sie sprzedaja auta a oni nie chca sie z tym cackac - jakos tak;|

w kazdy razie autko ma jedna wade:

otoz na zimnym silniku po zapaleniu na beznynie gasnie, pali sie kontrolka od hamulcow - a klocki ma zmienione, co to moze byc?

wiadomo ze autko nie jest nowe itd.

chlopak powiedzial ze bez problemu mozna pomierzyc cisnienie na cylindrach czy tam podjechac do warsztatu jakiegos.

aha przez telefon spuscil jeszcze 300 zloty

co myslicie?

btw: wogole mille pazdzierzowaty accord jest malo kanicaty, nie wcinaj sie miedzy wodke a zakaske.
  
 
Cytat:
2005-11-08 21:53:22, stasiu pisze:
powiem wam ze dzownilem o to qpe, chlopak mowi ze autko jest brata ktory wyjechal i trzeba je sprzedac - a wiadomo jak dzisiaj sie sprzedaja auta a oni nie chca sie z tym cackac - jakos tak;| w kazdy razie autko ma jedna wade: otoz na zimnym silniku po zapaleniu na beznynie gasnie, pali sie kontrolka od hamulcow - a klocki ma zmienione, co to moze byc? wiadomo ze autko nie jest nowe itd. chlopak powiedzial ze bez problemu mozna pomierzyc cisnienie na cylindrach czy tam podjechac do warsztatu jakiegos. aha przez telefon spuscil jeszcze 300 zloty co myslicie? btw: wogole mille pazdzierzowaty accord jest malo kanicaty, nie wcinaj sie miedzy wodke a zakaske.




jesli ta kontrolka to jedyna wada to brac go chociaz watpie ze to jedyna wada ;] moze to byc np niski poziom plynu ale raczej to nie bedzie nic powaznego