Konserwacja podwozi. . .

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, chciałbym zakonserwować podwozie na zimę, tylko jakimi materiałami, jak? Proszę o podpowiedź i pozdrawiam
  
 
Witam, ja podwozie konserwuję autosmarem, a profile zamknięte jak podłużnice itp. elaskonem(tym białym, bo czarny według mnie jest zbyt rzadki). Pozdro
  
 
ja zrobiłem to Hameraitem i bit gumem
  
 
Dzięki, będę musiał teraz na dniach to zrobić, pewnie po wszystkich świętych Pozdro
  
 
u mnie poszedł:
Cortanin,
minia - jeszcze resztki ołowianej,
Autosmar
powinno wystarczyć do wiosny. Jedno czego nie sprawdziłem to jak wygląda podłoga od środka ale od dołu było ok.
  
 
Cytat:
2007-10-29 19:29:08, przemkowal pisze:
..... ale od dołu było ok.


u mnie tez bylo....
  
 
Cytat:
2007-10-29 19:36:36, radekbox pisze:
u mnie tez bylo....



tzn co miałeś w środku - mam zacząć się martwić - nie chce mi się go rozbierać ale jak trzeba będzie...
  
 
szkoda ze nie zrobilem fotki....
pod matami wygluszajacymi, tymi przyklejonymi do podlogi, byly takie bąble, z ciekawosci wsadzilem srubokret i ups na wylot i zrobilem w taki sposob dziure w podlodze na odcinku ok 10-15 cm i to taka sama sytuacja z dwoch stron (miejsca blisko przednich nadkoli) i pare malych dziurek wzdluz progu, takze lepiej sprawdzic, zeby potem spac spokojnie, nie chce wiedziec, jakby sytuacja wygladala za rok , jakbym nie zajzal z ciekawosci
  
 
A co myślicie o środku do konserwacji BITGUM ???
Czy próbował ktoś rozpuszczać środek BOLL(2kg nanoszony pędzlem) jakimś rozpuszczalnikem ???

Mam na boku brykę na fajnym podnośniku juz umytą i czekam na info...


1,6 16V
  
 
Słyszałem że po zimie nie ma po nim śladu - miałem na myśli Bitgum. Sam pojechałem podwozie autosmarem.

[ wiadomość edytowana przez: przemkowal dnia 2007-11-03 23:22:33 ]
  
 
ja robiłem tak z miesiąc temu konserwacje i robiłem tak. oczyściłem ze rdzy na to cortanin ni jak wyszech po 24h na to podkład.a na to wszystko srodek do konserwacji podwozia firmy boll oczywiscie nakładany pod ciśnieniem.Tak poradził mi gość co konserwuje auta więc mam nadzieje ze będzie dobrze.Narazie jeszcze nie odleciało HE HE POZDRO
  
 
Cytat:
2007-11-03 21:22:47, KONRADEK pisze:
ja robiłem tak z miesiąc temu konserwacje i robiłem tak. oczyściłem ze rdzy na to cortanin ni jak wyszech po 24h na to podkład.a na to wszystko srodek do konserwacji podwozia firmy boll oczywiscie nakładany pod ciśnieniem.Tak poradził mi gość co konserwuje auta więc mam nadzieje ze będzie dobrze.Narazie jeszcze nie odleciało HE HE POZDRO



No dobra, a jak nakładałeś tym bollem to w puszce 1 kg czy w 2 kg ??? . Bo wiem ze 1kg jest zakładana na pistolet a 2kg jest nakładana pędzlem...
  
 
tak to było puszka 1kg taka właśnie nakręcana na pistolet do konserwacji podwozia.i do tego sprężarka i robi robotę w każdy kąt ci sie wbije.A co do konserwacji pędzlem to osobiście odradzam podobno słabo się to trzyma.A co do twojego bitgumu to też odradzam bo po zimnie po nim prawie nie zostanie śladu.Przynajmniej tak mi mówił fachowiec.POZDRO
  
 
Ja osobiscie miałem natrysk baranka jakis srodek z WURTHA i costam do profili zamknietych, póki co mam spokój z podleczeniem podłogi i konserwą w tamtym roku zapłaciłem 600 zł ponoc jdna z jalepszym metod ,ale mam zakonserwowane wszystko włacznie z drzwiami od wewnatrz
  
 
Cytat:
tamtym roku zapłaciłem 600 zł



...co oni Ci tam wtrysneli że kosztowało to 600 zł
  
 
Cytat:
2007-11-04 16:12:56, kamil76 pisze:
...co oni Ci tam wtrysneli że kosztowało to 600 zł


cała podłoge maiłem robiioną dwie podłuznice na cacy zrobione,potem konserwacja i tyle wyszło ale do dzis podłoga calutka,podłuznice jak nóweczki
  
 
a 600 razem z rekonstrukcją podłużnic ,to nie tak żle ,kurczę mnie też czeka spawanie ,w tamtym roku zrobiłem lewą ,teraz czas na prawą podłużnicę ,gdyby pierwszy właściciel zalał je konserwacją od środka nie byłoby teraz problemu
  
 
RemikGT - masz racje mi tyle samo gościu powiedział za konserwacje i taką samą dokładnie metodą. . . Tylko szkoda trochę kasy, a do końca listopada muszę to zrobić, bo mi auto zgnije, w końcu każdy z nas wie, że FORD ma tak naprawdę do niczego blacharkę. . . :/