Getz spalanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
benzyna droga a mi coś zaczął więcej palić wyszło 7,5 l na 100 60% miasto 40% trasa jak sądzicie to w normie jest samochód to getz 1,3

pozdrawiam
  
 
Nie wiem jak wygląda spalanie w atosie, moje scoupe przy mojej nodze pali mi kolo 14-15 po miescie (czasami wiecej jak sie startuje ze swiatel) i za bardzo nad tym nie ubolewam Chociaz przyznam ze mocy juz brakuje
  
 
Witam!

O widzę Klubowicz z Pińczowa. Byłem w tym pięknym oraz czystym mieście tydzień temu i jednego Getza widziałem na rynku, może to ten był? Nawiasem mówiąc dobre lody tam jadłem na owym rynku.
Ale do rzeczy. Getz 1,1 (2006). Na początku użytkowania (tak do 3000 km) spalanie kręciło się około 5,6 l/100 km. W mieście to było nawet ponad 6,5. Teraz (przebieg - 7500 km), gdy jest ciepło, sprawność silnika rośnie automatycznie i w trasie, a tylko w zasadzie tak jeżdżę zużycie wygląda tak: 130-140 km/h tzw. autostrada, wiatr przeciwny: 5, 7; 90 km/h poniżej 4,9. Przy włączonych światłach (nie wiadomo po co) i klimie na full. Cykl mieszany 5,1-5,2. Może to skutek spokojnej jazdy, spoglądania na obrotomierz, ruszania delikatnego. Przy wyprzedzaniu lepiej wyłączyć klimę, bo silnik jest dość wołowaty.
A może ktoś jeszcze powie coś o zużyciu w tych nowszych Getzach po liftingu?
Pozdrawiam
Getz 26
  
 
Witam.

Moj getz 1.3 rocznik 2004, 2 osoby i pelny bagaznik rzeczy na wakacje, trasa, predkosc w okolicach 90-100 km/h spalanie okolo 6.5 litra. Za to w miescie przy dosc ciezkiej nodze na 10 litrach przejezdzam tylko 120km [i to max].
Dlatego tez chce autko zagazowac.

Pozdrawiam
Xaltuton
  
 
Hey,
Dzięki klubowiczowi z Poznania za docenienie mego miejsca
mam ostatnie wyliczenia co do spalania i chyba poprzedni pomiar był feeee wyszło mi 6,2-6,4 średnio /raczej ten dolny pomiar i to z zapasem jakimś/ ale z przewaga trasy tyle że butowałem dość ostro momenty po 150km/h były a przeważnie ok 110 np. odległość 180 km zrobiłem w 2h15min.

pozdrawiam
  
 
Witam
Getz 1,3 na benzynie przy delikatnej jeździe spalał około 5,8- 6,5 l/100. Przy jeździe dynamicznej równo 7,4 benzyny. Obecnie (od 50k km) jeżdżę na LPG. Spalannie przy dynamicznej jeździe to około 8,4 l gazu na 100km. przy łagodnej natomiast 8l . Dołożyłem komputer do gacka i wychodzi, że najmniejsze spalanie uzyskuje pomiędzy 2,5 - 3,5 k obrotów, z wyraźnym wskazaniem na punkt okoł 2900 obrotów. Już nie patrzę na komputer.)
Pozdrawiam.
  
 
moj pali jak smok, sprobuje trzymac go w zakresie 2,5-3,0krpm.

dla ciekawych polecam stronke z opiniami i danymi dot. spalania

http://www.autocentrum.pl/oceny_aut/Hyundai.html
  
 
proponuje zmienic sonde lambda' i tyle
  
 
U mnie średnie spalanie przy spokojnej jeździe w długiej trasie (400 km przejechanych z prędkościami 100-110 km/h) wahało się w okolicach 6,7 litra, było to na felgach 16' z oponami 195mm. Minimalnie w trybie "emeryckim" , w krótszej trasie (kilkadziesiąt km), nie przekraczając 90 km/h spalanie według szacunków wyszło na poziomie 5,9 - 6 litrów, ale jest to trudne do osiągnięcia.
Na co dzień przy normalnej jeździe miejskiej, nawet się nie pokusiłem o obliczanie, ale myślę, że na letnich kołach (obecnie 15 cali, opona 195) spala w okolicach 8 litrów, a przy bardzo dynamicznej jeździe śmiało wypije więcej...
Dane te dotyczą silnika 1.6 16V.


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2007-06-28 09:11:11 ]
  
 
Witam,
Opisze kolejne obserwacje ze spalaniem na trasie wyszlo 6,0 a w miescie 7,7. kurcze cos mi sie klawiatura zepsula nie mam polskich znakow.

pozdrawiam
  
 
mój przyjemnie mnie zaskoczył. 7,44 ltr LPG/100km. Trasa po Polsce, część Sochaczew Grójec /duży ruch ciężarowy 80-90 km/h/ częste wyprzedzanie, prędkości dozwolone + 18km/h, przelotowa ok.85km/h. rocznik 11. 05', przebieg 55 tkm. Na gazie wyjechałem z salonu.
  
 
moje osiągnięcia w Getz 1,3 + klima to miasto 9-10 l/100
trasa przy prędkościach 110-120 (okresowo 140) spalanie ok.7-7,5
Nie ma większego wpływu czy jadę sam czy z kimś
  
 
Witam!!

Moj Getz 1.3 w miescie spala około 7l w trasie potrafił około 5l oczywiscie od warunków na drodze.


Podażaj zawsze swoją drogą
  
 
Mój 1341cm3 pali
PB95: 8/miasto, 6/trasa
LPG: 9/miasto, 7/trasa (wszystko zależy od LPG - jak dla mnie to najlepszy jest PowerGas na stacjach shel)

[ wiadomość edytowana przez: klodek dnia 2007-08-13 11:09:13 ]
  
 
mój getz 1.3 pali od 7.2 do 8 w mieście, i poniżej 6 l na trasie. Autostrada to kwestia 7l
  
 
mój getz 1,5crdi z klimą na odcinku 2000km w mieście 70% i 30% droga do miasta palił 6l. a bez klimy pali 5,4l obydwa wyniki przy mało ekonomicznej jeździe. co ciekawe wyliczenia komputerka pokładowego zgadzają się z moimi obliczeniami.
przy 188km/h +4 dorosłe osoby +klima spalanie ~11l/100km
pozdrawiam
MK
  
 
Pozdrowienia dla Zybi_GETZa,

zaczalem jezdzic wedlug Twojej wskazowki (2,5 - 3,5krpm) i zdziwienie moje nie ma granic

okazuje sie, ze w moim gacku jest silnik (a nie leniwy motorek) co wiecej zaczal sie troszke oszczedniej obchodzic z paliwem (zszedl ponizej 8l/100km - Wwa/przedmiesicia Wwy)

jedyny klopot to to, ze powyzej 3krpm jest nieprzyjemnie glosno ale tak czy inaczej dzieki
  
 
... a ja zapytam inaczej, na jakich obrotach getzik najmniej ciągnie z baku ?? Mam Getza 1.1 z 2007 (pierwszy właściciel), przejechane mam ok. 15k km i jeżdżąc 80% trasa+autostrada (na autostradzie 90-120km/h) a pozostałe 20 % to miasto (i nie stoję godzinami w korkach) i wychodzi mi spalane PB95 na ok. 7,6 l/100km, a jeżdżę spokojnie ...