[Scoupe] pomysł na tweetery

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam macie jakispomysl na zamatowanie cykaczy w hultaju ??? podzielcie sie .....

[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2007-11-09 15:07:36 ]
  
 
A co to cykacze?
Tik tak.
  
 
Hmm ja myślę że cykacze najlepiej montować obok cyncykatorów albo niedaleko oporopowrotnika
A cóż to jest do licha??
  
 
Przypuszczam, że maniek200583 miał na myśli głośniki wysokotonowe , jeśli tak, to zamontuj je w przednich słupkach, lub jeśli jest miejsce to na podszybiu, albo w osłonach lusterek bocznych.
  
 
Ja też pomyślałem o tweeterach!
Ale w jakim Hultajuuuuu


[ wiadomość edytowana przez: mihu24 dnia 2007-11-08 19:01:23 ]
na uszach

[ wiadomość edytowana przez: mihu24 dnia 2007-11-08 19:02:15 ]
  
 
Widzisz Maniek jak to jest jak się nieprecyzyjnie tytułuje wątki A już całkiem wesoło jak jeszcze nieprecyzyjnie się wysławia w ich treści
  
 
znowu dalem ciala ,ehhh oczywiscie mialem na mysli tweetery i samochodzik moj to scoupe , chce je jakos zamontowac w orginalny sposob ale jak na razie niewiem jak .ps przynajmniej z mojej glopotki ktos sie posmieje i poprawi sobie chumor ehhhh pozdro
  
 
Ja te "cykacze" w jednym Scoupe zamontowałem przy lusterkach(na tych plastikowych trójkacikach). A w drugim mam wpuszczone w tapicerkę drzwi tuż obok klamek. Jakoś tam sobie cykają.
  
 
hmmmm ja sie zastanawialem czy nienawiercici otworow w tych kratkach na kokpicie gdzie sa glosniki z przodu i je tam jakos wpasowac
  
 
Cytat:
2007-11-09 10:45:27, maniek200583 pisze:
hmmmm ja sie zastanawialem czy nienawiercici otworow w tych kratkach na kokpicie gdzie sa glosniki z przodu i je tam jakos wpasowac


Ja właśnie tam mam "cykacze" zamontowane (przez poprzedniego właściciela) na szczęście są przykręcone w miejsce seryjnych głośników więc obeszło się bez "nawiercania"


[ wiadomość edytowana przez: Rafixxx2 dnia 2007-11-09 15:43:29 ]
  
 
Ja mam podobnie i uważam,że to najlepsze miejsce. Nie trzeba nic wiercic,ciąć tylko elegancko zamontować pod atrapą i bedzie prawie jak by seryjnie tam były Zreszta goście którzy mi zakładali sprzet powiedzieli,że jest to najlepsze miejsce!! Tweerery montujemy pionowo do góry,by wychodzący dzwięk odbijał sie od przedniej szyby i kierował sie centralnie na wysokość głowy kierowcy. A oto w tym chodzi Dyskrecja,elegancja i dobre brzmienie gwarantowane hehe
  
 
twetery musza byc skierowne prosto na uszy kierowcy,nie zadna szyba pyros a gdzie umiescili Ci glosniki sredniotownowe ? ,ozesz dac jakies zdjecie?

[ wiadomość edytowana przez: maspex dnia 2007-11-09 20:43:00 ]
  
 
Cytat:
wetery musza byc skierowne prosto na uszy kierowcy,nie zadna szyba pyros a gdzie umiescili Ci glosniki sredniotownowe ? ,ozesz dac jakies zdjecie?



Dokładnie tak,dlatego bardzo często stosowanym sposobem montażu jest własnie montaz na podszybiu. Mam znajomych którzy mają warsztat Car Audio i zakładają takie systemy wielu klientom,nawet na mistrzostwa Polski. Zresztą wystarczy popatrzeć na niektóre samochody wystawiane na pokazach. Nie koniecznie trzeba montować tweetery skierowane centralnie na uszy kierowcy,dobrym tu przykładem sa sale koncertowe,które sa tak zbudowane by dzwięk rozchodził sie równomiernie,i w odpowiednie miejsca. Szyba samochodu jest ustawiona pod takim kątem(przynajmniej w Scoupe,ale to raczej tyczy sie wszystkich marek),ze dzwięk wydobywający sie z tweeterów w ten sposób zamontowanych odbija sie od niej i trafia w okolice uszu słuchacza(szyba to taki ekran odbijający dzwięk). Na dowód,że to nie jest głupi pomysł,zobacz nowe samochody,które wychodzą prosto z salonu i mają tweetery zamontowane na podszybiu.


Głosniki średnio tonowe mam zamontowane w drzwiach. Jak będe miał trochę czasu to zapodam pare fotek. Głosnik basowy mam w bagazniku w kole podłączony pod wzmacniacz. Cały ten zestaw gra naprawdę w porządku i jestem z niego zadowolony. Jakieś fotki mam na stronie klubowej w galerii Scoupe. Jak będe miał trochę wiecej czasu to zapodam fotki z resztą
  
 
niezle to zamontuje to jednak w tych kratkach hyba nawierce otwor i je wpasuje , jeszcze szukam material z dodatkiem pcv na tapicekrke ale jakos niemoge znalesc pozdrawiam pochwale sie jak juz zrobie sprzet
  
 
Cytat:
2007-11-09 23:59:21, pyros pisze:
Dokładnie tak,dlatego bardzo często stosowanym sposobem montażu jest własnie montaz na podszybiu. Mam znajomych którzy mają warsztat Car Audio i zakładają takie systemy wielu klientom,nawet na mistrzostwa Polski. Zresztą wystarczy popatrzeć na niektóre samochody wystawiane na pokazach. Nie koniecznie trzeba montować tweetery skierowane centralnie na uszy kierowcy,dobrym tu przykładem sa sale koncertowe,które sa tak zbudowane by dzwięk rozchodził sie równomiernie,i w odpowiednie miejsca. Szyba samochodu jest ustawiona pod takim kątem(przynajmniej w Scoupe,ale to raczej tyczy sie wszystkich marek),ze dzwięk wydobywający sie z tweeterów w ten sposób zamontowanych odbija sie od niej i trafia w okolice uszu słuchacza(szyba to taki ekran odbijający dzwięk). Na dowód,że to nie jest głupi pomysł,zobacz nowe samochody,które wychodzą prosto z salonu i mają tweetery zamontowane na podszybiu.



Nie do końca jest prawdą, to co piszesz gdyż: w większości instalatorzy montują głośniki w miejscach, gdzie jest najłatwiej to zrobić (w 95% statystyczny klient nie jest w stanie stwierdzić w jakim ułożeniu głośników uzyska się najlepszy efekt). Standardowo montuje sie głośniki na słupkach, podszybiu lub w osłonach lusterek. Często w tych przypadkach odgrywa też cena montażu, łatwo i tanio jest przykręcić głośnik w miejsce fabryczne, ale gdy trzeba przerobić słupki, lub wykonać specjalny panel na podszybie, to wtedy czuć już w kieszeni efekt montażu. Ukierunkowanie tweeterów jest bardzo ważne i przed stałym montażem powinny być wykonane próby odsłuchowe pod kątem docelowego odbiorcy (wysokość umiejscowienia głowy, odsunięcie lub przybliżenie fotela itp). Spróbuj ustawić głośniki w pozycji gdzie najbardziej Tobie podoba się dźwięk, a następnie odchyl trochę oparcie fotela w przód lub w tył i wtedy się zdziwisz jak duże różnice są w brzmieniu gdy głowa przesunie się o kilka-kilkanaście cm.
Przy wyższej klasy sprzęcie te różnice się powiększają. A żeby dobrać komponęty i wybrać dla nich najlepsze położenie, trzeba wielu godzin pracy często wspomagając się zaawansowanym sprzętem elektronicznym .... tyko kto za to zapłaci ?
  
 
Pyros bardzo prosze o fotke glosnikow w drzawiach,ja z braku umiejetnosci manualnych i braku gotowki zalozylem tak



zaluje teraz ze nie probowalem wycinac przy kieszeni,glosniki na panelu mdf,wygluszone mata dekarska,jak zamykam dzrwi jest teraz odglos jak w jakiejs limuzynie

[ wiadomość edytowana przez: maspex dnia 2007-11-10 16:10:39 ]
  
 
Miałem kłopot przy wyborze miejsca na głośniki w drzwiach,bo najczęściej sa na dole przy zawiasach. Niestety w Scoupe jest tam kieszeń i trzeba by ją usunąć. A że nie chciałem rezygnować z kieszeni to musiałem znależć inne rozsądne miejsce. Tam gdzie Ty masz zamontowane nie wchodziło w grę bo dzwiek wychodził by.....nie wiadomo gdzie,w fotel i nic by z tego nie wyszło a dźwięk byłby stłumiony!!! Dlatego jedyne co mi zostało to zmieścic go gdzieś z przodu. Nie było łatwo,ponieważ jest tam bardzo płytko i głośnik sie nie mieścił,ale instalatorzy staneli na wysokości zadania i udało im sie. Dzięki panelom z MDFu głośniki jeszcze lepiej brzmią,a dzwiek nie jest przez nic tłumiony. Gdybym posiadał większe fundusze to materiały do obicia byłyby lepsze,tz.bardziej pod kolor Ja jestem zadowolony,i polecam wszystkim taki montaż,jeśli chcecie zachować funkcjonalność drzwi i dobre brzmienie hehe

przednie głosniki



[ wiadomość edytowana przez: pyros dnia 2007-11-11 19:04:28 ]
  
 
Pyros....super masz zrobione , ile Cie to kosztowalo ? Bo te panele pod zamowienie byly ? niemozna takich sobie gdzies kupic ?
  
 
Słuchaj no niestety nie da sie nigdzie takich dokupić,są robione na zamówienie. Jest to kwestia dogadania projektu z instalatorami lub jeśli samemu to robisz własnej inwencji twórczej. Ja pow. gdzie chce,oni czy sie tak da no i pozostało potem tylko dogadanie szczegółów kosmetycznych i walorów dzwiękowych. Co do ceny to juz jest kwestia subiektywna. Ja robiłem to u znajomych więc ceny miałem trochę promocyjne,nie pow.Ci dokładnie ile wyniosły mnie panele bo płaciłem za całą zabudowe razem Musisz pojezdzic i popytać lub jeśli masz smykałkę i narzedzia to samemu spróbować. Choć jak już wspomniałem cieżko tam jest z miejscem na głośnik