NOWA OMEGA - NASTĘPCA w prostej lini?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No państwo drodzy,

wygląda na to że GM myśli o aucie w prostej lini OMEGI
poczytajcie

artykuł z gazeta.pl

pozdrawiam/mpaolos
  
 
I to auto mi się podoba!
Spójrzcie na fele 18" (chyba) niewiele się różnią od evo, szprychy zawsze będą modne. Patrzcie na linie szyb, masakrator! Spójrzcie gdzie jest przednie koło! Będzie się dobrze prowadzić. I jeszcze jedno MA MIEĆ V8!!! i manual!
Dawać mi tu sedna!
GM ogarnij się! Rób co trzeba.
  
 
Niestety, ale wygląda na to, że nowa Omega w kombi będzie miała coś okrojone z miejsca, albo będzie mniej miejsca z tyłu, albo mniejszy bagażnik. Zobaczymy, jak jakieś wymiary się gdzieś znajdzie.
Ogólnie super
  
 
zgadzam sie z Piotrem, niech bedzie sedan!!
Mam jeszcze tylko nadzieje, ze Opel zmadrzeje i kupi projekt
Wtedy bede wiedzial, jak wyglada moj nastepny samochod
  
 
Cytat:
2007-11-13 20:39:25, PiotrS pisze:
I to auto mi się podoba! Spójrzcie na fele 18" (chyba) niewiele się różnią od evo, szprychy zawsze będą modne. Patrzcie na linie szyb, masakrator! Spójrzcie gdzie jest przednie koło! Będzie się dobrze prowadzić. I jeszcze jedno MA MIEĆ V8!!! i manual! Dawać mi tu sedna! GM ogarnij się! Rób co trzeba.



;-D

Ale to wciąż Holden... jak zmieni znaczek na Opla pewnie nie będzie mieć V8 i feli w takim rozmiarze
Linia dachu i tył przypomina mi Sportwagona Alfy...

Ładny ale pożyjemy - zobaczymy.
O ile będzie w EUROPIE to pewnie będzie jakiś fajny diesel
  
 
samochód wygląda dardzo dobrze, oby tak dalej..

Cytat:
Omega w kombi będzie miała coś okrojone z miejsca, albo będzie mniej miejsca z tyłu, albo mniejszy bagażnik



bagażnik sprawia wrażenie lekko skurczonego, jest jakby lekko przycięty od góry, ale właśnie robi to z tego kombi bardziej agresywną sylwetke..
naprawde godne uwagi..
ciekawe czy kiedyś się doczekamy żeby zobaczyć na ulicy prawdziwą z krwi i kości następczynie pod nazwą Omega..
  
 
Cytat:
2007-11-13 20:39:25, PiotrS pisze:
I jeszcze jedno MA MIEĆ V8!!! i manual!



Oby taki silnik w ewentualnej kontynuacji Omy był dostępny

cyt:" Gdyby doszło do produkcji następcy Omegi, to na pewno inna byłaby paleta silników ale sylwetka pozostałaby bez zmian"

Na europę mogą dowalić coś słabszego barany - te 4-ry wydechy na filmiku to pewnie V8
  
 
Kombiaczek jest fajowy
  
 
sedan też jest niczego sobie

piotr zwraca uwagę na konkrety
jak pierwszy raz zobaczyłem sedana pomyslałem - rozkład masy jak w beemce

opel takim posunięciem mógły powtórzyć sukces omegi sprzed lat:
duże, komfortowe i maksymalnie wyposażone auto segmenu E w cenach średnio wypasionych kompaktów od niemieckiej konkurencji... i znowu ładniejsze niż beemwe

wszystko zależy od 2 czynników: ceny i zawieszenia (że te elementy wpływają na "fajność" auta w europie dobitnie świadczą przykłady forda focusa i mondeo)



  
 
tylko ciekawe jaka będzie cena
  
 
Cytat:
2007-11-14 12:54:44, Tomek-M pisze:
tylko ciekawe jaka będzie cena



1.500.000-100-900

pewnie golas V6 sedan wyjdzie ~140-150k a kombiak na fullwypasie ~170-200k
jak zrobią fajne V8 za ~250k to będzie całkiem ciekawie

edit: a mówiłem, że tylko dokleją znaczki

[ wiadomość edytowana przez: 7gsi dnia 2007-11-14 13:57:37 ]
  
 
Cytat:
2007-11-14 13:54:36, 7gsi pisze:
1.500.000-100-900


zle kolego 1.000.000 - 500 - 100 - 900

Cena V6 pewnie bedzie kolo. 200k, z V8 raczej 300-320k PLN Oczywiscie bogate wyposazenie
  
 
Cytat:
Cena V6 pewnie bedzie kolo. 200k, z V8 raczej 300-320k PLN Oczywiscie bogate wyposazenie

W takiej cenie kupisz Beemwe czy Ałdi, więc przyszła Omega będzie musiała być 20-25% tańsza żeby ktokolwiek ją kupił.

Prognozy 7gsi są bardziej wiarygodne

Pomijam taki szczegół że na Antypodach auta te kosztują równowartość 100kpln To samo dotyczy GTO w USA...
 
 
kwestia gustu, ale mi się podoba TA wersja
  
 
Cytat:
2007-11-14 14:13:03, Immo pisze:
W takiej cenie kupisz Beemwe czy Ałdi, więc przyszła Omega będzie musiała być 20-25% tańsza żeby ktokolwiek ją kupił. Prognozy 7gsi są bardziej wiarygodne Pomijam taki szczegół że na Antypodach auta te kosztują równowartość 100kpln To samo dotyczy GTO w USA...


Jak dobrze pamietam, to nowa Oma MV6 kosztowala cos kolo 200-220k PLN z pelnym wyposazeniem. Pamietam ta cene dobrze, bo ojciec chcial taka zakupic
V8 natomiast sa u nas rzadkoscia i bardzo podbijaja cene (nie wiem czy to przez rzadkosc, czy moze cos innego, ale podbijaja), choc moze nie bedzie to 300k albo moze i bedzie
  
 
Cytat:
...i znowu ładniejsze niż beemwe wszystko zależy od 2 czynników: ceny i zawieszenia (że te elementy wpływają na "fajność" auta w europie dobitnie świadczą przykłady forda focusa i mondeo)


Tym razem nie uważam, aby była ładniejsza od bawary.
Limousine ma tył jak Passat, tyle, że bardziej masywny, a Caravan cały wygląda jak bardziej muskularna Vectra...
Zapewne cena i zawieszenie zdeterminuje decyzję.
I jak wspomniał wcześniej jeden z kolegów - baza silników będzie zapewne ograbiona o parę cylindrów, koników, itd. A szkoda, bo taki V8 byłby całkiem fajny
W sumie, to nie pogradziłabym nawet tym V6
  
 
Cytat:
2007-11-16 22:59:55, arielka pisze:
wygląda jak bardziej muskularna Vectra...



jak dobrze pamietam to zawsze Vectra byla mniejsza wersja Omegi, bardziej nastawiona na sport niz komfort. Bryla mniejsza acz podobna, swiatelka troche inne, ale w zasadzie byly te samochody do siebie podobne, tyle ze Omega wieksza. Mowie o latach 90 Przynajmniej ja zawsze tak odbieralem te dwa auta.
  
 
Cytat:
2007-11-17 00:32:37, fatboy82 pisze:
jak dobrze pamietam to zawsze Vectra byla mniejsza wersja Omegi, bardziej nastawiona na sport niz komfort. Bryla mniejsza acz podobna, swiatelka troche inne, ale w zasadzie byly te samochody do siebie podobne, tyle ze Omega wieksza. Mowie o latach 90 Przynajmniej ja zawsze tak odbieralem te dwa auta.


Omega B vs Vectra B - nie wiem gdzie widzisz podobieństwo...
Bardziej widziałabym Astrę jako miniaturę Vectry.
No i wnętrze w latach 90 (bo takie bierzemy pod wzgląd) - niebo i ziemia
  
 
Cytat:
2007-11-17 11:35:03, arielka pisze:
Omega B vs Vectra B - nie wiem gdzie widzisz podobieństwo... Bardziej widziałabym Astrę jako miniaturę Vectry. No i wnętrze w latach 90 (bo takie bierzemy pod wzgląd) - niebo i ziemia


oj moj blad, zle sie wyslowilem, chodzilo mi o bude A. W sumie do B nigdy sie nie przygladalem, bo mi sie nie podoba. Tu masz racje, B w ogole niepodobna do Vectry.
  
 
Cytat:
2007-11-13 16:44:03, mpaolos pisze:
No państwo drodzy, wygląda na to że GM myśli o aucie w prostej lini OMEGI poczytajcie artykuł z gazeta.pl pozdrawiam/mpaolos

nowa omega