132A 000?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanie odnośnie tego silnika.Po udanym montażu w Fiacie 125p i stwierdzeniu ze wszystko jest ok kupiłem pasek i biorę sie za wymianę.Co się okazuje ze pasek od 1.6 nie pasuję jest za krótki o dwa zęby i tu moje pytanie jaki jest skok tłoka i średnica cylindra w tym silniku?
  
 
witam w klubie nietypowych.
średnica 80mm, skok 79,2.
W jakim stanie masz koło napędu rozrzadu na wale? Jeśli kupowałeś to ile kosztowało. Pisałbym się na takowe.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Jak na razie ograniczyłem sie tylko do wymiany paska pompy wodnej i oleju.Silnik kupiłem na szrocie z rozbitego poloneza.Właściciel ów poloneza ponoć twierdził ze nie zrobił nawet 2000 km od remontu i zaliczył dzwona.Na razie nic nie wskazuje żeby było inaczej sprawuje sie świetnie wiec chyba po jakimś remoncie jest.A i jeszcze jedno skrzynia która była razem z silnikiem ma dzwon który pasuje zarówno do skrzyni od poldka jak i 125p a słyszałem że mogę mieć problemy z połączeniem(obecnie mam 5 na prostym lewarku).
  
 
Cytat:
2007-11-18 14:46:41, OLO pisze:
W jakim stanie masz koło napędu rozrządu na wale? Jeśli kupowałeś to ile kosztowało. Pisałbym się na takowe.


Olo to se już ne wrati. Tych kółek już nie ma i nie będzie. Z Ramzim obdzwoniliśmy pół polski i zostało dorobione w końcu na zamówienie ze stali narzędziowej.
  
 
Vazyl - ale ty piszesz o swoim kole do 2.0, czy o kole do długoskokowego 1.6? Są różne.

Cytat:
2007-11-18 15:20:31, OBI pisze:
A i jeszcze jedno skrzynia która była razem z silnikiem ma dzwon który pasuje zarówno do skrzyni od poldka jak i 125p a słyszałem że mogę mieć problemy z połączeniem(obecnie mam 5 na prostym lewarku).



5 na prostym? Czy jest od argenty? Bo skoro tak to dzwon nie bedzie pasował na skrzynię DF/PN
Skrzynia od argi jest smuklejsza i nie ma takiej "siateczki" nadlewów-żeber jak FSO-wskie

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Silnik jak i skrzynia była w polonezie ale ja kupiłem to już jako wyciągnięte elementy.Na dzwonie jest wybite 125A.100 a na obudowie skrzyni 124A.100 tyle pamiętam.
  
 
to kolega ma taka fajna skrzynie z 124S 5 biegow, prosty drazek i jest to mala skrzynia, tak sie sklada ze od niedawna mam takiz sam wynalazek dzieki uprzejmosci pewnej osoby
  
 
Chłopaki - strzelcie fotki.
Czy ta skrzynia pasuje zamiast prostej fiatowskiej?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
to jest taka sama skrzynia jak w 132 mark I i mark II do konca roku 1975 - czyli piatka prosta, ma taka filip w zlotym 132 mark 1 - ogolnie rarytas bo niewiele tego trafialo do polski
  
 
Nie pasuje trzeba ciąć tunel i napęd prędkościomierza jest z lewej ale da sie. Drążek wypada z 10 cm bliżej od fabrycznej 4.Wieczorkiem zrobię fotkę
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Jeszcze przed myciem i z kielichem od 125p
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Jeszcze jedno. I wieczorem zrobię zdjęcie środka.
  
 
OK. Styknie. To praktycznie polonezowska z "prostym" wybierakiem. Lepiej wyglada niż zwykły skośny.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Free Image Hosting at www.ImageShack.us Tak to wygląda w środku. Konsola jest wyżej kilka cm ponieważ część skrzyni wchodzi do kabiny.Fota oczywiście robiona telefonem
  
 
A propos małych kół rozrządu do tego motoru- tylko się mądrzycie, że nie ma do kupienia, a nikt się nie pyta (mnie). SĄ - w tym roku już ze dwa przepłynęły przez moje ręce. Piszcie, kto chce i ile, to postaram się przed Świętami załatwić. Zorientuję się co do ceny, będzie rozsądna.
  
 
Acha, skrzynie od 124 mają opinię mniej trwałych, niż skrzynie 131. Dlaczego - nie wiem. A skrzynia taka faktycznie rzadka i rarytas.
  
 
proste - to mechanicznie skrzynia jak w polonezie, duza z 131 jest mocniejsza i tyle
  
 
Ma inne przełożenia niż polonezowska 4 bieg jest tylko taki sam.
  
 
[OT]
Male koła do 1,8 2,0 byly osiagalne jeszcze rok temu. Sam kupowałem nowke sztuke. Moge podjechac i sie zapytac czy jeszcze sa. Tych starszych małych kol juz nie ma - jedyne co to albo zastosowac nowe kolo z podkładka albo do silników o skoku 79,2 znalesc nowszy wal od 1,8 na nowszy typ kola
  
 
Małe koła starego typu będę miał do sprzedania pod koniec stycznia.