Scoupe GT by carl_ldz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W tym poscie chcialem troche przedstawic prace nad moim scoupe
zaczne moze od poczatku i bede wstawial w kolejnych postach zdjecia z modyfikacji jakie bede dokonywal lub juz zrobilem w moim autku.

Pierwszy etap
Autko nabyte w pazdzierniku 2007 za raczej smieszne pieniadze ale i w stanie wskazujacym na spozycie
Silnik 1,5 Turbo na szczescie po remoncie i z nowa turbina oraz przerobionym juz komputerem niestety na tym dobre strony jak sie okazalo sie skonczyly. Pierwsza rzecz przerobiona to cale zawieszenie i uklad hamulcowy. Amortyzatory -30 KYB oraz sprezyny -30 Yamex. Do tego wymienione zostaly wszystkie tuleje koncowki drazkow kierowniczych itd. Na przod poszly tarcze Brembo oraz klocki Ferrodo. Wymienione tez zostaly wszystkie weze od turbo oraz weze cisnieniowe nie wsapomne o wszystkich paskach i plynach. Na dolot poszedl stozek K&N w aluminowej obudowie. Turbo obecnie daje 0,8 bara i przy przedlubanym lekko kompie uzyskalem 137 kucykow. Po badaniu dopiero zrobilem wydech calosc kwasowka od portek do koncowego tlumika z wycieciem kata - przelot 2,75 cala koncowy zrobiony z kwasowki z ceramicznym wkladem wykonany na zamowienie. Ogolnie dosc cichy ale tylko do 3000 obrotow pozniej juz wlacza alarmy na parkingach. Musialem rowniez pospawac kolektor wydechowy i wymienic pokrywe zaworow. Ogolnie kocham sroby w Hyundaiu - wszystkie sie urywaja Z lampami nie bardzo mialem co zrobic wiec zmienilem kierunki na nowe oraz wstawilem zarowki xenon 6000k.

Drugi etap
Na drugi rzut poszly modyfikacje audio. Autko szykowane jest na przyszloroczne mistrzostwa polski car audio. Przygotowuje je Lukasz z RXS ktory ze swoim Getzem jest juz dosc znany chyba na tym forum. Zaczelismy od wygluszenia calych drzwi podlog bagaznika i boczkow matami bitumicznymi efekt powiem ze calkiem niezly bo wydech juz mi nie przeszkadza. W tylne kolo zapasowe poszla cala zabudowa Ground Zero tj. 2 wzmacniacze 2 glosniki 35 cm bass oraz kondensator. W przod zostaly zabudowane w drzwi glosniki 16 cm oraz w trojkaty drzwi syczki. W panele na desce poszly 2 glosniki sredniotonowe AD. Wprawdzie wszystko jest jeszcze nie zerstrojone i nie wykonczone pod wzgledem wizualnym (pozostalo flokowanie paneli) ale gra juz calkiem milo na radyjku JVC. Zdjecia podesle jak bedziemy przygotowywac opis i wtedy tez dokladnie napisze co i jak i do czego. Etap w toku...

Etap trzeci przyszlosc
Lakierowanie czesci elementow. Intercooler (juz kupiony) i blow off w polaczeniach z kwasowki. Alufelgi 15 cali z oponami Nokian z indeksem 240 km/h (juz kupione na nieudolnym zdjeciu z przerobkami juz je widac). Skonczenie zabudowy audio. Wizyta u tapicera. Delikatne poprawki sytylizacyjne.

Tak to w skrocie wyglada.
Caly czas napotykam rozne problemy ale jestem twardy i sie nie daje mam nadzieje ze do wiosny wszystko bedzie gotowe. Wrzucam zdjecia na serwer pod adresem:
http://www.twojecentrum.pl/hyundai/
bede informowal o kolejnych wstawkach.
Jesli ktos ma jakies pytania zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
carl_ldz
  
 
Zdjecia w chwili zakupu? Jezeli byc mogl bardzo bym prosil o zdjecia jak siedza szesnastki w dzrzwiach :]
  
 
jutro powrzucam zdjecia z obecnego etapu zaudowy audio i wnetrza dzis juz za ciemno
panele i glosniki sa obsadzone tylko bez flokowania wiec i tak w miare bedzie widac co i jak
  
 
wstawilem wlasnie dwa nowe zdjecia z wnetrza z obrazem zabudowy drzwi specjalnie na zyczenie
przepraszam za jakosc ale robie to telefonem przy marnym oswietleniu jednak widac co i jak.





Do opisu nie dodalem jeszcze paru malych zmian:
z rzeczy juz zrobionych to kierownica Autotechnic 35 cm na nabie MOMO oraz nakladki aluminiowe na pedaly galka biegow i nakladka na reczny od BMW. Mam juz kupione rowniez 3 zegary Autostyle indyglo do wstawienia w miejsce zegarka na gorze deski tez w odpowiednio wyprofilowanym panelu. Przymierzalem okazalo ze sie mieszcza tam bez problemu.
Czekam na pytanie i uwagi rowniez krytyczne wszelka pomoc mile widziana.
  
 
bardzo ladnie,szkoda ,ze wczesniej niewidzialem,przejrzalem cale cardomain i nikt niemial 16 w drzwiach ladnie z przodu w panelach i w koncu zrobilem tak ,a juz 2 na forum widzialem te panele od jakiegos innego auta czy reczna robota? Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: maspex dnia 2007-12-18 10:35:45 ]
  
 
niestety reczna robota z drewna szlifowane szpachla i podklad glosniki mieszcza sie tylko neodymowe bo sa wezsze mimo ze naddaje tu troche panel to i tak miejsca jest niezbyt duzo
  
 
Kolejne zmiany w hultaju
Doszedl intercooler i blow off oraz zostal zmieniony dolot powietrza szczegoly na zdjeciach





kolejne zmiany niebawem
  
 
ma ktos moze pomysl jak zwiekszyc przepustnice w scoupe?
podobno pasuje jakas praktycznie idealnie od jakiegos innego modelu samochodu ale szukalem i nie moglem znalezc
ma ktos jakies doswiadczenia badz wie o co chodzi to prosze o pomoc
  
 
Pasuje od Excela 1.5 gt, ale nie pamiętam z którego roku(coś koło 199, strasznie ciężko ją dostać ja mam od nissana 200sx, ale nie pasuje na śrubach, wiec będę kombinował dalej, może nowy kolektor ssący.
  
 
dzieki za pomoc postaram sie cos poszukac jak zrobisz ta swoja daj znac jak poszlo i czy duzo miales z tym roboty
  
 
dzis doszla rozporka do scoupe recznie robiona z kwasowki
koszt kolo 350 zl robi moj znajomy jutro podesle zdjecia co i jak pasuje jak ulal bo na wymiar jak beda chetni to skontaktuje z wykonawca i mozna sie dogadywac
  
 
nowy zakup felgi na zime 13" Zender polerowany - prawda ze sliczne
zdjecie rozporki wrzuce wieczorem bo nie mam jak zgrac z aparatu

  
 
a oto zdjecia rozporki i tak jak pisal jak ktos ma ochote to podam numer do wykonawcy



  
 
Rozpórka, wygląda bardzo profesjonalnie jakaś naklejka sparco i będzie nie do odróżnienia. Jak poskładam swojego to na bank będę taką montował wtedy sie do Ciebie na PW odezwę i się jakoś dogadamy. ?? Gratki dla Ciebie za pomysłowość i upór, na pewno będziesz wykorzystywany teraz, jeżeli chodzi o rozpórki, może tylnych kielichów teraz?? HEHE
  
 
Nie ma problemu podaje telefon kazdemu kto chce bo mam upowaznienie wlasciciela do dzialan reklamowych niestety nie posrednicze w zalatwieniu tej sprawy bo nie mam zwyczajnie na to czasu tak wiec dogadywac sie samemu

tez mi sie podoba jej wykonanie dlatego ja polecam szczegolnie ze to kwasowka wiec praktycznie sluzyc bedzie dlugie lata

nie wiem czy na tyl w ogole jest sens ze wzgledu na rozdzielona sprzezyne i amortyzator poza tym mam juz zmniejszony bagaznik poprzez zabudowe audio ktora wlasnie robie wiec dodatkowa rura z tylu raczej malo mi pasuje ale nie mowie ze nie... kiedys

Sadi jak jak Twoje skladanie silniczka moze jakies kolejne fotki ? Bardzo mnie intryguje efekt koncowy projektu mam nadzieje ze kiedys zobacze to cacko na zywo

co do przepustnicy to faktycznie kupienie tej co wskazales graniczy z cudem ale podobno ta co masz z 200sx latwo mozna przerobic i tez jak widzialem dostac (przynajmniej tak mowi moj znajomy matalurg nadworny) zobacze moze pokombinuje z ta
musze jednak chyba najpierw zajac sie troche silnikiem odprezyc go troche i powymieniac niektore elementy - nie bedzie to kapitalny jak u ciebie ale troche pewnie poprawie

mam inna zagadke - jaki jest prawidlowy kat wyprzedzenia zaplonu w scoupe gt i czy w ogole i jak sie go reguluje ?
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2008-01-23 22:51:38 ]
  
 
Dzieki Sadi jestes wielki dzis w serwisie Hyundai powiedzieli mi ze te dane to tajemnica )))) naprawde! wcale sie nie zgrywam

ale nadal nie wiem jak z regulacja na kopułce wiem juz ze nie a znajomy stwierdzil ze pewnie w komputerze jest wpisany na stale i tylko zmiana chipa cos da ale jakos nie chce mi sie wierzyc ktos zna odpowiedz odnosnie ustawiania tego kata wyprzedzenia

wole uninac jazdy do serwisu hyundai bo za tak tajna wiedze pewnie mi policza strasznie

[ wiadomość edytowana przez: carl_ldz dnia 2008-01-24 02:29:38 ]
  
 
He He. Dla mnie to żadna tajemnica, dla Ciebie też nie... Masz tu link do rapidshara, wrzuciłem Ci instukcje, całą bo szczerze to dziś jestem zbyt zmęczony, żeby szukać tego Angle od wyprzedzenia. Troche zapalu i sam znajdziesz MANUAL SCOUPE
  
 
super dzieki za wstawke
przy najblizszej okazji stawiam skrzynke piwa mozesz trzymac za slowo a ze w tym roku planuje obskoczyc kolo 10 imprez w ramch car audio to pewnie gdzies sie spotkamy
  
 
no i znalazlem banalnie proste na znacznikach na 1 cylidrze ustawia sie pionowo - bajka