Za mocne wpomaganie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
czy znacie jakis sposob,zeby bylo mniejsze wpomaganie kierownicy?? Mam ponad pol na miarce plynu,swiezy zielony.
  
 
Nie przypominam sobie żebym coś wczoraj wypił, a jakoś nie mogę ogarnąć o co chodzi.
  
 
Z tym to chyba nic nie zrobisz??nie wiem jednak czy dobrze zrozumialem,jak moze byc wspomaganie za mocne??jakie masz objawy??
  
 
no czuje,ze za lekko sie kreci kierownica,jezdzilem innymi autami i tam duzo mniejsze wpomaganie bylo i mi bardziej odpowiadalo,wogole to scoupe na koleinach lata kiera cala,chcialbym,zeby twardziej bylo :]
  
 
zazdroscic
sprawdz kolego jakie masz oponki - moze rozmiar trzeba by inny załozyć - wtedy na koleinach powinno sie poprawic..
  
 
hehehe....

sciagnij pasek klinowy napedzajacy pompe wspomagania,
napewno zadziala
  
 
Cytat:
2007-12-29 12:05:37, maspex pisze:
no czuje,ze za lekko sie kreci kierownica,jezdzilem innymi autami i tam duzo mniejsze wpomaganie bylo i mi bardziej odpowiadalo,wogole to scoupe na koleinach lata kiera cala,chcialbym,zeby twardziej bylo :]


Kolego najpierw zrób tak jak ci radzono, zmień opony na szersze. A co do pompy, wiem, że w pompach na przewodzie ciśnieniowym jest zaworek puszczający nadmiar ciśnienia. Osłabienie napięcia sprężyny powoduje osłabienie wspomagania. Nie wiem gdzie ten zawór jest w twojej pompie, ale jest z całą pewnością. Być może ktoś kiedyś założył mocniejszą sprężynę, lub podłożył pod nią podkładki. Znam to zjawisko i zgadzam się z tobą. Powodzenia.
  
 


Cytat:
A co do pompy, wiem, że w pompach na przewodzie ciśnieniowym jest zaworek puszczający nadmiar ciśnienia. Osłabienie napięcia sprężyny powoduje osłabienie wspomagania. Nie wiem gdzie ten zawór jest w twojej pompie, ale jest z całą pewnością. Być może ktoś kiedyś założył mocniejszą sprężynę, lub podłożył pod nią podkładki. Znam to zjawisko i zgadzam się z tobą. Powodzenia.




naprawde jest cos takiego??
ja bym sobie z checia podkrecil troche cisnienie hehehe
  
 
Cytat:
2007-12-29 21:40:56, grzesik1 pisze:
naprawde jest cos takiego?? ja bym sobie z checia podkrecil troche cisnienie hehehe


Opij się piwa to Ci ciśnienie podskoczy. Hehehe.
  
 
a plyn nie ma wplywu na wspomaganie ?
  
 
Cytat:
2007-12-30 13:58:51, maspex pisze:
a plyn nie ma wplywu na wspomaganie ?


Ależ oczywiście, że ma. Czym gęściejszy płyn, tym mocniejsze wspomaganie. Płyn ma być katalogowy, bowiem tak jest zestrojona pompa. Dodam jeszcze, że ten zaworek o którym pisałem wcześniej najczęściej jest z boku pompy /wkręcona śrubka z dużym łbem, a pod nią iglica na sprężynie/.