Przyczyna pękającej szyby czołowej - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mi szyba też pękła na środku i kierowało się do góry.Po ściągnięciu szyby okazało się że podszybie w tym miejscu koroduje.Zrobiłem całe podszybie założyłem nową szybę i około roku już jest dobrze.
  
 
tak jak pisałem wcześniej im większy jest przebieg lub agresywny styl jazdy to większa szansa ,że pęknie szyba .
wystarczy zrobić głupi test .
podnieść samochód np.podnośnikiem typu żaba w miejscu podnoszenia samochodu dedykowanego.
w pewnych samochodach nie robi to różnicy a w innych ciężko otworzyć dzrzwi jednym słowem klinują się.
czyli mamy problem z ze sztywnością karoseri.
wiele było zdarzeń że ktoś postawił samochód jednym kołem na krawęzniku i przychodzi a tu pęknieta szyba .
tak to jest czasami .
jednym słowem dla mnie im mniej rozczepany samochód tym mniejsze prawdopodobieństwo pękniecia szyby .taka jest prawda .pozdrawiam wszystkich
  
 
Rozpórka na pewno ci pomoże w poprawieniu sztywności tyle, że pękanie szyby jest bardziej związane z udarem jakiemu poddane zostało nadwozie samochodu. Niestety tak to już jest, że szyba wklejona w stalową oprawę jest od niej sztywniejsza, podczas kolizji o której piszesz, metal nagiął się i ustąpił a szkło nie. Efektem tego jest pęknięcie szyby (bo ma ona ograniczoną wytrzymałość). Po wycięciu szyby wszelkie naprężenia ustąpią (o ile samochód trzyma się kupy) i po wklejeniu nowej szybki odzyska dawną sztywność.
Często osoby które obniżają skrajnie zawieszenie albo zakładają duże obręcze i na nie opony o bardzo niskim profilu nie zdają sobie sprawy że w ten sposób tracą komfort z jazdy i narażają karoserie na znaczne drgania i naprężenia co nie pozostanie bez ujemnych skutków dla m.in. szyby. Fakt - wygląda taki samochód super.
Nie ma się nad czym zastanawiać wklejaj nową szybę i będzie GIT.
Pozdrawiam.
  
 
Panowie,przezywacie to jak mroweczka okres. Nie wiemy do teraz jak dlugo ma ten samochod wlasciel,czy pekniecie juz bylo,bo stwierdzenie peka mi szyba bym odniusl tu do tego,ze pekniecie leci dalej - no przeciez to normalne,ze jak peknie to zazwyczaj poleci dalej (nie raz dostaniesz kamieniem i masz mala gwiazdke a rano idziesz do auta a tam na calej szybbie juz jest) . Trzeba zalozyc nowa i jak nowa peknie to szukac problemu wtedy. A ,ze przed montarzem nalezy usunac korozje to normalne wg mnie,ale pewnie nie kazdemu sie chce
  
 
Panowie dziękuje bardzo za wszystkie sugestie nareszcie udało mi się odłożyć 300zł na szybę teraz pozostaje podjechać do jakiegoś szklarza i dać to zrobić.

Tutaj zdjęcie tej szybki.


A tak na marginesie, nie wiecie gdzie w Katowicach lub okolicach jest jakiś dobry szklarz?? godny polecenia.


[ wiadomość edytowana przez: bobas_sk dnia 2008-01-03 20:12:15 ]
  
 
Cytat:
2008-01-03 20:08:30, bobas_sk pisze:
... A tak na marginesie, nie wiecie gdzie w Katowicach lub okolicach jest jakiś dobry szklarz?? godny polecenia. [ wiadomość edytowana przez: bobas_sk dnia 2008-01-03 20:12:15 ]



SZYBEX Bardzo znana firma z Częstochowy, mają oddział w Katowicach.
Na marginesie. Wczoraj kolega w Lanosie zmieniał, 2h i po sprawie 320 zł zapłacił.




[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2008-01-03 20:23:24 ]
  
 
tak czy siak wymiem bo ci dowod zabiora jak cie zatrzymaja
  
 
już miesiąc temu mi zabrali ale udało się odzyskać za 0.7