Test na prawko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnio wpadł mi w rączki program z testami na prawo jazdy.
przeglądając go natrafiłem na takie pytanko:

w jaki sposób sprawdzisz przytomność u poszkodowanego (dorosłego)?

odpowiedzi

a -chwycę poszkodowanego za barki i lekko potrząsając zapytam np. co się stało?

b- poklepię go po twarzy

c- poleję wodą

interesuje mnie jaką wy dalibyście odpowiedz??ja dałem b

a później napisze dlaczego




[ wiadomość edytowana przez: adi-000 dnia 2007-11-01 16:30:43 ]
  
 
Głowy nie dam i choć jest to dla mnie totalnie nie zrozumiałe, ośmielam się zaznaczyć odpowiedź A.

skąd to wiem?

Dobre pytanie



Dobre jest jeszcze pytanie z palcem

[ wiadomość edytowana przez: Marek_C_limo dnia 2007-11-01 17:43:42 ]
  
 
he he

człowiek całe życie sie uczy


[ wiadomość edytowana przez: adi-000 dnia 2007-11-01 21:05:26 ]
  
 
Jest to dziwne pytanie .. . no ale odpowiedz jest jak najbardziej prawidlowa. Bierze sie to z tego ze gdy poklepiesz kogos po twarzy a ta osoba sie ze tak powiem obudzi to mozna oberwac po glowie ... wiadomo taka osoba jest w szoku. W momencie gdy trzymasz taka osobe za barki to ograniczasz jej przy okazji mozliwosc ruchu. Jestem troszke na bierzaco gdyz moja Ania Bzzy zdala niedawno na prawko i troche tego wyjasnila
  
 
na kursie pierwszej pomocy uczyli mnie że nie wolno potrząsać klientem jak jest nieprzytomny bo może mieć uszkodzone kręgi szyjne. ale widzę że to się zienia
  
 
no przeciez nie masz czlowiekiem potrzasac, az mu glowa odpadnie, tylko polozyc mu reke na barku i lekko poruszyc, moze nawet nie poruszyc, tylko wywolac lekki bodziec dotykowy
Glownym celem jest nawiazanie kontaktu slownego.

Wymadrzam sie, bo miesiac temu zdalem prawko
  
 
Cytat:
2007-11-03 16:40:22, mock pisze:
Glownym celem jest nawiazanie kontaktu slownego. Wymadrzam sie, bo miesiac temu zdalem prawko


glownym celem jest okreslenie czy kolo jest przytomny i w jakim stopniu reaguje na bodzce zew. jesli reaguje tzn. jest przytomny tzn. oddycha i jest luz. jak nie reaguje, mojest nieprzytomny i MOZE nie oddychac wtedy reanimacja, nieprzytomy ale oddycha ,wtedy pozycja boczna ustalona
sorki mock..wlasnie zrobilem licencje z FIRST AID
Przydaje sie
Poza tym zastanowcie sie jaka bylaby pierwsza Wasza reakcja jakbys dostal w "ryj" od jakiegos obcego kolesia, ktory stoi nad Toba???A mozesz miec uszkodzony kregoslup.....4 kolka do konca zycia i to bez silnika
  
 
No wiadomo, że jak widzę leżącego człowieka to nie "potrząsam" nim, żeby sobie pogawędzić, tylko żeby sprawdzić czy jest przytomny.

Uzyłem skrótu myslowego "nawiazanie kontaktu słownego" = "okreslenie stanu swiadomosci"

Sorki Chomik, ale tez mam zaliczenie z ratownictwa i medycyny katastrof

  
 
Zrobiłem sobie online test na prawo jazdy i... zdałem. Niby nic ale egzamin na "prawko" zdawałem 25 lat temu !
Spróbujcie - warto.
  
 
Możesz podać link do tego testu ?
  
 
Cytat:
2007-12-22 16:50:57, lisisko pisze:
Możesz podać link do tego testu ?


Przepraszam za zwłoke w odpowiedzi ale po drodze były Święta Nowy Rok ( wszystkiego dobrego Klubowiczom i Forumowiczom!). Nie pamiętam dokładnie adresu ale oto przykładowy: http://www.grupaimage.com.pl/testy/ . Poza tym testy są na płytach CD dołączonych do gazet oraz z podręcznikami, które "powinni" kupic kursanci na prawko. Teraz jest o tyle łatwiej (ale głupiej), że można sobie przyswoić właściwe odpowiedzi na obrazki, ponieważ te powtarzają się na egzaminie państwowym - stwierdzone empirycznie, moja córka zdawała we wrześniu egzamin. Ja nie miałem takiego komfortu. Patrząc z perspektywy czasu, było to całkiem słuszne ponieważ kiedyś uczono MYŚLENIA podczas prowadzenia auta. Teraz można nauczyć się zdać egzamin...
  
 
Dokładnie,pytania są takie same we wszystkich testach z tym że za każdym razem się ,,mieszają" jest to do ,,wykucia"
  
 
Zrobiłem sobie test - pięć błędów
  
 
Cytat:
2008-01-09 20:03:23, lisisko pisze:
Zrobiłem sobie test - pięć błędów



To nie pozostaje nic innego jak dalej się uczyć