Czy skrzynia bieg. z 1,8 RDA pasuje do 1,8 RQB?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie oraz reszta osprzętu silnika czy pasuje???
  
 
Może innaczej
czy skrzynia z 1,8 105PS pasuje do 1,8 130PS
??????
  
 
Ja mam skrzynie z 1.6 16 v a teraz mam silnik 1.8RQB i wszystko pasuje.
  
 
nie wiem jak z resztą ale mają inne przeguby
  
 
bo głównie chodzi mi o info do swapa, czy te dwa silniki różnią się jeszcze osprzętem???
  
 
rda i rqb miały mtx więc powinny pasować
  
 
rda niekoniecznie miał mtxa, rda tylko w xr3i miał mtxa a w innych miał ib5
  
 
Powinna pasowac, tyle ze w druga strone nie załozysz ze wzgledu na.......ale mowa nie o tym
  
 
no to jak jest z tymi skrzyniami?w "mądrej księdze" obsługi opisane jest że silnik 1,8 RDA oprócz XR3i posiada skrzynię BC-5, natomiast dalej przy opisie skrzyni MTX 75 jest napisane, że tenże sam silnik 1,8 RDA posiada skrzynię MTX 75 - za bardzo nic z tego nie rozumiem
kolega zeberko jeździ z silnikiem 1,8 RQB a ze skrzynią z 1,6
może ktoś wie coś więcej na ten temat, chociaż tak na 90%
  
 
Cytat:
RemikGT Wysłany: 2008-01-22 20:00:58

Powinna pasowac, tyle ze w druga strone nie załozysz ze wzgledu na.......ale mowa nie o tym



ze względu na..........
  
 
nikt nie wie
  
 
Cytat:
2008-01-22 20:07:15, slawcek pisze:
ze względu na..........


ze wzgledu na to ze w MTX jest dodatkowa łapa i wózek posiada miejsce aby ja przykręcić a jesli rda ma zwykła skrzynie owej łapy nie ma i wózek tez nie ma mocowania,a wogle ciekawe jak RQB by jezdziło ze skrzynia ze zwykłego
  
 
Cytat:
ze wzgledu na to ze w MTX jest dodatkowa łapa i wózek posiada miejsce aby ja przykręcić a jesli rda ma zwykła skrzynie owej łapy nie ma i wózek tez nie ma mocowania,a wogle ciekawe jak RQB by jezdziło ze skrzynia ze zwykłego


no kolega zeberko tak ponoć ma
  
 
Anybody??????????
  
 
Cytat:
2008-01-22 20:20:20, RemikGT pisze:
...... a wogle ciekawe jak RQB by jezdziło ze skrzynia ze zwykłego


Normalnie

Jeśli wkładasz RQB zamiast RDA i nie masz do tego skrzyni, to musisz zastosować koło zamachowe od starego silnika, aby zagrało sprzęgło i skrzynia od RDA - i to wsio.

Kwestia reszty osprzętu uzależniona jest od tego z jakich roczników są poszczególne silniki.

Rozumiem, że RQB masz kompletny z dolotem i kolektorem wydechowym?
Ważna jest przepustnica i listwa wtryskowa - całą resztę można zostawić ze starego RDA