[126] Moj rajdowy maluch i cinquecento - Strona 16

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2013-08-27 21:12:50, Try3ek pisze:
puchar konkret trzeba przyznać. A tak troszkę odbiegając od tematu czasem mnie dziwi że idzie znaleźć sponsora na jakiś oesik 800m i dać nagrody a nie da się tego na znanych imprezach gdzie startuje sporo załóg, wiadomo że czasem koszta też są inne ale i reklama większa, część ludzi jeździ po mieście autami i reklamy zostają na dłużej.


ale ten był zorganizowany dla/przez miasto a nie przez ludzików którzy z tego żyją ...
  
 
Startujesz w WRC Pleszewie - 7-8 września ?
  
 
Cytat:
2013-08-28 08:23:02, gregor125 pisze:
Startujesz w WRC Pleszewie - 7-8 września ?



Impreza zacna, tylko "trochę" za daleko...
  
 
Impreza jest mega fajna.
Chodzisz ogniem po rynku i po mieście - bez stresowo
Namawiałem w zeszłym roku Jesiona.
W tym miałem startować dupowozem.
Ale brak czasu, akurat w ten weekend.
  
 
Automobilklub Ziemi Tyskiej zorganizował jeszcze jedne zawody, mimo, że w strukturach klubowych doszło do rozłamu. W związku z ukrywaniem stanu finansowego klubu przez prezesa Grzegorza Michalskiego kilku członków zarządu wystąpiło z niego.

Były to dla nich pożegnalne zawody, które jak zawsze ostatnimi czasy udały się pod względem organizacyjnym. Zawodnicy startowali parami, zaliczając co drugi przejazd słynną hopę przed którą ustawiono ciasną szykanę.

Szkoda, że tor zaczął szybko przesychać, bo była szansa na zawody „po mokrym”. Ja podszedłem do jazdy bez napinki przez co jechało mi się bardzo przyjemnie. Pierwszy przejazd na rozpoznanie – niska temperatura, mokra nawierzchnia nakazywały rozwagę.

Kolejne przejazdy „na luzie”. Raz po raz podpierałem się ręcznym zakrętach dawając frajdę sobie i kibicom. A ponieważ nie było mocnej konkurencji zawody wygraliśmy w klasie.

Udało mi sie zrealizować pomysł, który już wcześniej wpadł mi do głowy. Zainstalowałem mój stary telefon-kamere na przednim zderzaku i tym sposobem mamy inny rzut oka na trasę.

nagranie ze zderzaka

z zewnątrz by OesRecords







[ wiadomość edytowana przez: rallyfilip dnia 2013-11-12 19:14:57 ]
  
 
ładna jazda
  
 
Na ostatnich zawodach w tym roku pojechałem jako "zerówka". Nie było z kim się ścigać ponieważ frekwencja w klasie nadzwyczaj słaba - raptem 8 aut. Szkoda, że tor był znowu suchy, ale i tak było dosyć ślisko. Tak więc przewiozłem znajomych i jakiegoś boczka udało się zapiąć

Nagranie z zewnątrz



Nie tylko w RWD można obserwować drogę przez boczną szybę

  
 
Debiut reżyserski za mną

Ogarnąłem we własnym zakresie najlepsze ujęcia z sezonu 2013


Best of 2013

.
  
 
najs.
szybko i zamaszyście
koło 1min ktos chce Was trafić oponą
  
 
Masz Ty Chłopie jebnięcie w prawej nodze
  
 
Boki bardzo ladne masyna smiga super.
  
 
Super jazda!! Bardzo mi się to podoba
  
 
Piekło!
O Tobie to już legendy chodzą. Gratulacje za jazde, sam często oglądam filmiki z Tych w wykonaniu Twojej jazdy. Auto petarda, co tu więcej napisać, powodzenia w dalszych startach.

I jeszcze jedno, nie wiesz czy coś się zmieni, żeby maluchy mogły powrócić na tor w Tychach w przyszłości ?
  
 
coś się ruszyło w temacie?
  
 
Still Alive ! ! !

Jest pierwszy start w tym roku i wogóle, po dłuższej przerwie. Wybrałem się na Motoshow do Andrychowa. Impreza naprawdę godna. Samej jazdy może nie było za dużo, niecałe 2 km (2 x szutrowa próba na stadionie i raz parking) ale atrakcji dodatkowych od groma.
Pojawiło się liczne grono klasyków i zabytków, była strefa driftu, tuningu, stoiska różnych firm.

Zacząłem na spokojnie. Pierwsza próba bo resztkach bieżni, wokół murawy stadionu Andorii, porośniętych trawą. Na zewnętrznej straszył murek i było mokro. Okazało się, że zbyt asekuracyjna jazda dała bardzo kiepski wynik - 7 na 8 w klasie i 12 w generali.

Na próbe asfaltową miałem plan max atak, który udało sie zrealizować. drugi czas na próbie, za 190 konną Hondą. Po niej wskoczyłem na pierwsze miejsce w klasie i trzecie w generali. Na drugim przejeździe stadionu poprawiłem jazdę co zaowocowało czasem lepszym o prawie pięć sekund. Po błędzie kierowcy "jajka" awans na drugie w generalce, za Subaru Justy 1,3 turbo 200KM, 4x4 img/smilies/smile

Z ciekawostek, jeden gość w Seicento, przyjechał na profi szutrówkach. Myślę, spoko, na kostce straci, a tu zonk img/smilies/smile Po pierwszej próbie zmiana na semi-slick'i znowu szutrówki. Nie znalazł się jednak na podium...

Mam video z drugiej próby:

KLIK

  
 
Pokazałem się pierwszy raz po prawie rocznej przerwie 😀

W przededniu startu, straszne myśli kotłowały mi się w głowie. Przede wszystkim, celem było dojechanie do mety, całym samochodem i z przyzwoitym wynikiem.

Trasa jaką przygotował organizator, okazała się być bardzo techniczna i śliska, co nie ukrywam, było na naszą korzyść. 3 x 1,5km.

Konkurencja w klasie mocno odeszła mocowo i taka próba równała nasze szanse. Łukasz w swoim żółtym Seicento 1,4 16v ma w tej chwili 136KM, a Krzysiu w czerwonym 1,2 16v –  niecałem 120.
Te wartości robią wrażenie, gratulacje dla nich, miło ich się ogląda w akcji !

Na liście startowej znalazło się dwadzieścia siedem załóg, z czego siedem zgłoszonych było w najliczniejszej klasie pierwszej – do 1400 ccm. O 10:33 zameldowaliśmy się na pierwszym „pekacu”, by sześć minut poźniej znaleźć się na trasie pierwszej próby.

Pierwszy przejazd trochę dziki, trzeba było narzucić szybkie tempo od początku, by nawiązać walkę. Mimo kilku błędów, na mecie dowiadujemy się, że mamy drugi czas w klasie !

Podczas kolejnych dwóch przejazdów, udało się poprawić czasy, ale nie wyeliminować wszytkie błędy, niektóre z nich widać na video. Tu za bardzo odjechane od opony, tam nie wszedł bieg

Ostatecznie udało nam się wygrać klasę pierwszą i zająć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej !

Zapraszam na filmik:

youtube.com/watch?v=N5BhCGeeZ7c
  
 
A twój ile ma mocy?
  
 
Cytat:
2017-03-14 19:43:46, pavlus pisze:
A twój ile ma mocy?



92KM