Szyba czo³owa Omega B - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Cytat:
pokaza³em ¿onie Opla z solarem i orzek³a ¿e to "g³upio wygl±da" i woli bez fioletu

Ja widzia³em bee z tak± szyb± tylko raz, faktycznie wygl±da to conajmniej dziwnie. (czytaj beznadziejnie)
  
 
O co chodzi z tym solarem ? To taka szyba jak w Renault ? Odbijaj±ca czê¶æ ¶wiat³a (fioletowa podkolorowanie) czy chodzi Wam o ten pasek przeciws³oneczny na górnej czê¶ci ?
  
 
Tak jak w Renault
  
 
Cytat:
2008-02-13 17:58:04, omegolotC30NE pisze:
Tak jak w Renault



No to by³oby chyba dobrze gdyby i reszta szyb by³a "nie tak chamsko prze¼roczysta"
  
 
Zaszala³em, zmieni³em szybê na tak± z pasem przyciemnianym u góry i co¶ mi radio teraz nawet lepiej odbiera (antena inkluded)

Najlepsze jest pierwsze wra¿enie - wsiadasz do auta i wydaje siê ¿e szyby nie ma taka czysta
  
 
Witam.

Ja mam inny problem. Wymienia³em tez niedawno szybê i w czasie mrozów doszed³em do wniosku, ¿e szyba w jakby nierówn± powierzchniê, bo wycieraczka kiedy jest zimna nie dolega w jednym miejscu. Akurat w tym w którym patrzê na grogê

Czy co¶ takiego mo¿na reklamowaæ i czy mo¿e zagroziæ to wytrzyma³o¶ci szyby??
  
 
Cytat:
2008-02-13 19:43:45, Behi pisze:
Najlepsze jest pierwsze wra¿enie - wsiadasz do auta i wydaje siê ¿e szyby nie ma taka czysta



jutro ju¿ bêdzie widaæ, ¿e jest bo w pniu przymrozi³o i trza bêdzie skrobaæ
  
 
A jak siê Wam te szybki trzymaj±?? bo moja dopiero co wymieniona by³o ok a tu przysz³y mrozy poskroba³em troche i rys od cholery!!!!!!! wypada grzaæ w aucie i czekaæ albo jaki¶ spray bo do wiosny to bedzie rysa na rysie
  
 
Cytat:
2008-02-15 20:56:54, Impaler88666 pisze:
...szyba w jakby nierówn± powierzchniê, bo wycieraczka kiedy jest zimna nie dolega w jednym miejscu. Akurat w tym w którym patrzê na grogê Czy co¶ takiego mo¿na reklamowaæ i czy mo¿e zagroziæ to wytrzyma³o¶ci szyby??


wytrzyma³o¶ci nie zmniejszy, co do reklamacji - to gdyby¶ mia³ zniekszta³cenia ogl±danego obrazu przed pojazdem powoduj±ce zmêczenie wzroku to jak najbardziej, w przeciwnym wypadku nie wierzê w skuteczn± reklamacjê.
  
 
Cytat:
2008-02-15 20:56:54, Impaler88666 pisze:
Witam. Ja mam inny problem. Wymienia³em tez niedawno szybê i w czasie mrozów doszed³em do wniosku, ¿e szyba w jakby nierówn± powierzchniê, bo wycieraczka kiedy jest zimna nie dolega w jednym miejscu. Akurat w tym w którym patrzê na grogê Czy co¶ takiego mo¿na reklamowaæ i czy mo¿e zagroziæ to wytrzyma³o¶ci szyby??



a mo¿e to nie jest nierówna szyba tylko kiepskie wycieraczki. skoro dzieje siê tak tylko gdy s± zimne ?
  
 
Cytat:
2008-02-15 22:58:16, QNA pisze:
jutro ju¿ bêdzie widaæ, ¿e jest bo w pniu przymrozi³o i trza bêdzie skrobaæ



Stawiam auto tak ¿eby rano s³oñce ¶wieci³o na przód i w wiêkszo¶ci przypadków szyba czysta, a jak brak s³oñca to odpalenie, w³±czenie grzania spryskiwaczy, psik psik i wycieraczki za³atwiaj± sprawê bezbole¶nie Generalnie przód bardzo rzadko skrobiê
  
 
grzanie spryskiwaczy to po to ¿eby nie zamarz³o w masce a co do tego pryskania na szybe to rzeczywi¶cie skutkuje ale na rótk± metê- jak jest mróz to ¿eby nie wiem jaki by³ ten p³yn zimowy to delikatny film tego p³ynu na szybie jeszcze szybciej zamarza- wtedy to pozoztaje pryskanie a¿ do momentu kiedy szyba sie ogrzeje. Zastanawiam siê czy mo¿e w koñcu do tych modeli starszych kto¶ wpadnie na pomys³ i wtopi te cieniutkie wolframowe druciki do grzania przedniej szyby jak to jest w fordzie mondeo. Wskakujesz do autka w³anczasz grzanie i po kilku sekundach przedni± i tyln± masz rozmro¿on± - odrazu kupi³bym tak± szybkê bo dorobienie do niej instlacji to piku¶
  
 
Cytat:
Cytat:

2008-02-15 20:56:54, Impaler88666 pisze:
Witam. Ja mam inny problem. Wymienia³em tez niedawno szybê i w czasie mrozów doszed³em do wniosku, ¿e szyba w jakby nierówn± powierzchniê, bo wycieraczka kiedy jest zimna nie dolega w jednym miejscu. Akurat w tym w którym patrzê na grogê Czy co¶ takiego mo¿na reklamowaæ i czy mo¿e zagroziæ to wytrzyma³o¶ci szyby??



2008-02-16 21:43:08, QNA pisze:
a mo¿e to nie jest nierówna szyba tylko kiepskie wycieraczki. skoro dzieje siê tak tylko gdy s± zimne ?



Wycieraczki uwa¿am, ¿e s± naprawdê dobre Pi±ty miesi±c i tak jak zbiera³y od samego pocz±tku, tak zbieraj± nadal. Dotarcie - jeden dzieñ i do dzisiaj bajer. Jedynie to jedno miejsce na szybie ale nie jest, to na bank wina wycieraczek, choæ jak siê podgrzej± to dochodz±. Tylko, ¿e ogl±da³em szybê i faktycznie jest bardziej p³aska.

Wycieraczki, to EXTRA BOTTARI i wiêcej nie pamiêtam, bo pamiêtam jak wygl±daj± i tyle wystarczy
  
 
Cytat:
2008-02-03 11:16:43, Musasi pisze:
mi te¿ mia³em montowan± w firmie Jan autoszyby. Czy zwrócili¶cie uwagê, ¿e szyby (przynajmniej u mnie - bo to ju¿ druga - pêkaj± w zimie ?) Moje zdanie jest takie: niedok³adny monta¿ powoduje tworzenie siê przestrzeni pustych pomiêdzy s³upkiem, a szyb± i woda która tam przes±czy siê zamarza i jak wiadomo z fizyki powiêkszaj±c swoj± objêto¶æ (si³a b.du¿a) naprê¿a szybê i ..... bêc. Na 100% to powód pierwszego pêkniêcia.



To samo. Jecha³em teraz do Monachium. Zrobi³a siê szczelina pomiêdzy szyba i uszczelk±. Mróz zrobi³ swoje i lekko pêk³a. Podczas jazdy rysa zaczê³a zap....jak aids po burdelu i mia³em ciep³o czy ca³a mi sie nie spêka. Na szczê¶cie tylko fragment, ale i tak do wymiany.
Pozdrawiam zupper
  
 
Cytat:
2008-02-20 22:42:30, zupper pisze:
To samo. Jecha³em teraz do Monachium. Zrobi³a siê szczelina pomiêdzy szyba i uszczelk±. Mróz zrobi³ swoje i lekko pêk³a. Podczas jazdy rysa zaczê³a zap....jak aids po burdelu i mia³em ciep³o czy ca³a mi sie nie spêka. Na szczê¶cie tylko fragment, ale i tak do wymiany. Pozdrawiam zupper



to polecam pana z Inzynierskiej 6, robi tanio i co najwazniejsze bardzo dobrze. Robil mi i przod i tyl i jestem super zadowolony
przod 380, tyl 350
  
 
Cytat:
2008-02-20 22:54:46, fatboy82 pisze:
to polecam pana z Inzynierskiej 6, robi tanio i co najwazniejsze bardzo dobrze. Robil mi i przod i tyl i jestem super zadowolony przod 380, tyl 350



te koszta to rozumiem sam monta¿ ?
Czy masz jakis telefon do niego ?
  
 
montaz 380zl???? Ciekawe gdzie szukales do tej pory, cena za calosc robocizna+szyba zielona z paskiem przeciwslonecznym na gorze

Ul. In¿ynierska 6
tel. 022 618-05-65, 602-227-969

Najlepiej dzwonic lekko po 8, wtedy na pewno gosc bedzie na miejscu Potem to roznie bywa, czesto wybywa na zlecenia na miescie. Jednak samochod dajesz rano, wieczorkiem odbierasz
  
 
Ja te¿ chcê takie ceny !!!

U nas w Poznaniu w czerwcu 2007 jak wcze¶niej pisa³em u Jasiu-autoszyby wyz³ocili mnie na 480z³ i jeszcze siê cieszy³em, bo postraszyli ¿e jak trzeba bêdzie wymieniaæ wieloelementow± uszczelkê (jak twierdzi³o kilku fachmanów tylko w Omegach B takie badziewie wymy¶lono) to jeszcze dodatkowo co¶ oko³o 250z³.
A ryzyko wymiany uszczelki wynika³o z faktu jej skatowania przy poprzednim monta¿u szyby.



Edit:
na chyba ¿e chodzi o ró¿nicê w cenie miêdzy om± A i B


[ wiadomo¶æ edytowana przez: Musasi dnia 2008-02-25 19:40:48 ]
  
 
Na ulicy Inzynierskiej wymiana z zakupem szyby przyciemnianej do kluski B kosztuje 450 pln. Sama wymiana 150 pln.
Usz siem dowiedzia³em
  
 
jak widac lepiej miec A, tansze szyby
a to drogo czy tanio w koncu?
ja wiem jedno, gosc robi bezblednie szyby