Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 57

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pewnie chodzi o tabliczkę znamionową.
  
 
Coś podobnego do TEGO wątku z rozróżnieniem na numer wybity na silniku.
  
 
Oglądam wczoraj mecz u siebie w pokoju, wchodzi ojciec (1936 rocznik): "Będziesz musiał Ładę i Hondę zezłomować ! Mówili na Jedynce o tym..." Moja riposta: "Jasne. Spójrz w kalendarz...". Wraca za 10-15 minut: "Jednak żartowali".

  
 
Panowie, pytanie nieco z ... Kto jeździ na 185x60x13 ? A może jakieś zdjęcia, jak to wygląda w klasyku?

Miałbym felgi 13x6 i nie wiem, co na to zakładać, by w miarę wyglądało.
  
 
Niekoniecznie Łada, ale poglądowo może starczy. Posiadaj.
Obiło mi się o uszy, że PUZ szykuje Ładę 2103 V8 do zawodów, ale nie podpiszę się pod tym ze względu, że zbyt nie dociekałem o prawdziwość.
  
 
Halo,
wie ktoś ile długości maja seryjne amortyzatory do Łady? Przód i tył w stanie rozciągniętym i sciśnietym.


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Kiedyś komuś podawałem wymiary tutaj na forum, ale nie pamiętam kiedy i gdzie. Pamiętam, że to były moje początki na forum.
  
 
Amorki tylne mniej więcej od środka mocowania ok 31cm ściśnięte i ok 49cm rozciągnięte.
  
 
http://vip-agro.com/amortizator/vaz/

  
 
dzieki

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Panowie mam małe pytanie odnośnie mycia silnika a mianowicie, czy mogę umyć silnik i komorę silnika na myjce samoobsługowej? Znajomy mi powiedział, że jeśli nie ma pisemnego zakazu to mogę bez problemu.
  
 
prawnie nie,
chodzi o kwestię utylizacji odpadów niebezpiecznych, na silniku, skrzyni i wszystkim co może być zamontowane pod maską mamy materiały niebezpieczne czyli : smary, oleje, płyny i inne syfy a tego rodzaju myjnie są nie przystosowane do odprowadzania tego rodzaju nieczystości.

ale jak umyjesz i cie nikt nie opi...oli to dobra twoja
problemy i to zaj...ste może mieć z tego tytułu właściciel takowej myjni, jeśli nie ma odstojnika do chemii itd... a ktoś to sprawdzi itd....

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2014-04-10 20:08:29 ]
  
 
Tak też myślałem u mnie w mieście są myjnie gdzie są kamery ale na tych starszych nie ma więc się tam udam wieczorkiem i przemyje silnik bo niestety nie mogę dokładnie zlokalizować miejsca wycieku, poci się lekko ale nie do końca wiem gdzie zabezpieczę tylko elektrykę i ruszę do boju
  
 
możesz, bo każda myjnia musi mieć własny system oczyszczania. Wiesz czemu są zakazy? Bo filtry są drogie. Nie ma zakazu, myj do woli.
  
 
Dzięki Szoko wszystko teraz wyjaśniłeś Niby zakazu wywieszonego gdzieś na myjni nigdy nie widziałem ale wolałem się upewnić


[ wiadomość edytowana przez: djmarkus dnia 2014-04-10 20:14:09 ]
  
 
Po co wam myjnia.. silnik spryskać chemia... poczekać i spłukać bieżaca wodą (nie pod ciśnieniem !)
Jak ktoś nie ma węża z wodą to wystarczy 2-3 kanistry, tj. okolo 40-60 litrów wody i po temacie.
I będzie dokładniej aniżeli z pośpiechem na myjni.
  
 
I bezpieczniej.
  
 
A ekologiczniej będzie jednak na myjni.
  
 
zdrada
  
 
Cytat:
2014-04-11 06:27:22, bartixr pisze:
Po co wam myjnia.. silnik spryskać chemia... poczekać i spłukać bieżaca wodą (nie pod ciśnieniem !) Jak ktoś nie ma węża z wodą to wystarczy 2-3 kanistry, tj. okolo 40-60 litrów wody i po temacie. I będzie dokładniej aniżeli z pośpiechem na myjni.



A jaką chemie polecacie do umycia silnika? Chciałem w końcu przemyć swój bo jeszcze nigdy nie był myty i jest oblepiony czymś w rodzaju wycieki płynów+piasek/kurz. najlepiej gdyby to było coś czym można spsikać silnik a po czasie spłukać niewielką ilością wody, bo wiadomo ze silnik wody nie lubi.