Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 63

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-09-02 08:09:52, andrzej_krakow pisze:
Tak



No to super !!! dzięki za info
  
 
Oto cytat jaki znalazłem na Facebooku o ładzie od naczelnego:

Smerfetką w drodze na Złombol
Hallo,
Chciałbym dokonać pewnego rodzaju podsumowania pierwszej części Naszej ,,wielkiej przygody’’.
Można rzecz, że rozpoczęła się niedawno, ponieważ w lutym został zakupiony przez Nas ten cudowny wehikuł. Wywoływał on wszelakiego rodzaju emocje u każdego z członków załogi.
Rozpoczęło naturalnie od euforii. Wyglądaliśmy jak małe dzieci, które otrzymały w prezencie tą wymarzoną zabawkę. Potem rozpoczęły się oczywiście same problemy. Każdy z nas miał moment zwątpienia. Często spotkanie z Ładą kojarzyło się z czymś złym i okrutnym. Nie chciało się jechać do niej. Jedyna możliwość odpalenia samochodu to kable i życzliwość drugiej osoby. Ciągłe problemy, usterka goniła kolejną usterkę. Coś się udało naprawić, a dwie kolejne się zepsuły. Auto przeżyło z trzy zawały i dziesięć stanów przed zawałowych. Jednak myśl startu każdemu z nas dodawała siły do dalszego działania.
W pewnym momencie praca przy Ładzie stała się czymś ,,fajnym’’, powodowała odskocznie od rzeczywistości Mobilizowaliśmy siebie samych, jak i resztę członków załogi do dalszego działa mimo problemów nie tylko związanych z samochodem, ale przede wszystkim dnia codziennego, które dotykały każdego. Garaż gdzie zaparkowana była Łada powoli stawał się pewnego rodzaju Mekką, gdzie podążaliśmy. Stał się miejscem, gdzie wszystkie problemy pozostawały poza nim. Każda naprawiony element dawał nie tylko radość, ale chęć do dalszej pracy. W moim przypadku nie zapomnę uśmiechu Grzesia przy zrobionych wycieraczkach, Kamila jak ukończone zostały prace przy hamulcach sukcesem. Naprawa tego auta stawała się czymś miłym. Kilka miesięcy napraw naszego wehikułu pozostanie na pewno w Naszej pamięci.
Z tego miejsca chciałbym podziękować w imieniu całej załogi wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w sobotę ruszymy w miejmy nadzieję ekscytującą podróż. Czyli mechanikom, wszystkim, którzy pomagali nam w pracach przy samochodzie, bliskim nam osobom, które wspierały nas jak nie szło tak jak powinno!!!!
Z mojej strony chce podziękować Grzesiowi, Kamilowi i Cinkowi, że udało nam się dopiąć swego, mimo wielu czynników, które chciały nam zepsuć zabawę!!! Dzięki Wam jest piękna !!! CHŁOPAKI JEDZIEMY !!!

  
 
Tymczasem na Ukrainie:



Donieck wczoraj rano... Z tego co piszą w necie to prawdopodobnie chemiczna fabryka. W samym Doniecku i okolicach apel, by zamykać okna...

[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2014-09-21 11:07:48 ]
  
 
Emdeszek, twoje ulubione słowo na forach: tymczasem.
  
 


-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Kolejny dowod na to ze politycy tylko rozpierdolic potrafia. Co bedzie dalej? Ch.. tam nikt sie nie przejmuje. Laduj rakiete!
  
 
czy ktos wie ja korzystac z wyszukiwarki na tym forum? wpisuje haslo kluczowe i wyrzuca mi wyniki z innych for. A mnie interesuje tylko nasze, ladowskie,
  
 
A gdzie wpisujesz , na dole czy górze? Bo jest u góry po prawej, szukaj na forum.
  
 
Wpisałem w rubrykę Szukaj na forum: hasło Kremówka i podało mi wyniki tylko do naszego forum na Motonews.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 




To się nazywa pomysłowość !

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 






Dzisiaj w calkiem nieplanowany sposob, trafilem razem z moja Lada na Czechy. Pstryknalem tylko te trzy fotki pod Lidlem i zawinalem sie jak najszybciej bo zwracalem na siebie uwage, a nasluchalem sie roznych opowiesci o czeskich policjantach i nie chcialem zostac poddany drobiazgowej kontroli. Pomijajac niezbedne wyposazenie samochodu w danym kraju, na czarnych numerach jezdze bez naklejki "PL" ktora podobno jest w takim przypadku wymagana.

Milym akcentem bylo spotkanie z wyprzedzajacym mnie samochodem na rosyjskich numerach. Mlodzi pasazerowie mieli dosc zdziwione miny, a po wyprzedzeniu pozdrowili mnie awaryjnymi i wyrwali do przodu.
  
 
Super wycieczka. Ja miałem spotkanie z czeska policją. Wjechałem pod zakaz w sam centrum Pragi, rynek. Zostałem zatrzymany i pojuczony. Ale obiecano mi na przyszłość już mandat, chyba okolo 50 euro. Więc ja mam dobre zdanie o policji.
  
 
Teoretycznie, wg. Konwencji Wiedeńskiej musisz mieć takie wyposażenie jak w kraju rejestracji pojazdu, tylko tłumacz to np po węgiersku, lub czesku...

PLka jest wymagana przy czarnych blachach.

Mieszkam niedaleko czeskiej granicy... jeszcze nie miałem problemów jak byłem w Czechach.
  
 
Cytat:
2014-10-02 00:00:31, mpl pisze:
Teoretycznie, wg. Konwencji Wiedeńskiej musisz mieć takie wyposażenie jak w kraju rejestracji pojazdu, tylko tłumacz to np po węgiersku, lub czesku... PLka jest wymagana przy czarnych blachach. Mieszkam niedaleko czeskiej granicy... jeszcze nie miałem problemów jak byłem w Czechach.


Nic trudnego:

Szerint Bécsi Egyezmény nem rendelkeznek ilyen létesítmények az ország a járművet nyilvántartásba vették.



A tak na serio to od czeskiej policji dużo bardziej upierdliwa jest słowacka. Natomiast moja koleżanka z Raciborza twierdziła, że w Czechach na Polaków jest wyczulona ta przygraniczna ale to wyłącznie z tego powodu, że młodzi pd nas wyjeżdżają do przygranicznych czeskich miejscowości pić, imprezować i robią borutę...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
To sobie naklejcie to PL na szybę i po kłopocie. W czym problem?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Czy to:



jest tym samym czym to:



?

[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2014-10-02 22:50:29 ]
  
 
A w żadnym wypadku. Oryginał jest dwuczęściowy.
  
 
Cytat:
2014-10-03 05:30:27, SzokoLada pisze:
A w żadnym wypadku. Oryginał jest dwuczęściowy.



Jest to gdzieś do kupienia?
  
 
A to nie jest przypadkiem zwykły kołpak plus dodatek szprychowy ?
  
 
Cytat:
2014-10-03 18:22:24, fragles94 pisze:
Jest to gdzieś do kupienia?



Szukaj pod nazwą 'słoneczka'