Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 66

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2015-02-15 15:22:32, SzokoLada pisze:
Śmieci tez sprzedaje. Automat pasuje od poloneza i fiata. Może w czymś ci to pomoże. Te rozruszniki co ci podałem wcześniej mają przekładnie planetarną. Znasz zalety takiego rozwiązania?



Nie znam, ale skoro montowali je do 1.7 to pewnie mocniejsze jakieś albo bardziej wytrzymałe?
  
 
Przeglądam aledrogo z Ładami do sprzedania i jestem pod "wrażeniem" jakie pojemności i moce oferują silniki wg sprzedających. Dla przykładu 1251cm3 generuje 77KM a 1294cm3 ma już 92KM.
  
 
Cytat:
2015-02-15 16:55:42, Cezary_84 pisze:
Przeglądam aledrogo z Ładami do sprzedania i jestem pod "wrażeniem" jakie pojemności i moce oferują silniki wg sprzedających. Dla przykładu 1251cm3 generuje 77KM a 1294cm3 ma już 92KM.


Eee tam, wystarczy ze ktos wpisze liczbę KM w rubryce kW i już

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
"Pany", jak ktoś ma wolną chwilę i będzie mu się chciało przeczytać, to będę wdzięczny za wszelkie uwagi, jeśli się gdzieś pieprznąłem merytorycznie:
http://www.okserwis.pl/newsy-porady/strefaklasyki/539-klasyk-miesiaca-waz-lada-2107
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  
 
Halo!

A miał ktoś styczność z Wartburgiem 1.3? I może porównać do 2107?
  
 
Siema Naczelny. Nic lepszego od 2107 nie znajdziesz, jeżeli chodzi o blok wschodni. Coś lepszego to już zachodnie marki. A co, mirabelka już nie żyje?
  
 
Jeździłem taką maszyną ale do 2107 raczej się nie umywał pod względem przyspieszenia i elastyczności. Ładą poprostu wygodniej mi się jeździło.
  
 
Cytat:
2015-02-17 12:33:41, Rafako pisze:
"Pany", jak ktoś ma wolną chwilę i będzie mu się chciało przeczytać, to będę wdzięczny za wszelkie uwagi, jeśli się gdzieś pieprznąłem merytorycznie: http://www.okserwis.pl/newsy-porady/strefaklasyki/539-klasyk-miesiaca-waz-lada-2107 Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.




Ładnie, Stary - Postarałaś się, Szacun
  
 
Cytat:
2015-02-22 20:09:45, igiers pisze:
Ładnie, Stary - Postarałaś się, Szacun


Dziękuję Ci za opinię i za pochwałę. Trzeba propagować solidną markę gdzie się da. Cieszę się, że w ogóle ktoś się odezwał Liczyłem trochę na "etatowych okupantów" Forum ale tym razem nabrali wody w usta...
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Jest OK

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Dopiero teraz zauważyłem. Świetna robota Olek, widać że włożyłeś w to sporo pracy i serca.
  
 
A ja mam parę uwag. Ale nic nie pisałem, bo pomyślałem, że już skoro poszło w eter, to już za późno.
  
 
Wrzuciłem artykuł na nasz fan-page.
  
 
Cytat:
2015-02-22 22:21:44, SzokoLada pisze:
A ja mam parę uwag. Ale nic nie pisałem, bo pomyślałem, że już skoro poszło w eter, to już za późno.


To, że poszło w eter, nie znaczy, że nie można nic zmienić Uwagę, którą mi przekazałeś przez telefon, uwzględniłem w tekście.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
ja bym sie klocil Skoda 1xx to cos, moim skromnym zdaniem, najlepszego z bylego bloku wschodniego. Mnie boli tylko slaby silnik, ktore sa w nich montowane ale teraz to wolna droga. silnik z felicji, i juz zaczyna jezdzic.

Cytat:
2015-02-22 19:25:12, SzokoLada pisze:
Siema Naczelny. Nic lepszego od 2107 nie znajdziesz, jeżeli chodzi o blok wschodni. Coś lepszego to już zachodnie marki. A co, mirabelka już nie żyje?

  
 
Skoda 1xx? Zartujesz chyba sobie. Problemy z prowadzeniem, zero hamowania, a silnik z Felicji, to ciągle ten sam motor, co był w 1xx, tyle że zmieniona głowica. Skrzynia biegów, to nie porozumienie, a i ciągle są problemy z chłodzeniem. Już ten Wartburg jest lepszy od Skody. A i z częściami jest już problem. Ale co tu dużo mówić i pisać, sami Czesi, wolą ładę, a nie skode.
  
 
Cytat:
2015-02-23 09:28:43, gregoryj pisze:
ja bym sie klocil Skoda 1xx to cos, moim skromnym zdaniem, najlepszego z bylego bloku wschodniego. Mnie boli tylko slaby silnik, ktore sa w nich montowane ale teraz to wolna droga. silnik z felicji, i juz zaczyna jezdzic.


Miałem Skodę 105, miałem też i Ładę. Nie mogę się z Tobą zgodzić. Skoda ma fajny "gang" silnika i ma swój klimat ale Łada bije ją na głowę niemal we wszystkich dziedzinach, w tym: prowadzenie, fun z jazdy, osiągi, dostępność części. Do Skody na dzień dzisiejszy, dokupienie używanego lusterka prawego czy pasów bezpieczeństwa już jest problemem, a co dopiero inne rzeczy.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Rafako pisze: Liczyłem trochę na "etatowych okupantów" Forum ale tym razem nabrali wody w usta... Serdecznie pozdrawiam.



Rafako, bardzo mi się ten artykuł podobał gratulacje
  
 
O Wartburgu to wo ogole nie rozmawiajmy. Ja tam nie wiem o czym Wy piszecie. Ja przesiadlem sie ze skody 120 88r. do lady 2106 (a 07 sie niczym nie rozni) i poczulem sie jakies 15 lat wstecz, w konstrukcji aut z lat 60tych. Podobna przesiadke odczuwam do Skody jak sie przesiadam z Accorda 96r.

Konstrukcja Skody byla poprawiana, czego o ladzie nie mozna powiedziec. Konstrukcja skody rapid (a 105/120 mozna latwo przerobic) jest przed Lada o lata swietlne, oprocz osiagow (ale Lada osiaga to glownie przez krotka skrzynie). Prowadzenie jest o niebo lepsze (zebatkowa przekladnia), hamulce zawsze dzialaja (brak klopotow z nierownym braniem). dostepnosc czesci w Polsce taka sama jak dla Lady (wszystkie czesci eksploatacyjne sa dostepne), reszta nietypowa na slowacji albo w czechach czytaj blisko (gdyby nie kolega bartix to tez byscie plakali bo wiele rzeczy nie jest dostepnych w zwyklych sklepach). O niezawodnosci lepiej nie gadajmy. .
Silnik skody, prosty i trwaly. Na pewno trwalszy niz Lady. przelozyc silnik pod blokiem, zaden problem. Wymienic rozrzad, sciagnac glowice, wszystko na parkingu sie da.
Szoko- o co chodzi z ta skrzynia? bo nie czaje.
Czesi jezdza Lada !!! Ta, 5 Lad posrod 1 miliona skod w kilkumilionowym Panstwie


  
 
Mam 120 z 91r, zamienie się z Tobą na Twoja 06. I będę cię jeszcze w dupe całować. Mam do czynienia z dwoma skodami, jedna 105 81r i 120 91r, jaki są modyfikacje, prawie żadnych. Demontowałeś kiedyś skrzynie że Skody? W ładzie to zajmuje 1h, w skodzie 1 dzień. Jedynie co jest fajne w skodzie, to dużo miejsca.